Stopiņu pagasta tautas lietišķās mākslas studija "Ulbroka"

Kolektīva kontaktinformācija

Adrese:

Institūta iela 3, Ulbroka, Stopiņu pag., Ropažu nov., LV-2130

Vadītājs:

Ārija Vītoliņa

Tālrunis:

29498813

E-pasts:

@

Kolektīva piederība

Dibināšanas gads:

1960

Statuss:

Kultūras centra kolektīvs

Kolektīva raksturojums

Sākums:

Tautas lietišķās mākslas studija “Ulbroka” dibināta 1960. gadā. Tautas lietišķās mākslas studijas nosaukumu ieguvusi 1982. gadā. Studijā darbojas dažādu paaudžu dalībnieki, kuri dzīvo Stopiņu pagastā, kā arī Salaspilī un Rīgā. No 1960. līdz 1989. gadam studiju vadīja tekstilmāksliniece Ella Ūdre Dviele. Kopš 1989. gada studiju vada tekstilmāksliniece Ārija Vītoliņa. Studija ir pierādījusi savu varēšanu valsts, reģiona un ārvalstu izstādēs. Regulāri tiek rīkotas izstādes, dalībnieku darbi redzami arī valsts nozīmes izstādēs. Studijas darbi tiek atzinīgi novērtēti Dziesmu svētku lielajās izstādēs.

Misija:

Tas ir dāmu un kungu dzīves veids – krāsojot, tinot, šķeterējot, aužot, adot, tamborējot, pinot, ēvelējot un tā veidojot savu mājās interjeru, savu vidi, saprotot savu piederību mūsu tradīcijām un latviešu kultūrai. Būt kopā no auduma ieceres, veidojot krāsu salikumus, kompozīcijas un tehniskos risinājumus, līdz pat raksta daudzveidīgajām variācijām un iedrošinot pārvērtībām, lietojot vienādu nītījumu, bet dažādus minumus, tādējādi pārvēršot pamatrakstu neiedomājamos ritmos.

Darbība:

Visus ilgos studijas gadus audēju namiņā klusi dūc ratiņš un ritmiski darbojas 11 stelles. Daudzi dalībnieki un dalībnieces, paralēli studijas nodarbībām auž mājās savās stellēs. Mūsu bērni, kuri soļo kopā ar māmiņām, vecmāmiņām un vecvecmāmiņām Dziesmu svētku gājienos, ir tērpti māmiņu, vecmāmiņu un vecvecmāmiņu darinātajos tautas tērpos. Dažiem bērniem ir arī pašausti svārciņi. Pašdarināts ir viss, sākot no zeķēm, jostām, blūzēm, brunčiem un beidzot ar izrakstītam villainēm. Studijas dalībnieki ir lepni par savu varēšanu. Mācoties tradīcijas, attīstās arī viņu pašapziņa un vērtību izpratne.

Nodarbības notiek:

Individuāli, vienojoties dalībniekiem. Rokdarbi un vakarēšana ir kopīga mūsu latviskās dzīves sastāvdaļa.

Informācija citās tīmekļvietnēs:
Pārskata periods
2023
Statistikas dati tiek ielādēti!

Kolektīvs pārskata periodā

Dziesmu svētku kustības dalībnieks:

Vecuma grupa:

Pieaugušo

Dzimuma grupa:

Jauktie

Dalībnieku skaits:

36

Papildu informācija par kolektīva darbību:

Mākslas un amatniecības izstāžu triādes “Dievs. Daba. Darbs.” Mēru muižā, piedalās 10 dalībnieki. XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku izstāde “’MĒS” un tērpu skate “’Radošais nemiers”, piedalās 18 dalībnieki. “Radošais nemiers”’, izstāde kultūras centrā "Ulbrokas Pērle", 10 dalībnieki. “Radošais nemiers”’, izstāde Ulbrokas bibliotēkā, 10 dalībnieki. "Satiec savu meistaru!” - nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas un tālāknodošanas projekts / Tautas daiļamata meistars, Ulbroka. Rīgas pilsētas bērnu un jauniešu radošo darbu izstāde /konkurss TEKSTILKOLĀŽA 4, dalībniecei 3. vieta. Bērnu un jauniešu vizuāli plastiskās mākslas darbu izstāde – konkurss „MINIATŪRA 6”’, dalībniekiem diplomi. Starptautiskais bērnu un jauniešu šķiedrmākslas darbu konkurss ”Skaņu palete” “Zemūdens pasaules skaņas”, 2.pakāpes diplomi diviem dalībniekiem. Rīgas pilsētas bērnu un jauniešu radošo darbu izstāde /konkurss PAVASARA VĒSTNEŠI, atzinības. Bērnu un jauniešu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstādes "Rudens. Sēnes", vienai dalībniecei 1. pakāpes diploms. Bērnu un jauniešu mākslas darbu konkurss „Latvijas Dziesmu svētku 150 toņi un pustoņi”, divi dalībnieki, 2.pakāpes diploms un atzinība.