Latvijas Nacionālā Opera un Balets

Kontaktinformācija

Nozare:

Teātri >> Valsts teātris
Teātri >> Opera

Adrese:

Aspazijas bulvāris 3, Rīga, LV-1050

Vadītājs/ direktors:

Zigmars Liepiņš

Kontaktinformācija:
Amats Kontaktpersona Tālrunis Mobilais tālrunis Epasts
67073715 @
67073777 @
Izglītības departaments Mārtiņš Šmits 67073820 25625833 @
Informācija citās tīmekļvietnēs:

Apraksts

Dibināšanas gads:

1919

Sākums:

Operas tradīciju pirmsākumi Latvijā meklējami 18.gadsimtā, kad Kurzemes hercogistē notiek pirmās muzikālās izrādes un Rīgā parādās pirmās ceļojošās operas trupas. 1782.gadā tiek atklāta Pilsētas vācu teātra ēka, kur notiek gan dramatiskā teātra, gan operas un baleta izrādes. Latviešu operas vēstures sākums saistāms ar 1912.gadu, kad Pāvula Jurjāna vadībā Rīgā sāk darboties Latviešu opera. Pirmā pasaules kara laikā trupa evakuējas uz Krieviju, bet 1918.gadā Latvijas Mūzikas akadēmijas dibinātāja un ilggadējā rektora profesora Jāzepa Vītola vadībā atgriežas Rīgā kā Latvju opera. 1919.gada 23.janvārī Latvijas Nacionālās operas trupa izrāda savu pirmo iestudējumu tagadējā Operas ēkā – Riharda Vāgnera operu "Klīstošais holandietis".

Misija:

Latvijas Nacionālā opera un balets ir uz izcilību vērsts kultūras centrs, kas nodrošina augstvērtīgas mākslas kvalitātes pieejamību dažādiem sabiedrības slāņiem, veicina jaunradi un sabiedrības izglītošanu un ir neatņemama Latvijas nacionālas atpazīstamības sastāvdaļa.

Darbība:

Latvijas Nacionālās operas (LNO) ēka ir mājvieta Latvijas Nacionālajai operai un Latvijas Nacionālajam baletam. Sezona ilgst no septembra līdz jūnijam, un tās laikā LNO izrāda apmēram 200 izrāžu, ik gadus piedāvājot vidēji piecus operu un baletu jauniestudējumus, kā arī vairākus simfoniskos un kamermūzikas koncertus. Latvijas Nacionālā opera un balets tur godā klasisko un romantisko operu un baletu tradicionālās vērtības, taču cenšas meklēt arī laikmetīgas izteiksmes formas. Uz Latvijas Nacionālās operas skatuves regulāri tiek izrādīti veiksmīgi klasisko operu iestudējumi, moderni operas un baleta meistardarbi, bērnu operas un latviešu oriģināldarbi. Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs ir Zigmars Liepiņš, padomnieks muzikālajos jautājumos – Andris Veismanis, baleta mākslinieciskais vadītājs – Aivars Leimanis, galvenais diriģents – Mārtiņš Ozoliņš. Latvijas Nacionālās operas galvenais scenogrāfs ir Andris Freibergs, galvenā kostīmu māksliniece – Kristīne Pasternaka. Ar operas solistiem strādā vokālā pedagoģe Margarita Gruzdeva un koncertmeistari Mārtiņš Zilberts, Ilze Grīnberga, Laila Holberga, Ilze Ozoliņa, Ērika Apeine. Operas un baleta izrāžu vadītāji ir Ieva Kārkliņa, Valda Ilgisone un Gundega Maizīte. Latvijas Nacionālās opera un balets ir atvērts pasaulei: aktīvi piedalās viesizrādēs un regulāri sadarbojas ar daudziem izciliem viessolistiem, diriģentiem, horeogrāfiem un režisoriem. Piedalījusies viesizrādēs Honkongas festivālā, Bordo operā, Katānijas operā, Maskavas Lielajā teātrī, Luksemburgas operā, Dalhallas festivālā Zviedrijā, Meksikā. Daudzi no šobrīd pasaules ievērojamākajiem operdziedātājiem nāk no Latvijas un savu karjeru sākuši LNO: Elīna Garanča, Kristīne Opolais, Maija Kovaļevska, Marina Rebeka, Inga Kalna, Inese Galante, Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš.

Juridiskais statuss

Juridiskais statuss:

Valsts SIA

Pārskata periods
2018
Statistikas dati tiek ielādēti!

Pakalpojumi

Maksas pakalpojumi:
Nr. Pakalpojums Apraksts Cena
Ekskursijas sezonas ietvaros LNO piedāvā iespēju aplūkot unikālo 19. gadsimta arhitektūras pieminekli – LNO ēku ar tās neatkārtojamo un krāšņo interjeru. Gida vadībā iespējams izstaigāt Operas namu un izzināt teātra vēsturi, kā arī iepazīt tā ikdienu un aizkulises. Ekskursijas ilgums: 45 minūtes, notiek latviešu, krievu, angļu un vācu valodā. Pieteikšanās pa tālruni 67073820 vai e-pastu education@opera.lv. Pēc ekskursijas iespējams pasūtīt glāzi šampanieša vai uzkodas no Café Opera. Tālrunis pasūtījumiem 29228879. Biļetes cena pieaugušajiem: € 8.00 Studentiem, uzrādot ISIC karti – 15% atlaide no pieaugušo cenas: € 6,80 Bērniem, skolēniem un Latvijas Republikas pensionāriem: € 3.00 Individuālā ekskursija pieaugušajiem (grupai līdz 10 cilvēkiem): € 80.00
Ekskursija „Vāgners – Rīgas leģenda” LNOB piedāvā muzikologa Mikus Čežes vadībā iepazīt Vāgnera Rīgu - vietas, kur komponists dzīvojis, strādājis un viesojies! Ekskursija notiek Sarkanajā zālē un Vecrīgā un neietver operas aizkulišu apskati. Ekskursijas ilgums: 90-120 minūtes. Ekskursijas notiek latviešu un vācu valodā. Pieteikšanās pa tālruni 67073820 vai e-pastu education@opera.lv. Biļetes cena (grupā, kas lielāka nekā 10 cilvēki): € 20.00 Individuālā ekskursija (grupai līdz 10 cilvēkiem): € 200.00
Kafejnīca Café Opera Operā Jūs laipni gaida kafejnīca Café Opera, kas piedāvā galdiņu rezervēšanu jau pirms izrādes, kā arī starpbrīžos. Lai rezervētu galdiņu, zvaniet pa tālruni 29228879. Opera izrāžu apmeklētājiem ir atvērta stundu pirms izrādes sākuma.
Elektroniskās dāvanu kartes Ieprieciniet savus tuviniekus, draugus un kolēģus - uzdāviniet viņiem skaistus mirkļus operā! Latvijas Nacionālās operas un baleta dāvanu karti var iegādāties LNO kasēs Aspazijas bulvārī 3, savukārt to apmainīt pret biļetēm iespējams jebkurā „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietā. Dāvanu karti piedāvājam iegādāties par jebkuru summu, sākot no EUR 15, tā ir derīga sešus mēnešus no iegādes dienas.
LNO producētie diski Iespējams iegādāties LNO kasēs.
Telpu īre Izrādēm, koncertiem un pasākumiem piedāvājam īrēt Lielo zāli, Jauno zāli, Beletāžas zāli un Sarkano zāli. Informācija un pieteikšanās pa tālruni 67073710 vai pa e-pastu finance@opera.lv.
Binokļu īre izrādēm Garderobēs uz izrādes laiku iespējams noīrēt binokļus.

ĒKAS

Ēkas:
Nosaukums Adrese Īpašuma forma Uzcelšanas gads Kultūras pieminekļa nr. Galvenā ēka
Teātra ēka Pašvaldības īpašums

Ēkas: papildu informācija

Ēku pieejamība:
Nosaukums Telpu platība m2 Telpas pieejamas-cilvēkiem ar kustību traucējumiem Ir 3 fāzu elektrības pieslēgums Galvenā ēka
Teātra ēka