Daugavpils teātris

Kontaktinformācija

Nozare:

Teātri >> Valsts teātris

Adrese:

Rīgas iela 22A, Daugavpils, LV-5401

Vadītājs/ direktors:

Oļegs Šapošņikovs

Kontaktinformācija:
Amats Kontaktpersona Tālrunis Mobilais tālrunis Epasts
Kanceleja 65426321 @
@
Informācija citās internetvietnēs:

Apraksts

Dibināšanas gads:

1856

Sākums:

1856. gadā Dinaburgā nodibina Krievu dramatisko teātri - pirmo krievu teātri Latvijā. To izveido un uztur Daugavpils cietokšņa galvenais inženieris Nikolajs Hagelstroms - aizrautīgs teātra cienītājs. 1921. gadā Daugavpilī nodibinās latviešu dramatiskais teātris. Repertuārā pārsvarā ir modernā dramaturģija, Raiņa lugas. 1938. gadā teātris saņem jaunu zāli jaunatklātajā Vienības namā un to aprūpē pārņem pilsētas pašvaldība. Pēc Otrā pasaules kara 1945. gadā darbu atsāk tikai Krievu drāmas teātris, jo lielākā daļa latviešu aktieru ir emigrācijā. 1958. gadā sāk veidoties Muzikāli dramatiskais teātris ar latviešu un krievu trupu, mūziķiem un baletu. Teātra mākslinieciskais vadītājs ir Oļģerts Dunkers, tiek iestudēta Verdi "Traviata". Daudzsološais sākums gan drīz tiek pārtraukts, 1962. gadā teātri slēdz kā nerentablu (neērtu padomju režīmam). Ar pašvaldības un sabiedrības aktīvu atbalstu 1988. gadā notiek Daugavpils teātra atjaunošana, par galveno režisoru ieceļ Nauri Klētnieku. Uzņem divus aktieru kursus latviešu un krievu trupā, veidojas mākslinieciski spēcīgi iestudējumi un jaunais teātris gūst spožus panākumus viesizrādēs Rīgā. Taču 1995. gadā latviešu trupas aktieri pāriet darbā uz Rīgas teātriem, un latviešu teātris Daugavpilī atkal beidz darbību. 1996. gadā uz Daugavpili no Valmieras atnāk enerģiskais režisors Valentīns Maculevičs un ar palikušajiem krievu trupas aktieriem veido jaunu Daugavpils teātri. 2002. gadā Daugavpils teātrī ienāk jauns latviešu trupas sastāvs, no šī brīža teātrī pilnvērtīgā sastāvā darbojas gan krievu, gan latviešu trupas. Šajos gados Daugavpils teātris gūst lielu atzinību gan skatītāju, gan teātra kritiķu vidū. Teātra izrādes, aktieri, komponisti un mākslinieki vairākkārt izvirzīti Spēlmaņu nakts nominācijai. 2007.g.- 2009.g. teātrī veikts apjomīgs remonts - tiek atjaunota skatītāju zāle, kafejnīca, vestibils un lielā teātra skatuve, tajā skaitā arī skatuves ripa.

Darbība:

2011. gadā par teātra māksliniecisko vadītāju un direktoru kļūst Oļegs Šapošņikovs. Šajā laikā iestudē vairākas lielas izrādes: „Tartifs jeb varenā 17. gadsimta afēra” (rež. V.Jansons), Monikas Zīles sarakstītā monoizrāde „Rūžys byudu golūs” (rež. P. Krilovs un A.Sproģe) u.c. Viena no teātra vizītkartēm ir Viljama Šekspīra romantiskā komēdija latgaliešu valodā „Vosorys saulgrīžu burvesteibys” (rež. O.Šapošņikovs). Daugavpils teātris veiksmīgi sadarbojas ar viesmāksliniekiem – Andri Buli, Jāni Jarānu, Santu Didžus, Juriju Kušpelo, Jovitu Balčiunaiti (Lietuva), Jeronimu Miliusu- Lietuvas rokgrupas Soul Stealer vokālistu, LNO solistēm Ilonu Bageli, Julianu Bavarsku, Diānu Silovu, kā arī Daugavpils kamerorķestri Aivara Broka vadībā un citiem māksliniekiem. Ilglaicīga un veiksmīga sadarbība ir izveidojusies ar scenogrāfēm un kostīmu māksliniecēm – Ingu Bermaku un Agnesi Stabiņu. No 2012. gada darbojas Daugavpils teātra modernā baleta trupa, tās vadītāja ir horeogrāfe Irina Saveļjeva. Aktieru pulkam ir pievienojušies jauni mākslinieki - režisors Georgijs Surkovs, aktieri - Miroslavs Blakunovs, Aleksandrs Komarovs, Milena Rožanska, Jeļena Ņetjosina, Natālija Kotona. 2013. gada septembrī tika aizsākta jauna teātra tradīcija Daugavpilī. Daugavpils cietokšņa bijušā Kara hospitāļa ēkā norisinājās jauns teātra festivāls/darbnīca „Telpa Daugavpils”. Festivālu organizēja Daugavpils teātris sadarbībā ar Daugavpils pašvaldību un Valsts Kultūrkapitāla fondu.

Juridiskais statuss

Juridiskais statuss:

Valsts SIA

Pārskata periods
2018
Statistikas dati tiek ielādēti!

Pakalpojumi

Maksas pakalpojumi:
Nr. Pakalpojums Apraksts Cena
Telpu īre Izīrējam pasākumiem Lielo zāli, Kafejnīcu un Balkona foajē. Tālrunis: 654 26720. Lielās zāles īre: Darba dienās (izņemot piektdienu) un svētdienās – 150.00 EUR stundā.(minimālais laiks 3h) Piektdien, sestdien – 1700.00 EUR (neatkarīgi no stundu skaita) 2. stāva foajē : 50.00 EUR stundā (cenas norādītas bez PVN)
Videoprojektora īre Daugavpils teātra Dāvanu kartes (10,15,20,30,EUR vērtībā) iespējams iegādāties un izpirkt teātra kasē (tālrunis 654 26520) 100 EUR stundā (cena bez PVN)
Dāvanu kartes Daugavpils teātra Dāvanu kartes (10,15,20,30,EUR vērtībā) iespējams iegādāties un izpirkt teātra kasē (tālrunis 654 26520)
Ekskursijas pa teātri Informācija un iespēja pasūtīt pa tālruni 65427318 Biļetes cena: 0.70 EUR no personas (grupai sākot no 10 cilv. – 0.30 EUR no personas).
Informācija par pakalpojumiem iestādes internetvietnē:
www vietne
Daugavpils teātris

Partneri

Sadarbības partneri:

Dautkom televīzija
Latgales jaunumu portāls www.d-fakti.lv
Ziņu portāls Gorod.lv
Avīze Latgales laiks
Dinaburg.eu
Наша газета
Сейчас
Teātra aktuālo procesu vietne Kroders.lv
Interneta portāls Kultura.lv
Interneta portāls Grani.lv
Latgales Reģionālā TV
Radio Alise+
Radio SWH +
Divu krastu radio

Atbalstītāji:

Latgola/Park hotel Daugavpils
Jāņa Rozes grāmatnīca
Daugavpils Olimpiskais centrs
Tirdzniecības centrs Solo
Veikals, kafejnīca Šokoladņa
Kiosks, veikals Narvessen
Restorāns Čili Pica
Mūzikas bārs Artilērijas Pagrabi
Latgales vēstniecība Gors
Daugavpils Marka Rotko Mākslas centrs
Daugavpils pilsētas domes kultūras pārvalde
Douglas Latvia

ĒKAS

Ēkas:
Nosaukums Adrese Īpašuma forma Uzcelšanas gads Kultūras pieminekļa nr. Galvenā ēka
Vienības nams Pašvaldības īpašums 1938 4839
Papildu informācija par infrastruktūru:

Nama lielāko daļu aizņem Valsts Daugavpils teātris. Vienības namā atrodas Latgales Centrālā bibliotēka un Latviešu kultūras centrs.

Ēkas: papildu informācija

Ēku pieejamība:
Nosaukums Telpu platība m2 Telpas pieejamas-cilvēkiem ar kustību traucējumiem Ir 3 fāzu elektrības pieslēgums Galvenā ēka
Vienības nams

Telpu raksturojums

Zāļu skaits:

4

Grimmētavu skaits:

5