Augšdaugavas novada Kultūras centra "Vārpa" jauktais koris "Latgale"

Kolektīva kontaktinformācija

Adrese:

Dobeles iela 30, Daugavpils, LV-5404

Vadītājs:

Anita Zarāne

Tālrunis:

29734720

E-pasts:

@

Kolektīva piederība

Dibināšanas gads:

1964

Statuss:

Kultūras centra kolektīvs

Kolektīva raksturojums

Sākums:

1964.gada 8.februārī Daugavpils rajona kultūras namā darbību uzsāka skolotāju koris. Pirmie kora diriģenti bija Marjans Margevičs, Gatis Ozoliņš, Skaidrīte Ērliha. 22 gadu garumā kora diriģente bija Vispārējo latviešu Dziesmu svētku goda virsdiriģente Terēzija Broka, bet 2001.gadā par kora diriģenti kļuva viņas audzēkne Anita Zarāne.

Misija:

Būt lepniem par mūsu Latgali un ierakstīt tās rakstus savās jostās un vainagos, un izdziedāt mūsu novada dziesmas gan Latvijā, gan pasaulē.

Darbība:

Koris “Latgale” ir piedalījies 13 Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos. 1977. gadā korim tiek piešķirts Tautas kora nosaukums. Koris piedalījies starptautiskos festivālos Igaunijā, Lietuvā, Baltkrievijā, Armēnijā, Bulgārijā, Zviedrijā, Krievijā, Slovākijā, Čehijā, Norvēģijā, Ukrainā, Polijā, Vācijā, Ungārijā. Kopā ar kori ir uzstājušies solisti Ilona Bagele, Daiga Kolesničenko, Andris Baltacis. Kora pamatsastāvu daudzu gadu garumā veido lauku ļaudis – dziedātāji no Līksnas, Naujenes, Nīcgales, Laucesas pagastiem, Ilūkstes novada un Daugavpils pilsētas. Kora repertuārā ir klasiskās kora mūzikas dziesmas, latviešu un latgaliešu tautasdziesmas, kā arī garīgā kora mūzika, ar kuru koris uzstājas dievnamos gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. 2019. gada sezonā ar koncertu “Kas var dziesmas izdziedāt, kas – valodas izrunāt?” koris nosvinēja savas darbības 55 gadus. 2020. gada sezonā koris iesaistījās online pasākumos un festivālos. XII Eiropas folkloras čempionātā „EURO FOLK 2020” ieguva bronzas medaļu un balvu „Bronzas Orfejs”, bet diriģente Anita Zarāne saņēma specbalvu kategorijā „Maestro”. 2021. gada skanīgākais notikums bija XV Latvijas koru saietā "Jurjānu Andrejam - 165". 2022. gada vasarā piedalījās III Starptautiskajā folkloras festivālā “Krakoviak”, Krakovā.

Informācija citās tīmekļvietnēs:
Pārskata periods
2022
Statistikas dati tiek ielādēti!

Kolektīvs pārskata periodā

Dziesmu svētku kustības dalībnieks:

Vecuma grupa:

Pieaugušo

Dzimuma grupa:

Jauktie

Dalībnieku skaits:

35