Glūdas pagasta tautas lietišķās mākslas studija "Nākotne"

Kolektīva kontaktinformācija

Nozare:

Mākslinieciskie kolektīvi >> Lietišķās mākslas studija >> aušana un rokdarbi

Adrese:

Skolas iela 2, Nākotne, Glūdas pag., Jelgavas nov., LV-3040

Vadītājs:

Ligita Ozolniece

Kontaktpersona:

Sabīne Soida

Tālrunis:

25763010

Kolektīva piederība

Dibināšanas gads:

1972

Statuss:

Kultūras centra kolektīvs

Institūcija:

Nākotnes kultūras nams

Piederība:

Jelgavas novada pašvaldība

Kolektīva raksturojums

Sākums:

TLMS "Nākotne" darbība aizsākās 1972.gadā. Kopš 2004.gada TLMS "Nākotne" vadītāja - Ligita Ozolniece (TDM).

Misija:

Tradicionālā kultūras mantojuma izzināšana, saglabāšana, popularizēšana un nodošana nākamajām paaudzēm. Mākslinieciskā jaunrade.

Darbība:

TLMS "Nākotne" dalībnieces pamatnodarbošanās - aušana, bet netiek aizmirsti arī citi rokdarbi. Iepazīstot latviešu tautas etnogrāfiskā mantojuma vērtības, studijas dalībnieces veido dažādās tehnikās laikmetīgus lietišķās mākslas izstrādājumus – lakatus, segas, dvieļus, grīdas celiņus, galdsegas, spilvenus, jostas, dekoratīvus audumus un citus sadzīvei vajadzīgus priekšmetus. Dalībnieces savos izstrādājumos apvieno seno amatu noslēpumus ar modernākiem un mūsdienīgākiem materiāliem. Līdztekus tradicionālajai aušanai studijas dalībnieces mācās jaunas tehnikas, rakstus un mūsdienīgus risinājumus: tapošanā, trijstūra lakata aušanā, pērļu aušanā un citās jomās. Dalība gan republikas tautas lietišķās mākslas, gan starptautiska mēroga, gan arī citu novadu rīkotajās izstādēs – Kuldīgā, Līgatnē, Dobelē, Dziesmu un deju svētkos u.c.. Kolektīvs neaizmirst arī iepriecināt sava pagasta un novada iedzīvotājus ik gadu rīkojot izstādi, organizējot radošās darbnīcas pagasta, novada svētkos u.c. pasākumos. Kolektīvs brauc pieredzes apmaiņā, kā arī uzņem viesus no citiem Latvijas novadiem.

Nodarbības notiek:

Sestdienās no 10.00 Kolektīvs piedalās Nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas pasākumā "Satiec savu meistaru !". Dalība projektos, sadraudzības pasākumos.

Pārskata periods
2018
Statistikas dati tiek ielādēti!

Izrādes, koncerti

Kolektīva REPERTUĀRS:
Autors Nosaukums Papildu informācija
Ligita Ozolniece Mācies darot Cenšas ieinteresēt jaunatni darboties TLMS Nākotne.