Maršruts tiek īstenots ar īpaši šim nolūkam domātām jūraslaivām, kas ir stabilas un piemērotas braukšanai jūrā. To var veikt tikai tādos meteoroloģiskos apstākļos, kad vēja stiprums nepārsniedz 4 - 5 m/s. Vēlams arī gids – pavadonis. Maršruta pirmais pusotrs kilometrs ved gar Rīgas līča rietumu krastu un pie Kolkasraga sēkļa pagriežas Kolkas bākas virzienā (ap 5 km). Pēc aptuveni stundas braucēji apmet loku mākslīgai salai (izkāpšana ir liegta), uz kuras atrodas bāka, nofotografē to un dodas atpakaļ. Plānojot maršrutu, vēlams izvēlēties tādu vēju, kas pūš tuvākā krasta virzienā.Kolka ir vienīgais lībiešu ciems, kurā pēc PSRS pierobežas režīma izveides saglabājās intensīva saimnieciskā (t.sk. zivju pārstrāde) un cita veida darbība. Arī cilvēku skaits Kolkā, atšķirībā no pārējiem ciemiem, pieauga. Kolkas vārds, šķiet, pirmkārt saistās ar Kolkasragu. Starp citu, pierobežas režīma laikā Kolkasragā bija ierobežota cilvēku brīva pārvietošanās!

Maršruta veidi:

amatniecība,kultūras pieminekļi

Garums:

15 km ar SitOnTop jūras laivu

Pārvietošanās veids:

Ar kājām

Ilgums:

4 st.

Ieteicamais laiks:

Vasaras pirmā puse

Grūtības pakāpe:

Atkarībā no vēja virziena, stipruma un viļņu augstuma – viegls vai grūts maršruts. Iesācēji var īstenot tikai pie neliela vēja stipruma, kas nepārsniedz 3 – 4 m/s

Sākums:

Kempings un brīvdienu māja Ūši

Beigu punkts:

Kempings un brīvdienu māja Ūši


Der zināt:

Laivojumi notiek organizētās grupās, kurās ir ne vairāk kā 6 – 8 laivas. Pieredzējis pavadonis ir obligāts. Brauciena laikā pa jūru ir jāievēro drošības pasākumi. Drošības ekipējums ir obligāts – jūras laivošanas drošības vestes un hidrotērpi, kas nodrošina laivotāju pret ķermeņa atdzišanu; GPS un tālrunis. Jāņem vērā vēja virziens un stiprums, nedrīkst doties jūrā nepiemērotos laika apstākļos, stipra vēja un viļņošanās laikā nedrīkst tuvoties mākslīgi veidotai bākas salai, jo laivu var uzmest uz betona viļņlaužiem vai citām konstrukcijām.


Maršruta autors:

Dundagas tic


Autora mājaslapa:

http://www.ziemelkurzeme.lv/marsruti.html