Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejs

Kontaktinformācija

Adrese:

Eduarda Smiļģa iela 37, Rīga, LV-1002

Vadītājs/ direktors:

Jānis Siliņš

Kontaktinformācija:
Amats Kontaktpersona Tālrunis Mobilais tālrunis Epasts
Mākslas eksperts Rolands Melderis 29824609 29824609 @
Informācija citās tīmekļvietnēs:

Virtuālā informācija

Muzeja konti sociālo mediju platformās:
Muzeja konti sociālo mediju platformās Skatījumi pārskata gadā Sekotāju skaits pārskata gada beigās Piezīmes
LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejs Facebook

Apraksts

Dibināšanas gads:

1976

Sākums:

Muzejs dibināts 1976. gada 16. aprīlī kā J. Raiņa Literatūras un mākslas vēstures muzeja filiāle "Teātra muzejs" ( LPSR Kultūras ministra 1975. gada pavēle 183 ). Ar LPSR Kultūras ministrijas 1986. gada 19. novembra pavēli Nr.680 izdarītas izmaiņas muzeja nosaukumā un turpmāk tas saucās J. Raiņa Literatūras un mākslas vēstures muzeja filiāle Eduarda Smiļģa Teātra muzejs. 2005. gadā J. Raiņa Literatūras un mākslas vēstures muzejs tika reorganizēts par Valsts aģentūru "Rakstniecības, teātra un mūzikas muzejs" ( Nolikums apstiprināts Latvijas Republikas Ministru kabinetā 2005. gada 26. jūlijā ), un E. Smiļģa Teātra muzejs savukārt kļuva par tās filiāli. Jaunu statusu E. Smiļģa Teātra muzejs iegūst pēc Valsts aģentūras "Rakstniecības, teātra un mūzikas muzejs" reorganizācijas. Ar Latvijas Republikas Ministru kabineta 2009. gada 2. jūnija rīkojumu Nr. 369. E. Smiļģa Teātra muzejs ar 2009. gada 1. oktobri kļūst par Latvijas Kultūras akadēmijas struktūrvienību.

Misija:

Atklāt Latvijas skatuves mākslas vērtības visā attīstības gaitā apliecinot teātra mākslas nozīmību kopējā 19., 20. un 21. gs kontekstā. Veidot krājumu, saglabāt, pētīt un popularizēt liecības par Latvijas saktuves mākslu.

Darbība:

Atbilstoši savam profilam, muzejs veic šādas funkcijas: * vāc un dokumentē materiālās un nemateriālās teātra vērtības; * plānveidīgi iepazīstas ar krājuma kolekcijām, papildina datu bāzes; * īsteno teātra vēstures materiālu komplektēšanas politiku, veidojot jaunas un papildinot esošās kolekcijas; * normatīvajos aktos noteiktā kārtībā aktē, apraksta jauniegūtos muzeja priekšmetus, nodod tos pastāvīgai glabāšanai VA "Rakstniecības un mūzikas muzejs" struktūrvienībai "Rakstniecības, teātra un mūzikas kolekciju krātuve" un izmanto saskaņā ar savstarpējo līgumu; *veic pētniecības darbu, kā rezultātā top ekspozīciju, izstāžu plāni, koncepcijas, projekti, pašas izstādes un ekspozīcijas, kartotēkas, hronikas, zinātniskas publikācijas, lekcijas, referāti, ekskursiju teksti; * sabiedrības izglītošanas nolūkā popularizē teātra vērtības: vada izglitojošās programmas, , sagatavo un vada muzeja pasākumus, īsteno radošos projektus, veido sižetus radio un televīzijas raidījumiem, producē izrādes VKKF mērķprogrammas "Skolas soma" ietvaros, sniedz konsultācijas; * veido muzeja publisko tēlu: sagatavo informatīvus izdevumus, sadarbojas ar masu medijiem, tūrisma firmām, pašvaldības institūcijām, savas kompetences ietvaros pārstāv muzeju dažādās ārpus muzeja aktivitātēs.

Mājaslapa

Mājaslapas raksturojums:

2019. gadā izveidota jauna muzeja mājas lapa, kurā tiek tiekturpināts līdzšinējais darbs ,veidojot aktuālo informāciju par muzeja aktualitātēm. Kā arī ir iespēja iegūt informāciju par pašu muzeju, muzeja ēkas vēsturi un personībām, kuras tajā dzīvojušas.

Izveides (un pārveides) gads:

2019

Kas aktualizē informāciju:

Muzeja darbinieki

Mājaslapā pieejamā informācija:

Darba laiki
Ieejas maksa
Pakalpojumi
Atrašanās vieta
Iespējas apmeklējumam bez maksas vai ar atlaidi

Muzeja reģistrācija

Akreditācijas apliecības nr.:

119A

Akreditācijas datums:

17.05.2019

Muzejs akreditēts līdz:

16.05.2024

Muzeja šifrs:

ESTM

Padotība/ piederība

Klasifikācija saskaņā ar Muzeju likuma 7.pantu:

Autonoms

Juridiskais statuss:

Valsts iestādes struktūrvienība

Padotība/piederība:

Latvijas Kultūras akadēmija

Dalība organizācijās:

Latvijas Muzeju biedrība

Apmeklētājiem pieejamais darba laiks

Darba laiks:
Diena No līdz Papildu informācija
Otrdiena 11:00 18:00
Trešdiena 11:00 18:00
Ceturtdiena 11:00 18:00
Piektdiena 12:00 20:00 Ieeja muzejā bezmakas.
Sestdiena 11:00 18:00
Pārskata periods
2024
Statistikas dati tiek ielādēti!

Normatīvie akti

Darbības virzieni/funkcijas:

Muzeja darbības virzieni: 1) Skatuves mākslas materiālu komplektēšana, veidojot jaunas un papildināt esošās kolekcijas par Latvijas dramatiskā teātra māksla procesiem un personībām. 2) Sadarboties ar teātra institūcijām un skatuves mākslas personībām, iesaistot viņus muzeja darbībās. 3) Sabiedrības izglītošana teātra vēstures un teorijas, dramaturģijas un citu ar skatuves mākslu saistītu nozaru jomā, veidojot izstādes, sarīkojumus, lekcijas un izglītojošas programmas. 4) Līdzdalība Latvijas Kultūras akadēmijas studiju programmu, radošo projektu un zinātniskās darbības īstenošanā. Muzeja funkcijas: 1) sniedz ieskatu Latvijas profesionālā teātra vēsturē, konkrētu teātru, skatuves mākslas personību daiļradē; 2) raksturo Eduardu Smiļģi kā izcilu divdesmitā gadsimta režisoru, Dailes teatra dibinātāju, iepazīstina ar māju, kurā viņš dzīvoja no 1922. gada līdz 1966. gadam; 3) popularizē nozīmīgākos latviešu skatuves mākslas sasniegumus un personības; 4) komplektē un apstrādā muzeja krājumu Latvijas skatuves mākslas jomā: 4.1) teātra mākslas materiālās un nemateriālās vērtības; 4.2) ievērojot Muzeju likumā noteikto kārtību, aktē, zinātniski apraksta jauniegūtos muzeja priekšmetus un nodod tos pastāvīgai glabāšanai "Rakstniecības un mūzikas muzeja, Rakstniecības, teātra un mūzikas kolekciju krātuvē." (turpmāk - RTMKK). 5) veic muzeja krājuma pētniecību: 5.1) sadarbībā ar RTMKK īsteno teātra vēstures materiālu komplektēšanas politiku, veido jaunas un papildina esošās kolekcijas; 5.2) pēta Muzeja krājumu un ar to saistīto informāciju; 6) izglīto un informē dažādas mērķauditorijas par Latvijas teātra mākslu: 6.1) veido kontaktus ar skatuves māksliniekiem, viņu tuviniekiem, draugiem, kolēģiem, laikabiedriem un kolekcionāriem ar nolūku izzināt teātra vēsturi un papildināt muzeja krājumu. 7) sadarbībā ar LKA vai citām institūcijām rada vai atbalsta skatuves mākslas projektu veidošanu muzejā. 8) veido muzeja publisko tēlu.

Krājuma papildināšana

Kopējais jauniegūto vienību skaits:

0

t.sk. pamatkrājuma vienību skaits:

0

Izņemšana no muzeja krājuma

Kopējais izņemto vienību skaits:

0

No pamatkrājuma izņemto vienību skaits:

0

Muzeja ēkas

Ēkas:
Objekta nosaukums Vietas / Ēkas adrese Īpašuma forma Uzcelšanas gads Kultūras pieminekļa nr. Galvenā ēka . ..
Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa teātra muzejs E.Smiļģa 37 Valsts īpašums 1974 84
Ēku pieejamība:
Nosaukums vai adrese Telpas ir pieejamas cilvēkiem ar kustību traucējumiem Ir 3-fāzu elektrības pieslēgums
E.Smiļģa 37

Muzeja telpu izmantošana

Telpu kopplatība (m2):

2151

Muzeja telpas:
Muzeja telpu veidi Telpu platība (m2)
Ekspozīciju, izstāžu telpas 1734
Krājuma telpas 0
Pārējās telpas 417
Telpās ir iespējamas norises:

Teātra izrādes
Kora mūzikas koncerti
Kamermūzikas koncerti
Deju vakari
Konferences, semināri
Kino seansi
Mākslas izstādes