Institūta iela 3, Ulbroka, Stopiņu pag., Ropažu nov., LV-2130
Zane Kažēna
29486544
1973
Kultūras centra kolektīvs
"Arī madara sākumā vienu vien ziedu atver, bet, ja ir atplaucis viens, arī pārējos plaukšanas neprāts satver..." /Ārija Elksne/ 1973.gada rudenī tika noorganizēts patstāvīgs sieviešu koris, kuru vada diriģente Ausma Drulle. Koris aktīvi koncertē, piedalās Daugavas svētkos. 1979.gada 12. decembrī E.Melngaiļa tautas mākslas nams apstiprina korim nosaukumu "Madara". Šādu sava kolektīva nosaukumu tajā laikā bija izvēlējušies vairāki kolektīvi un 80.-gados radās ideja rīkot "Madaru" svētkus. Un tā, katru gadu madaru ziedēšanas laikā notika šādi svētki - Jelgavā, Ventspilī, Rīgā, Gulbenē. 80.-gadi ir arī laiks, kad Latvijā bija ļoti daudz pašdarbības kolektīvu tieši medicīnas darbinieku vidū un dzima ideja sarīkot pašiem savus dziesmu svētkus. Arī sieviešu koris "Madara" aktīvi piedalās šajos dziesmu svētkos, kuri notikuši gan Valmierā, gan Aizputē, gan Rēzeknē. 90.-tajos diriģentes Gitas Katajas iesākto enerģiski turpina Imants Kalniņš. Tiek veidotas daudzas interesantas koncertprogrammas un koncertos piesaistīts plašs viesmākslinieku pulks. 2005.gadā korim pievienojas kormeistare Zane Kažēna, kura no 2014.gada ir kora diriģente, bet kormeistares vietu ieņem Kristīne Zolotorenko (līdz 2025. gada februārim), no 2025. gada marta kormeistare Ingrīda Klepere.
Sieviešu kora "Madara" misija ir rūpes par Latvijas tautas kultūras mantojuma saglabāšanu un iedzīvināšanu mūsdienu kultūrtelpā, turpinot kora dziedāšanas tradīcijas, kā arī radīt interesi par kora dziedāšanu novada iedzīvotājos.
Kora dalībnieces vieno kolektīvās muzicēšanas prasmju apgūšana, vēlēšanās iepazīt, apgūt un atskaņot latviešu koru mūziku, kā arī paplašināt redzesloku, apgūstot pasaules koru mūziku. Satikties un iegūt jaunus domubiedrus. Koris „Madara” tā ir lieliska vieta, kur satikt līdzīgi un atšķirīgi domājošos, kur izjust dziedātprieku, radošu garu, mūzikas spēku, to, ko nevar nosaukt vārdā un reizēm nevar saprast, piedzīvot spilgtas emocijas un neaizmirstamus mirkļus, piedaloties Stopiņu novada, Rīgas, visas Latvijas nozīmīgākajos kultūras notikumos, kur būt, kad esi noguris no ikdienas darbiem, kur kopā svinēt dzīves mazos un lielos priekus.
Pirmdienās plkst. 19:00
| Tīmekļvietne |
|---|
Jā
Jā
Vidējās paaudzes
Sieviešu
31
05.01.2025 Ropažu baznīca Ropažu baznīcas Gaismas dārza koncerti Kora koncertprogramma 01.02.2025 Ulbrokas Pērle Sadraudzības koncerts „Mīlestības jūra” Atsevišķi koncertnummuri un kopdziesmas 22.02.2025 Jelgava Koncerts Meteņos Piedalīšanās kopkorī 14.05.2025 Ulbrokas Pērle Alvila Altmaņa jubilejas autorkoncerts „Gaismu izdziedāt” Atsevišķi koncertnummuri 17.05.2025 Rīga Iepazīsti Grīziņkalnu Kora saliedēšanās pasākums 31.05.2025 Rēzekne Kora ekskursija Latgalē Saliedēšanās pasākums 01.06.2025 Daugavpils Latgales dziesmu svētki Piedalīšanās kopkorī 27.09.2025 Ulbrokas Pērle UlbrokasPērles 5 gadu jubilejas koncerts „Mirkļus kā pērles savērt” Atsevišķi koncertnummuri un kopdziesmas. 20.12.2025 Ulbrokas Pērle Amatiermākslas kolektīvu ziemassvētku koncerts”Ziemas ceļš” Atsevišķi koncertnummuri