Izstāžu zāle "Rīgas mākslas telpa"

Kontaktinformācija

Nozare:

Mākslas saloni un galerijas >> Izstāžu zāle

Adrese:

Kungu iela 3, Rīga, LV-1050

Vadītājs/ direktors:

Agita Ikauniece-Rimšēviča

Kontaktinformācija:
Amats Kontaktpersona Tālrunis Mobilais tālrunis Epasts
Projektu vadītāja Luīze Lismane 67105490 @
Informācija citās tīmekļvietnēs:

Apraksts

Dibināšanas gads:

2008

Sākums:

"Rīgas mākslas telpa" tika oficiāli atklāta 2008. gada 17. janvārī. No 2015. gada februāra Rīgas mākslas telpu pārņēma Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība.

Misija:

„Rīgas mākslas telpa” ir vienīgā Rīgas pilsētas izstāžu zāle. Tā atrodas Vecrīgā, zem Rātslaukuma, un ir kļuvusi par mājvietu laikmetīgās mākslas notikumiem, jau pazīstamu vai tikko atklātu jauno mākslinieku izstādēm, kā arī citām ar kultūru saistītām norisēm. Mūsu mērķis ir radīt kultūras sintēzi, ļaujot mijiedarboties tēlotājmākslai, mūzikai, literatūrai, horeogrāfijai, attīstot sarunu caur mākslinieku un sabiedrību. Mēs esam par mākslas aktualitātes saglabāšanu un popularizēšanu sabiedrībā. Par regulāri pilnveidotām mākslas satura programmām augstvērtīgā kvalitātē un regulāri rīkotiem dažādiem kultūras pasākumiem.

Darbība:

Izstāžu zāles „Rīgas mākslas telpa” programma tiek veidota rūpīgi izvērtējot mūsdienu mākslas piedāvājumu, lai atainotu to pēc iespējas daudzveidīgāku saturā. Gada laikā programmu veido līdz piecām izstādēm lielajā zālē, sākot ar Latvijas mākslas klasiku, turpinot ar lietišķo mākslu, laikmetīgo mākslu u.c. tēlotājmākslas žanriem un formām, piedāvājot arī starptautiskus mākslas projektus. Papildus izstāžu zāles programmai tiek attīstīta mākslas aktualizēšanu caur citām kultūras formām, pasākumiem un starpdisciplināriem projektiem. Katrai izstādei tiek veidoti papildus izglītojošie pasākumi – diskusijas un sarunu cikli, radošās darbnīcas gan bērniem, gan pieaugušajiem. Lai nodrošinātu kvalitatīvu, daudzveidīgu un augstvērtīgu piedāvājumu, noris sadarbība ar vairākiem mākslas zinātniekiem un profesionāliem kuratoriem, dažādiem māksliniekiem un radošajām komandām.