Auces novada Kultūras centra tautas lietišķās mākslas studija "Auce"

Kolektīva kontaktinformācija

Nozare:

Mākslinieciskie kolektīvi >> Lietišķās mākslas studija >> aušana un rokdarbi

Adrese:

Raiņa iela 14, Auce, Auces nov., LV-3708

Vadītājs:

Vija Vanaga

Kontaktpersona:

Vija Vanaga

Tālrunis:

28396984

Kolektīva piederība

Dibināšanas gads:

1957

Statuss:

Kultūras centra kolektīvs

Kolektīva raksturojums

Sākums:

Kolektīva pirmsākumi meklējami 1957. gada rudenī, kad toreizējā Auces pilsētas bibliotēkas vadītāja Lidija Štāle sasauca kopā astoņas rokdarbus mīlošas aucenieces un nodibināja Rokdarbu pulciņu. Kā aušanas pulciņš kolektīvs darbojas no 1958. gada, paralēli tam tapa arī skaisti rokdarbi. Savulaik audējas konsultēt brauca māksliniece Erna Rubene. No tā dibināšanas dienas kolektīvu vadīja Auces vidusskolas skolotāja Velta Krūma. Pēc viņas aiziešanas mūžībā kolektīva vadītājas vairākkārt mainījušās, un kolektīvs savu darbību turpina vēl joprojām. No 1968. gada pulciņu savā paspārnē ir paņēmis Auces novada kultūras centrs.

Misija:

Tautas kultūras mantojuma izzināšana, saglabāšana, popularizēšana, pielietošana mūsdienās un nodošana nākamajām paaudzēm. Mākslinieciskā jaunrade. Radoša un lietderīga brīvā laika pavadīšana.

Darbība:

Tautas lietišķās mākslas studija „Auce” regulāri piedalās republikas un novada tautas lietišķās mākslas izstādēs Rīgā, Madonā un daudz kur citur. Visplašākā darbu skaita ziņā bija izstāde 1997. gadā, kad kolektīvs ieguva studijas nosaukumu. Vismaz reizi gadā savus krāsainos, skaistos un meistarīgos darinājumus kolektīvs izstāda Auces novada Kultūras centrā. Lielākā daļa studijas dalībnieču darbi ir jaunrades darbi. Meistares izgatavo apģērbus un visu mājas interjeram. Tiek darināti arī tautas tērpi – Zemgales tautiskie brunči un villaines. Kolektīvs ir daudzveidīgs un izpalīdzīgs. Pieredzes bagātās audējas „neslēpj sveci zem pūra”, bet steidz palīgā ar padomu un praktisku palīdzību tām, kuras vēl tikai apgūst aušanas prasmes. Šeit var iepazīties un apgūt ne tikai aušanas procesu, bet arī ir iespējams iegādāties vai pasūtīt dažādus izstrādājumus. Pašu rokām darinātajam ir cita – augstāka vērtība. Kopš 2011. gada rudens studijas dalībnieces darbojas Auces Amatu mājā Raiņa ielā 14. Laipni aicinām visus, kas vēlas radoši darboties, mūsu kolektīvā!

Nodarbības notiek:

Auces Amatu mājā, darba dienās plkst. 11.00-15.00 un pēc nepieciešamības

Informācija citās tīmekļvietnēs:
Pārskata periods
2019
Statistikas dati tiek ielādēti!

Kolektīvs pārskata periodā

Vecuma grupa:

Pieaugušo

Dzimuma grupa:

Sieviešu

Dalībnieku skaits:

14

Kolektīva dalībnieki 2019.gadā:
Dalībnieku vecums Vīrieši Sievietes
PAVISAM 14
25-44 gadi 1
45-61 gads 7
62 un vairāk gadi 6