Kontaktinformācija

Adrese:

Kārļa Mīlenbaha iela 19, Talsi, Talsu nov., LV-3201

Vadītājs/ direktors:

Uldis Jaunzems-Pētersons

Kontaktinformācija:
Amats Kontaktpersona Tālrunis Mobilais tālrunis Epasts
Direktors Uldis Jaunzems-Pētersons 29102628 @
Komunikācijas un izglītības nodaļas vadītāja Ziedīte Začeste 29102628 @
Informācija citās tīmekļvietnēs:

Apraksts

Dibināšanas gads:

1923

Sākums:

Dibināts 1923. gadā Talsu valsts vidusskolas telpās kā kultūrvēsturiskais muzejs. To veidojuši novadpētniecības entuziasti skolotāja Teodora Dzintarkalna vadībā, atsaucoties Latvijas Etnogrāfiskā muzeja aicinājumam dibināt novados muzejus un vākt materiālus par tautas vēsturi.

Misija:

Talsu novada muzeja misija ir apzināt, pētīt, popularizēt reģiona kultūras mantojumu no aizvēstures līdz mūsdienām un saglabāt to. Radīt izpratni par lokālajiem vēstures, mākslas, dabas procesiem un reģiona nacionālā romantisma izpausmēm, veicinot sabiedrības izaugsmi un saistošu brīvā laika pavadīšanu.

Darbība:

Muzejs īsteno šādus uzdevumus: vāc, sistematizē un saglabā Talsu novadu raksturojošas materiālās un nemateriālās liecības un ar tām saistīto informāciju; nodrošina muzeja krājuma un ar to saistītās informācijas saglabāšanu nākamajām paaudzēm; ievada datus par Muzeja krājumu Nacionālā muzeju krājuma kopkatalogā; atbilstoši kompetencei pēta Muzeja krājumā un ārpus tā – Talsu novadā un citviet pasaulē – esošo Talsu novada kultūrvēsturisko mantojumu; veido ekspozīcijas un izstādes, izmantojot Muzeja krājumu un fizisku un juridisku personu deponējumus; ar ekspozīciju un izstāžu palīdzību nodrošina Muzeja krājuma pieejamību dažādām sabiedrības grupām; sagatavo informatīvus, populārzinātniskus, pētnieciskus un reprezentatīvus izdevumus; nodrošina regulāru Muzeja izglītojošo programmu un pasākumu piedāvājumu visām Muzeja apmeklētāju mērķgrupām; izstrādā un realizē projektus saskaņā ar muzeja darbības mērķiem; atbilstoši savai kompetencei sadarbojas ar valsts un pašvaldību institūcijām, nevalstiskām organizācijām, fiziskām un juridiskām personām, kā arī starptautiskām institūcijām; organizē un piedalās valsts nozīmes un Talsu novadam nozīmīgos un tradicionālos kultūras un sabiedriskajos pasākumos; nodrošina Muzeja aktivitāšu publicitāti; pēta sabiedrības pieprasījumu, analizē un uzlabo muzeja sniegto pakalpojumu kvalitāti; analizē un uzlabo Muzeja darba procesus un procedūras, lai nodrošinātu optimālu funkciju realizāciju; nodrošina Muzeja ēku un teritorijas apsaimniekošanu.

Mājaslapa

Mājaslapas raksturojums:

Ziņas par muzeja vēsturi, darbību, jaunumiem, piedāvājumu. Cenrādis. Kontaktinformācija.

Mājaslapas adrese:

www.talsumuzejs.lv

Izveides (un pārveides) gads:

2016

Mājaslapā pieejamā informācija:

Darba laiki
Ieejas maksa
Pakalpojumi
Atrašanās vieta
Autotransporta novietošanas iespējas
Iespējas apmeklējumam bez maksas vai ar atlaidi

Mājaslapas apmeklējumu skaits:

14000

Muzeja reģistrācija

Akreditācijas apliecības nr.:

25A4

Akreditācijas datums:

28.12.2020

Muzejs akreditēts līdz:

27.12.2025

Muzeja šifrs:

TNMM

Padotība/ piederība

Klasifikācija saskaņā ar Muzeju likuma 7.pantu:

Pašvaldības

Juridiskais statuss:

Pašvaldības iestāde

Padotība/piederība:

Talsu novada pašvaldība

Dalība organizācijās:

Latvijas Muzeju biedrība

Apmeklētājiem pieejamais darba laiks

Darba laiks:
Diena No līdz Papildu informācija
Otrdiena 10:00 17:00
Trešdiena 10:00 17:00
Ceturtdiena 10:00 17:00
Piektdiena 10:00 17:00
Sestdiena 10:00 15:00
Svētdiena 10:00 15:00
Pārskata periods
2023
Statistikas dati tiek ielādēti!

Pakalpojumi

Bezmaksas pakalpojumi:
Nr. Pakalpojums Pieejamība
1. Krājuma pieejamība Muzeja noteiktajā kārtībā apmeklētāji var iepazīties ar muzeja krājuma priekšmetiem.
2. Uzziņu materiāla pieejamība Muzeja noteiktajā kārtībā apmeklētāji var izmantot muzeja kartotēkas un uzziņu literatūru.
3. Konsultācijas Muzeja speciālisti sniedz konsultācijas par Talsu novada vēstures, mākslas, dabas jautājumiem.
4. Ceļojošās izstādes “Motosports Talsu novadā 1945. – 1989.” Uz 8 (59,4×84,1 cm) planšetēm un banera (2×3 m) izvietota izstāde par motosporta attīstību novadā – par motosekcijām, sportistiem un sacensībām. Izstādes autore: Kristiāna Skromule (2022.g.) “Autorallijs “Talsi”” Uz 10 (59,4×84,1 cm) planšetēm izvietota informācija par autoralliju Talsos. Izstādes autore: Kristiāna Skromule (2021.g.) “Stendes 1. pamatskola un Adamoviči” Uz 7 (59,4×84,1 cm) planšetēm izveidotā izstāde par skolu (1821–1975) un ilggadēju skolas pārzini Jani Adamoviču (1858–1930) un viņa tuvākiem ģimenes locekļiem. Koka nams Ventspils – Rīgas šosejas malā, pie viadukta ir senākā saglabājusies ēka Latvijā, kas celta skolas vajadzībām. Izstādes autore: Ona Kaudze (2021.g.)
“Uz pasaules esi tikai tu, šautene un mērķis” Uz 5 (59,4×84,1 cm) planšetēm izveidotā izstāde veltīta novadniecei, vairākkārtējai Eiropas un pasaules čempionei šaušanā – Baibai Zariņai-Berklavai. Izstādes autore: Lidija Grīnvalde (2020.g.) “Kāpēc putnu knābji ir atšķirīgi?” Uz 9 (59,4×84,1 cm) planšetēm izveidotā izstāde iepazīstina ar Latvijā sastopamiem putniem, kuri sagrupēti pēc to knābju formām, palīdzot izprast sakarību starp knābju izskatu un barību, ko putns ēd. Komplektā ietilpst spēle – Pabaro putnus! Izstādes autore: Linda Smilga-Šimpermane (2021.g.) “Arī šādi putni mīt Latvijā” Uz 11 (59,4×84,1 cm) planšetēm izveidotā izstāde iepazīstina ar Latvijā mītošiem, bet, iespējams, līdz šim neredzētiem putniem. Katras planšetes sākumā redzams labi zināms putns, piemēram, žagata, bet turpinājumā skatītājs tiek iepazīstināts ar mazāk zināmo “žagatu”- jūrasžagatu. Iepazīstami arī: jūraskrauklis, bikšainais apogs, citroncielava, bišu dzenis, jūras ķīvīte, ūdensstrazds, zaļā vārna, bārdzīlīte. Izstādes autore: Linda Smilga-Šimpermane (2020.g.)
“Es esmu pārnācis mājās” Uz 8 (59,4×84,1 cm) planšetēm izvietots stāsts par padomju varas sagrautajiem Latvijas iedzīvotāju sapņiem – latviešu zemnieka sapni par savu māju, saimniecību un iekopto sētu. Arī par to, kā sapnis tiek iznīcināts, atstājot izpostītas cilvēku dzīves. Iekļaujot visu minēto, tas ir stāsts par cilvēku sīkstumu spējā izdzīvot un uzdrīkstēšanos palīdzēt citiem. Klaubergu ģimenes gaitās atpazīstami neskaitāmu citu ģimeņu likteņstāsti. Izstādes autore: Lidija Grīnvalde (2021.g.) “Sibīrija bērnu likteņos” Uz 14 (59,4×84,1 cm) planšetēm ar fotogrāfijām un Sibīrijas bērnu atmiņu stāstu fragmentiem parādīts, kā caur ciešanu, pamestības, neaizsargātības un šausmu gadiem viņu vecāki saglabāja labestību, mīlestību, darba tikumu, tieksmi pēc izglītības un ieaudzināja šīs īpašības savos bērnos. Pieejama arī izglītojošā programma. Izstādes autore: Lidija Grīnvalde (2018.g.) "Latvijas saulei – piemineklis “Koklētājs” Uz 5 mobilajiem stendiem apkopota informācija par brīvības cīnītājiem veltītā pieminekļa “Koklētājs” tapšanu no 1923. gada. Izstādes autore: Ieva Jaunupe (2017.g.)
“Talsu pilsētas galvas” Uz 13 (59,4×84,1 cm) planšetēm apkopota informācija par Talsu pilsētas vadītājiem, pilsētas un novada simboliem. Izstādes autore: Inese Vempere (2017.g.) “Liesmo barikāžu ugunskuri” Uz 4 (59,4×84,1 cm) planšetēm apkopots plašs foto un atmiņu materiāls par trauksmaino barikāžu laiku. Īpašs uzsvars likts uz Talsu, Dundagas, Rojas un Mērsraga novadu iedzīvotāju darbību barikāžu notikumos. Pieejama arī izglītojošā programma. Izstādes autori: Kristiana Skromule, Guntars Tenne (2016.g.) “”Pie pleca plecs” Latvijas Tautas frontes darbība” 12 planšetēs iekļauta informācija par Latvijas Tautas frontes dibināšanu un aktivitātēm Latvijā un Talsu novadā. Izstādes autore: Inese Vempere (2013.g.)
“Piensaimniecība Talsu novada muzeja fotogrāfijās” Izstādē ir iespēja ielūkoties krājuma fotogrāfiju klāstā, kas stāsta par piena lopkopību un piensaimniecību Talsos un apkārtnē no 20.gs.sākuma līdz pat 1960.gadu beigām. Kopumā uz 11 (59,4×84,1 cm) planšetēm izstādītas 85 fotokopijas. Izstādes autore: Daija Lēmane (2009.g.) “Dziesmu svētki. 1945. – 1985. gads” Izstāde veidotā kā otrā dziedāšanas tradīciju un Dziesmusvētku attīstībai veltītajā ciklā, stāstot par Dziesmu svētku vēsturi no 1945.-1985. gadam. 12 (81×118 cm) planšetes. Izstādes autori: Daija Lēmane, Ona Kaudze (2013.g.) “1905.gada revolūcija Talsos un apkārtnē” Izstādē apkopots plašs vizuāli informatīvs materiāls par situāciju Talsos un apkārtnē revolūcijas priekšvakarā 19.gs.beigās, 20.gs.sākumā par revolucionārās darbības veidiem un kaujiniekiem, kā arī izvērtēta soda ekspedīciju darbība un dots ieskats mežabrāļu kustībā. Izstādes autore: Inese Vempere (2009.g.) “Gleznotājs Frederiks Fībigs – talsinieks un elzasietis” Izstāde iepazīstina ar F. Fībiga glezniecību (34 darbu krāsainas izdrukas oriģinālizmēros uz 17 planšetēm), kurā eksponēti Itālijas ceļojumā tapušie darbi, Parīzē un Elzasā. Klāt pievienots biogrāfiskais materiāls.
Maksas pakalpojumi:
Nr. Pakalpojums Pieejamība
1. Ekspozīciju un izstāžu individuāla apskate MUZEJĀ. Ekspozīcijas un izstādes muzeja galvenās ēkas 2 stāvos: ekspzozīcijas: 1. “Ceļojums senatnē” Ekspozīcija vēstī par novada senvēsturi no 9. g. t. p.m.ē. līdz 18. gs. Tās pamatu veido arheoloģisko priekšmetu kolekcija un deponējumi no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja. Ekspozīcijā ir iespēja skatīt animācijas filmiņu par zveju senatnē, salikt podu no māla lauskām, atklāt “dārgumus” ar gaisa plūsmas palīdzību,darboties ar multimediju eksponātiem 2. “Ar vakardienas sauli” Ekspozīcija veltīta nacionālā romantisma ideju izpausmēm, kas caurvij latviešu tautas likteņgaitas un visuzskatāmāk kā tautiskais stils atklājas Latvijas Republikas laika sadzīvē arī Talsu pusē. Caur Pirmā pasaules kara un Brīvības cīņu notikumiem rādīti Talsu novada cilvēku centieni pēc savas nacionālas valsts. Atspoguļoti Talsu novada sabiedriski politiskie un ekonomiskie sasniegumi, kā arī tautisko elementu izpausme lietišķajā mākslā un lietišķajā grafikā padomju laikā (1950. līdz 1960. gadi). 3. “Dabas daudzveidība Talsu novadā” Ekspozīcijā iegūstama plaša informācija par vietām Talsu rajonā, kas iekļautas Eiropas Savienības aizsargājamo dabas teritoriju tīklā. Tā stāsta par biotopiem, tajos esošajiem savvaļas augiem un mītošajām dzīvnieku sugām. Skolēnam, studentam, LR pensionāram - EUR 0,80, pārējiem - EUR 2,00. Ģimenei ar 2 un vairāk bērniem - EUR 1,50, BEZMAKSAS IEEJA: visiem izstāžu atklāšanu laikā, pirmsskolas vecuma bērniem, Talsu sieviešu un bērnu krīžu centram, Talsu novada invalīdiem, cilvēkiem ar muzeja Goda karti, Talsu mākslinieku grupas biedriem, izstāžu autoriem, viņu ģimenes locekļiem, personām ar ielūgumiem, abonementiem, publisko muzeju darbiniekiem, Talsu novada muzeja darbiniekiem, viņu ģimenes locekļiem, skolēnam, ja skola noslēdz līgumu ar muzeju uz mācību gadu, samaksājot EUR 0,80 par katru skolēnu.
2. IZSTĀŽU ZĀLES piedāvājuma individuāla apskate. Parasti apskatāma mākslinieku darbu izstāde. Skolēnam, studentam, LR pensionāram - EUR 0,40, pārējiem - EUR 0,80. Ģimenei ar 2 un vairāk bērniem - EUR 0,80. BEZMAKSAS IEEJA: visiem izstāžu atklāšanu laikā, pirmsskolas vecuma bērniem, Talsu sieviešu un bērnu krīžu centram, Talsu novada invalīdiem, cilvēkiem ar muzeja Goda karti, Talsu mākslinieku grupas biedriem, izstāžu autoriem, viņu ģimenes locekļiem, personām ar ielūgumiem, abonementiem, publisko muzeju darbiniekiem, Talsu novada muzeja darbiniekiem, viņu ģimenes locekļiem, skolēnam, ja skola noslēdz līgumu ar muzeju uz mācību gadu, samaksājot EUR 0,80 par katru skolēnu.
3. Izstāžu individuāla apskate MUZEJĀ UN IZSTĀŽU ZĀLĒ. Skolēnam, studentam, LR pensionāram - EUR 1,00, pārējiem - EUR 2,00. Ģimenei ar 2 un vairāk bērniem - EUR 2,00, BEZMAKSAS IEEJA: visiem izstāžu atklāšanu laikā, pirmsskolas vecuma bērniem, Talsu sieviešu un bērnu krīžu centram, Talsu novada invalīdiem, cilvēkiem ar muzeja Goda karti, Talsu mākslinieku grupas biedriem, izstāžu autoriem, viņu ģimenes locekļiem, personām ar ielūgumiem, abonementiem, publisko muzeju darbiniekiem, Talsu novada muzeja darbiniekiem, viņu ģimenes locekļiem, skolēnam, ja skola noslēdz līgumu ar muzeju uz mācību gadu, samaksājot EUR 0,80 par katru skolēnu.
4. Fotogrāfēšana Ekspozīciju un izstāžu fotografēšana EUR 1,21 personai
5. Filmēšana Ekspozīciju un izstāžu filmēšana EUR 2,42 personai
6. Gida pakalpojumi muzeja vai dendroloģiskā parka apskatei Pārskata ekskursija pa muzeja ekspozīcijām, izstādēm un Izstāžu zāli. Ekskursija pa blakus esošo dendroloģisko parku, kas sākts veidot 19. g.s. beigās. Ilgums: 1-1,5 stundas. GRUPAI: Valsts valodā - EUR 10,00; Krievu, angļu - EUR 20.00 (neieskaitot PVN)
7. Gida pakalpojumi Talsu pilsētas apskatei Ekskursija pa Talsu pilsētas pakalniem, nozīmīgākajām un ainaviskākajām vietām. Ilgums: 2-3 stundas. GRUPAI: Valsts valodā - EUR 28,93; Krievu, angļu - EUR 37,19 (neieskaitot PVN)
8. Muzejpedagoģiskā programma "Zīmes". Nodarbības laikā var mācīties pazīt latviešu seno rakstu zīmes, izprast to nozīmi, atpazīt tās prievītēs, cimdos, uz lādītēm, svečturiem un citiem priekšmetiem. Vecāko klašu skolēniem iespēja uzzināt par zīmēm arī citu tautu kultūrās. Programma 1. – 12. klasei, ilgums - 1 stunda. Nodarbība muzejā: skolēnu grupai, ja ar izglītības iestādi nav noslēgts līgums EUR 0,80 no skolēna, ja ar izglītības iestādi ir noslēgts līgums EUR 0,40 no skolēna; pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu grupai EUR 0,40 no audzēkņa; pieaugušo grupai EUR 2,00 no personas. Pavadošajam skolotājam - EUR 0,00. Ārpus muzeja: skolēnu grupai EUR 1,00 no skolēna, neieskaitot transporta izmaksas; pieaugušo grupai EUR 2,00 no personas, neieskaitot transporta izmaksas.
9. Muzejpedagoģiskā programma "No tumsas uz gaismu". Iespēja iepazīties ar telpu apgaismojumu līdz laikam, kad sāka liet sveces. Kā deg skali un kā - kālī izlieta svece, kādi ir sveču iegūšanas paņēmieni. Paši var izliet vaska svecītes. Arī senlatviešu ticējumi un jautras rotaļdejas. No 1. – 9. klasei. Ilgums - 1 stunda. Nodarbība muzejā: skolēnu grupai, ja ar izglītības iestādi nav noslēgts līgums EUR 0,80 no skolēna, ja ar izglītības iestādi ir noslēgts līgums EUR 0,40 no skolēna; pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu grupai EUR 0,40 no audzēkņa; pieaugušo grupai EUR 2,00 no personas. Pavadošajam skolotājam - EUR 0,00. Ārpus muzeja: skolēnu grupai EUR 1,00 no skolēna, neieskaitot transporta izmaksas; pieaugušo grupai EUR 2,00 no personas, neieskaitot transporta izmaksas.
10. Muzejpedagoģiskā programma "Melu klubs". Iespēja uzzināt par senu, nepazīstamu priekšmetu pielietošanu. Pirms tam gan katram pašam jāizvēlas pareizā atbilde starp „meļu” piedāvātajām versijām. Cik tās visas izklausās ticamas! Kā lai saprot, kura ir īstā? 6. – 12. klasei, kā arī pieaugušajiem. Ilgums 1 – 1.5 stundas. Nodarbība muzejā: skolēnu grupai, ja ar izglītības iestādi nav noslēgts līgums EUR 0,80 no skolēna, ja ar izglītības iestādi ir noslēgts līgums EUR 0,40 no skolēna; pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu grupai EUR 0,40 no audzēkņa; pieaugušo grupai EUR 2,00 no personas. Pavadošajam skolotājam - EUR 0,00. Ārpus muzeja: skolēnu grupai EUR 1,00 no skolēna, neieskaitot transporta izmaksas; pieaugušo grupai EUR 2,00 no personas, neieskaitot transporta izmaksas.
11. Muzejpedagoģiskā programma "E. Dinsberģa leksika - sava laika rakstu valodas atspoguļotāja". Skolotāja, rakstnieka un tulkotāja E.Dinsberģa mūža devums un nozīme latviešu rakstniecībā un tautas apziņas modināšanā. Uzzināsiet par latviešu rakstu valodas veidošanās laiku - 19.gs.vidu, par Dundagas izloksnes vārdiem, praktiski izmēģināsiet tā laika valodu un vingrināsiet roku kaligrāfijā, rakstot ar tintes spalvu. Programma 10. – 12. klasei, ilgums - 1 stunda. Nodarbība muzejā: skolēnu grupai, ja ar izglītības iestādi nav noslēgts līgums EUR 0,80 no skolēna, ja ar izglītības iestādi ir noslēgts līgums EUR 0,40 no skolēna. Pavadošajam skolotājam - EUR 0,00. Ārpus muzeja: skolēnu grupai EUR 1,00 no skolēna, neieskaitot transporta izmaksas. Pavadošajam skolotājam - EUR 0,00.
12. Muzejpedagoģiskā programma "Talsi 20. gadsimta divdesmitajos, trīsdesmitajos gados". Iespēja ar digitalizētu fotogrāfiju palīdzību iepazīt Talsu ikdienu pagājušā gadsimta 20. - 30. gados. Darba lapa ar uzdevumiem interaktīvā veidā. 5. līdz 12. klasei. Ilgums no 1 – 2 stundām (pēc vajadzības). Skolēnu grupai, ja ar izglītības iestādi nav noslēgts līgums EUR 0,80 no skolēna, ja ar izglītības iestādi ir noslēgts līgums EUR 0,40 no skolēna. Pavadošajam skolotājam - EUR 0,00.
13. Muzejpedagoģiskā programma "Ko stāsta nauda". Var uzzināt, kāpēc un kā radās nauda, iepazīt tās izgatavošanas vēsturi, izpētīt senās monētas un banknotes un radīt savu stāstu. Visbeidzot – iespēja pelnīt naudu biznesa spēlē! 5. - 9.klasei. Ilgums - 1,5 stundas. Skolēnu grupai, ja ar izglītības iestādi nav noslēgts līgums EUR 0,80 no skolēna, ja ar izglītības iestādi ir noslēgts līgums EUR 0,40 no skolēna. Pavadošajam skolotājam - EUR 0,00.
14. Muzejpedagoģiskā programma "Kā es gāju Talsus pētīt !" Darbojoties komandā, ar uzdevumu palīdzību skolēni izzina Talsu vēsturi un dabu. Spēle sevī ietver orientēšanās elementus pilsētas vidē un sportiskas aktivitātes. Dažādām vecuma grupām. Ilgums aptuveni 2 stundas. Skolēnu grupai, ja ar izglītības iestādi nav noslēgts līgums EUR 0,80 no skolēna, ja ar izglītības iestādi ir noslēgts līgums EUR 0,40 no skolēna. Pavadošajam skolotājam - EUR 0,00.
15. Muzejpedagoģiskā programma "Krasta bangas". Par 1949. gada 25. marta deportāciju. Materiāli par Talsu novadniekiem apkopoti slaidrādē: fotogrāfijas, dokumenti, atmiņas...Praktiskajā daļā - darba lapas. 5. - 12. klasei. Ilgums no 40 min. līdz 1,5 stundām. Nodarbība muzejā: skolēnu grupai, ja ar izglītības iestādi nav noslēgts līgums EUR 0,80 no skolēna, ja ar izglītības iestādi ir noslēgts līgums EUR 0,40 no skolēna. Pavadošajam skolotājam - EUR 0,00. Ārpus muzeja: skolēnu grupai EUR 1,00 no skolēna, neieskaitot transporta izmaksas. Pavadošajam skolotājam - EUR 0,00.
16. Muzejpedagoģiskā programma "Jaunlaulātajiem ar vedējiem un kāzu viesiem". Talsu novada muzejs piedāvā jaunlaulātajiem un viesiem iespēju sajust 19. gadsimta romantisma iezīmes baronu fon Firksu pilsētas mājā Villa Hochheim. Piedāvājam skaistas telpas pirmajam valsim, kā arī iespēju iemalkot šampanieti. Programmas noslēgumā jaunais pāris nofotografējas muzeja kāzu grāmatai. Ilgums – 1 stunda. Grupai līdz 10 personām: EUR 25,00 par 1 stundu, grupai līdz 20 personām: EUR 40,00 par 1 stundu, grupai līdz 40 personām: EUR 50,00 par 1 stundu, grupai virs 40 personām EUR 65,00 par 1 stundu
17. Muzeja krājuma priekšmetu izmantošana Priekšmetu tematiska atlase, kopēšana, kopiju izgatavošana no foto negatīviem, fotografēšana, filmēšana, zīmēšana, izmantošana reklāmas nolūkos. Atbilstoši cenrādim no EUR 0,43 līdz EUR 14,23 par vienību.
18. Muzeja priekšmetu deponēšana Juridiskām un fiziskām personām (izņemot akreditētos muzejus). Pēc abpusēji noslēgta līguma.
19. Materiālu kopēšana, skenēšana, ieraksts CD vai citos informācijas nesējos. Uzziņu literatūrai u. tml. materiāliem. Atbilstoši cenrādim no EUR 0,07 līdz EUR 2,00 par vienību.
20. Materiālu izdruka Ieskenētiem u.c. materiāliem. Melnbalta - EUR 0,40, krāsaina - EUR 0,78 par 1 A4 lpp.
21. Telpu īre Iespējams izīrēt telpas pasākumiem, semināriem u. tml. Zāles dažāda lieluma - 4- - 75 m2, t. sk. arī ar izeju uz balkona. EUR 15,00 par 1 stundu, vienu zāli, neieskaitot PVN.
22. Muzejpedagoģiskā programma "Vēstījums par barikāžu laiku". Programma veltīta 1991. gada barikāžu atcerei. Piedāvājam: Talsu novada literāta un novadpētnieka Z.Kalmaņa veidoto filmu ”Latvijas likteņdienas”, ierakstus no Latvijas Radio arhīva, tā laika notikumu dalībnieku atmiņas, 1991. gada barikāžu muzeja un Talsu novada muzeja izveidoto foto slaidrādi. Programma gan skolēniem, gan pieaugušajiem. Nodarbības ilgums no 40 minūtēm līdz 1stundai. Pieteikšanās pa tālr.: 63222770, 29102628. Nodarbība muzejā: skolēnu grupai, ja ar izglītības iestādi nav noslēgts līgums EUR 0,80 no skolēna, ja ar izglītības iestādi ir noslēgts līgums EUR 0,40 no skolēna. Pavadošajam skolotājam - EUR 0,00. Ārpus muzeja: skolēnu grupai EUR 1,00 no skolēna, neieskaitot transporta izmaksas. Pavadošajam skolotājam - EUR 0,00.
23. Muzejpedagoģiskā programma "Mežā". Nodarbības laikā uzzināsiet, kā dzīvo vilki un ūpji. Iepazīsiet pašu asinskārāko dzīvnieku mūsu mežos un noskaidrosiet, kas āpsim garšo vislabāk…Paši savām acīm redzēsiet, kā notiek medņu riesti. Programmā iekļautas interaktīvas nodarbības, lai labāk iepazītu mežu. Nodarbības ilgums 40 min. Sīkāka informācija un pieteikšanās pa tālr.: 63222770, 29102628. Skolēnu grupai, ja ar izglītības iestādi nav noslēgts līgums EUR 0,80 no skolēna, ja ar izglītības iestādi ir noslēgts līgums EUR 0,40 no skolēna. Pavadošajam skolotājam - EUR 0,00.
24. Muzejpedagoģiskā programma "Senvārdu klētiņa". Katra lieta uz pasaules ir nosaukta vārdā. Katru priekšmetu mēs pazīstam pēc nosaukuma un derīguma. Attīstoties tehnoloģijām, daudzi senie darba rīki un sadzīves priekšmeti vairs netiek lietoti. To nosaukumus varam izlasīt latviešu tautas pasakās, tautas dziesmās, mīklās un latviešu klasiķu darbos. Kas ir abra, mulda, lize un liekšķere? Ko dara ar slīperu cirvi, grebli un slīmestu? Cik liela ir mārciņa, pūrs un stops? Vai ērkulis domāts parūku gatavošanai? Kāds izskatās bezmēns vai bezmers? Divi desmiti senu priekšmetu ir apskatāmi un spēles veidā atpazīstami programmā. Nodarbība domāta skolēniem, sākot no 1. līdz 7. klasei. Nodarbība muzejā: skolēnu grupai, ja ar izglītības iestādi nav noslēgts līgums EUR 0,80 no skolēna, ja ar izglītības iestādi ir noslēgts līgums EUR 0,40 no skolēna. Pavadošajam skolotājam - EUR 0,00. Ārpus muzeja: skolēnu grupai EUR 1,00 no skolēna, neieskaitot transporta izmaksas. Pavadošajam skolotājam - EUR 0,00.
Informācija par pakalpojumiem tīmekļvietnē:

Normatīvie akti

Darbības virzieni/funkcijas:

muzejs komplektē, zinātniski apstrādā, glabā un popularizē muzeja krājumu; veic pētniecības darbu par Talsu novada vēsturi, mākslu, dabu; veicina profesionālās un amatiermākslas attīstību novadā; sagatavo un noformē ekspozīcijas un izstādes; veic izglītojošu darbu (ekskursijas, lekcijas, izglītojošas programmas, pasākumi, konsultācijas); izdod iespieddarbus.

Krājums: izmantošana

2023.gadā eksponēto pamatkrājuma vienību skaits:

1271

Krājuma izmantošana pamatekspozīcijās

Krājuma vienību kopskaits pamatekspozīcijās:

704

t. sk. izmantoto pamatkrājuma vienību skaits:

515

Pamatekspozīcijās izmantotās krājuma vienības:
N.p.k. Ekspozīcijas nosaukums Vienību skaits kopā tai skaitā pamatkrājuma vienības
1 Lauku sētas virtuvīte 59 54
2 Dabas daudzveidība Talsu novadā 59 56
3 Ziemeļkurzemes tautastērps. Interaktīvais stends ekspozīcijā "Saimes istabā" 17 16
4 Ar vakardienas sauli 192 27
5 Ceļojums senatnē 280 267
6 Sadzīves priekšmeti 19./20. gs. mijā 97 95

Krājuma izmantošana izstādēs muzejā

Izmantoto krājuma vienību kopskaits izstādēs:

858

t. sk. izmantoto pamatkrājuma vienību skaits:

718

Izstādes muzejā:
N.p.k. Izstādes nosaukums Vienību skaits kopā tai skaitā pamatkrājuma vienības
1 Vispārējo latviešu Dziesmu svētku nozīmes 9 9
2 Vilhelmīnes Adamovičas kora tērps 6 6
3 Iešūpo prieku 94 69
4 4. maijs: Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena 12 11
5 Lelles Latvijas novadu tautas tērpos 28 28
6 Talsu pienotavai 100 44 12
7 Retumu kabineti. Eiropas kaislība 16.-21. gs. Papildinājums no Talsu novada muzeja krājuma 264 238
8 Dekoratīvs šķīvis – ceturkšņa priekšmets 2 2
9 Drukāts Latvijā 19 13
10 Muzejam 100 351 304
11 Nepabeigtais karš 29 26

Krājuma izmantošana muzeja veidotajās ārpus muzeja eksponētajās izstādēs

Kopējais ārpusmuzeja izstādēs izmantoto krājuma vienību skaits:

46

t. sk. kopējais izmantoto pamatkrājuma vienību skaits:

38

Krājums ārpusmuzeja izstādēs:
N.p.k. Izstādes nosaukums Vienību skaits kopā tai skaitā pamatkrājuma vienības
1 Talsu sporta skolai 70 39 32
2 Virtuālās izstādes 7 6

Deponējumi

Kopējais deponēto krājuma vienību skaits:

176

Kopējais deponēto pamatkrājuma vienību skaits:

135

Deponējumi:
N.p.k. Priekšmets/ priekšmetu grupa Deponēšanas mērķis Institūcija, kurai deponēts Vienību skaits t.sk.-no pamatkrājuma Termiņš No Līdz Termiņš (piezīmes) Pēdējais glabāšanas apstākļu pārbaudes datums Slēdziens par glabāšanas atbilstību līgumam Veiktie pasākumi, ja glabāšana neatbilst nosacījumiem
1 Tāfelklavieres restaurācija SIA “Ugāles ērģeļbūves darbnīca 1 1 03.01.2023 31.12.2023 Atgrieztas
2 Piena kanna filmēšana Filmu studija “Hargla” 1 0 21.02.2023 24.02.2023 Atgriezts
3 Filmas rullis Digitalizācija - restaurācija Biedrība “Projekts Videoatmiņa” 1 1 14.03.2023 01.07.2023 Atgriezts
4 Rokraksti, iespieddarbs Eksponēšana Tukuma muzejs 10 10 14.04.2023 05.11.2023 Atgriezti daži priekšmeti, Pārējiem līgums pagarināts (akts Nr.8)
5 Zobens Restaurācija Ance Pudāne 1 1 24.04.2023 30.12.2023 Atgriezts
6 Fotoalbumi Popularizēšana Biedrība “Talsu fotoklubs” 4 0 19.04.2023 08.05.2023 Atgriezts
7 Priekšmeti, iespieddarbi Eksponēšana Kubalu skola - muzejs 104 68 08.05.2023 30.04.2028
8 Iespieddarbs, rokraksti Izstāde Tukuma muzejs 6 6 10.05.2023 05.11.2023 Atgriezti 2 priekšmeti
9 Sienas sega Izstāde Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” 1 1 19.06.2023 16.10.2023 Atgriezts
10 Galdiņš Izstāde Talsu Tautas nams 1 1 20.07.2023 25.07.2023 Atgriezts
11 Glezna Eksponēts Talsu novada Sociālais dienests 1 1 03.07.2023 30.12.2024
12 Grafikas darbs Eskponēts Talsu novada centrālā administrācija, Domes priekšsēdētāja 1 1 03.07.2023 30.12.2024
13 Glezna un grafikas darbs Eksponēts Talsu novada Izglītības pārvalde 2 2 03.07.2023 30.12.2024 Atgriezts 1 priekšmets
14 Gleznas Eksponēts PMLP Talsu nodaļa 3 3 03.07.2023 30.12.2024
15 Sienas sega Izstāde Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” 1 1 17.10.2023 11.12.2023 Atgriezts
16 Priekšmets un rokraksti Izstāde Tukuma muzejs 4 4 03.11.2023 12.11.2024
17 Vimpeļi Izstāde Talsu Tautas nams 2 2 03.11.2023 05.12.2023 Atgriezts
18 Leļļu kolekcija Izstāde Stendes bibliotēka 30 30 22.11.2023 09.01.2024 Atgriezts
19 Karte un pastkarte Izstāde Tukuma Pils tornis 2 2 22.11.2023 20.07.2024

Citi muzeja krājuma izmantošanas veidi

Citi izmantošanas veidi (izmantoto vienību skaits):
Muzeja krājuma izmantošanas veidi Muzeja darbinieki Ārpusmuzeja lietotāji KOPĀ
Pētnieciskajam darbam muzeja krātuvē/lasītavā 282 50 332
Digitālo attēlu izgatavošanai 791 188 979

Muzeja pētnieciskais darbs

Darbu kopskaits 2023.gadā:
Zinātniskā darbība Sagatavots Publicēts
1. Referāti, ziņojumi, raksti 6 6
3. Izstāžu, krājuma katalogi 1 1
Izstāžu un ekspozīciju plānu skaits:

5

no tiem realizēti:

5

Pētnieciskā darba tēmas:
N.p.k. Autors Pētnieciskā darba nosaukums Uzsākts Plānots pabeigt Darba mērķis Izstrādes stadija
1 K. Skromule “Talsu novada Sporta skolai – 70” 01.02.2023 29.02.2024 Katalogs Darbs procesā
2 R. Mālmeisters, M. Paula Vigule Tīcis Dzintarkalns 01.12.2023 29.02.2024 Izstāde, publikācija Darbs procesā
3 M. Paula Vigule Apbedīšana un kapu tradīcijas Talsu novadā 01.09.2023 31.12.2024 Izstāde, publikācija Darbs procesā
4 A. Krovalka Vilkmuižas un Talsu Pilskalna arheoloģiskie izrakumi 31.08.2023 30.08.2024 Publikācija, ekspozīcija Darbs procesā
5 G. Millersone “Nacionāli dekoratīvais stils Talsu novadā” 01.01.2018 29.12.2023 katalogs Pabeigts. Izdots. ISBN 978-9934-8651-4-5
6 I. Pētersone “Kārlis Freimanis. Dzīves gājums. Daiļrade. Kārļa Freimaņa mākslas darbi Talsu novada muzeja krājumā ” 02.01.2023 31.05.2024 ekspozīcija Literatūras analīze, krājumā ieņemto priekšmetu analīze (iesākta). Darbs turpinās
7 I. Pētersone Vecticībnieku un pareizticīgo baznīcas Talsu novadā. Svētās Trīsvienības pareizticīgo baznīcas inventāra saraksta tulkošana no krievu val. uz latviešu. 07.08.2023 29.02.2024 Muzeja darbinieki veica baznīcu apsekošanu. Mērķis - pašizglītošanās Svētās Trīsvienības pareizticīgo baznīcas inventāra saraksta tulkošana no krievu val. uz latviešu. Baznīcas likvidēšanas dokumentu analīze. Darbs pārtraukts.
8 A. Pudure Skulptūra “Lietus deja” 02.01.2023 31.03.2023 Publikācija sociālajos tīklos un muzeja mājas lapā Pabeigts, ZA 3679
9 O. Kaudze Digitalizētais filmu materiāls par jauniešu ansambli “Talsu zvaniņš” 01.11.2023 30.11.2023 Publikācija laikrakstā Pabeigts, ZA 3864
Publicētie pētnieciskie raksti:
N.p.k. Autors Nosaukums Izdevums, kurā publicēts Apjoms (zīmju/lpp. skaits)
1 M. Paula Vigule “Teodors Dzintarkalns” Talsu Vēstis. Nr. 86 (2023. gada 3. novembris) 1. lpp.
2 M. Paula Vigule “Marta Sūniņa” Talsu Vēstis. Nr. 88(2023. gada 10. novembris) 1. lpp.
3 M. Paula Vigule “No Viļa Vīcupa līdz Albertam Zirnim” Talsu Vēstis. Nr. 92(2023. gada 24. novembris) 1. lpp.
4 M. Paula Vigule “Anna Rasa” Talsu Vēstis. Nr. 96(2023. gada 8. decembris) 1. lpp.
5 M. Paula Vigule “Mirdza Jonele” Talsu Vēstis. Nr. 98(2023. gada 15. decembris) 1. lpp.
6 I. Pētersone 1941. gada 14. jūnija deportācija Latvijā https://www.talsumuzejs.lv/1941-gada-14-junija-deportacija-latvija/ 2646 zīmes
Publicētie katalogi:
N.p.k. Autors/ sastādītājs Nosaukums Saturs (kolekcija/ izstāde/ ekspozīcija, tās nosaukums) Apjoms (zīmju/lpp. skaits)
1 G. Millersone “Nacionāli dekoratīvais stils Talsu novadā” ISBN 978-9934-8651-4-5 Pētījums 152 lpp.
Realizēto izstāžu un ekspozīciju plāni:
N.p.k. Autors/ sastādītājs Izstādes/ ekspozīcijas nosaukums Izstādes/ ekspozīcijas plāna apjoms (zīmju/lpp. skaits)
1 O. Kaudze Vispārējo latviešu Dziesmu svētku nozīmītes ZA 3670 6 lpp.
2 O. Kaudze Vilhelmīnes Adamovičas kora tērps ZA 3682 3 lpp.
3 Z. Začeste Šūpulīšu un šūpuļzirdziņu izstāde “Iešūpo prieku” ZA 3690 13 lpp.
4 I. Pētersone 1941. gada 14. jūnija deportācijas ZA 3691 2 lpp.
5 O. Kaudze Dekoratīvs šķīvis ZA 3698 2 lpp.

Krājuma zinātniskā inventarizācija

Jaunizveidotas zinātniskā apraksta kartītes:

718

Cita veida kartotēkas:
Veids Jaunas kartītes Papildinātas kartītes
Zinātniskās izpētes materiālu uzskaites kartītes (ZA) 205

Muzeja apmeklējums

Muzeja apmeklējums 2023.gadā:
Apmeklētāju veidi Apmeklējumu skaits
Apmeklējumu skaits kopā 7931
Individuālie 2241
Pārējie 3332
Apmeklētāji grupās 2358
Skolēni grupās 1866
Ārzemnieki grupās 72
Pārējie grupās 420
T. sk. bezmaksas apmeklējumu skaits:

3832

Muzeja pieejamība

Dienu skaits gadā, kad muzejs atvērts apmeklētājiem:

304

Stundu skaits gadā, kad muzejs pieejams apmeklētājiem:

2422

Stundu skaits gadā, kad muzejs pieejams apmeklētājiem brīvajā laikā:

796

Muzeja izglītojošās aktivitātes

Muzeja darbinieku vadīto ekskursiju skaits muzejā:

44

Lekciju skaits muzejā:

4

Muzeja izglītojošās programmas, pieskaņotas izglītības vadlīnijām un standartiem – norišu skaits:

75

Muzeja izglītojošās programmas, pieskaņotas izglītības vadlīnijām un standartiem – dalībnieku skaits:

1629

Muzeja izglītojošās programmas kā mūžizglītības sastāvdaļa – norišu skaits:

3

Muzeja izglītojošās programmas kā mūžizglītības sastāvdaļa – dalībnieku skaits:

109

Citu muzeja rīkoto pasākumu skaits:

39

t. sk. muzejā:

39

Lekcijas:
N.p.k. Lektors Lekcijas tēma Lekciju skaits Klausītāju skaits Auditorijas sastāvs
1 Dāvis Derķevics Latviešu leģiona karavīru ekipējuma attīstība Otrā pasaules kara laikā 2 50 O.Kalpaka vidusskolas skolēni
2 Dāvis Derķevics Latviešu leģiona karavīru ekipējuma attīstība Otrā pasaules kara laikā 1 120 Pasākuma "Izdzīvošanas ābece" apmeklētāji
3 Evija Zapacka Zinātniskā konference. “Akti. Fakti. Artefakti.” “Atdzimušais Lihtentāls Talsu novada muzejā” 1 30 Konferences apmeklētāji
Muzeja izglītojošās programmas, pieskaņotas izglītības vadlīnijām un standartiem (pirmsskolas iestāžu audzēkņiem un skolēniem):
N.p.k. Autors Nosaukums Gads, kad programma uzsākta Norišu skaits Dalībnieku skaits Auditorijas sastāvs
1 L. Smilga - Šimpermane “Latvijas dzīvnieki” 2023 1 18 Bērnudārzs “Sprīdītis”
2 L. Smilga - Šimpermane Putnu diena 2023 "Gājputni" 2023 14 293 Talsu novada skolu skolēni
3 I. Pētersone Daiņa Gudovska akvareļglezniecības meistarklase 2023 1 15 Muzeja apmeklētāji
4 I. Pētersone Abstrakta ainava 2022 4 68 Muzeja apmeklētāji
5 L. Grīnvalde No tumsas uz gaismu 2006 1 22 skolēni, pedagogs
6 I. Priede Iepazīsti muzeju 2015 1 13 skolēni, pedagogs
7 D. Ondrupe Melu klubs 2000 4 75 skolēni, pedagogs
8 I. Priede, A. Grūbe Arheoloģija 2019 1 37 skolēni, pedagogs
9 L. Grīnvalde Mini, mini mīkliņu 2010 2 57 skolēni, pedagogs
10 L. Grīnvalde, I. Priede Zīmes 2017 1 17 pirmskola
11 D. Derkevics, E. Voldraha-Freimane Piensaimniekam 100 / Kā rodas sviests 2022 1 19 skolēni, pedagogs
12 I. Pētersone Ceļojums senatnē 2022 4 43 skolēni, pedagogs
13 I. Pētersone Senvārdu klētiņa 2022 2 48 skolēni, pedagogs
14 I. Pētersone Eglīte 2022 3 102 skolēni, pirmskola, vecāki
15 I. Pētersone Keramika 2022 2 31 skolēni, pedagogs
16 L. Smilga-Šimpermane Kāpēc putnu knābji ir atšķirīgi? 2022 26 625 skolēni, pedagogs
17 L. Smilga-Šimpermane Mācīsimies kopā. Latvijas putni. 2021 1 23 skolēni, pedagogs
18 L. Smilga-Šimpermane Mācīsimies kopā. Latvijas dzīvnieki. 2020 4 85 skolēni, pedagogs
19 L. Smilga-Šimpermane Talsu dendroloģiskais parks 2022 2 38 skolēni, pedagogs
Muzeja izglītojošās programmas kā mūžizglītības sastāvdaļa:
N.p.k. Autors Nosaukums Gads, kad programma uzsākta Norišu skaits Dalībnieku skaits Auditorijas sastāvs
1 E. Voldraha-Freimane 19.gadsimta romantisms Villa Hochheim. 2017 1 35 Pieaugušie
2 L. Grīnvalde Vedības. Jaunlaulātajiem ar kāzu viesiem 2005 2 74 Pieaugušie
Tematiskie (muzejiskie) pasākumi:
N.p.k. Pasākuma nosaukums Norises laiks Norises vieta Pasākumu skaits Dalībnieku skaits Dalībnieku sastāvs
1 Ilgvara Zalāna gleznu izstādes atklāšana 14.01.2023. Talsu novada muzejs 1 25 Talsu novada iedzīvotāji
2 Talsi svin vārda dienu 17.01.2023. Talsu novada muzejs 1 45 Talsu novada iedzīvotāji
3 Barikāžu atceres pasākums 20.01.2023. Talsu novada muzejs 1 65 Talsu novada iedzīvotāji
4 LNDM ceļojošās izstādes "Baltijas dziļjūra" atklāšana 03.02.2023. Talsu novada muzejs 1 18 Talsu novada iedzīvotāji
5 Tikšanās ar Vilni Auziņu izstādē "Skatu meklētājs" 07.02.2023. Talsu novada muzejs 1 24 Talsu novada iedzīvotāji
6 Direktora komentārs par izstādi "Retumu kabineti. Kaislība Eiropā 16.-21.gs." 18.03.2023. Talsu novada muzejs 1 10 Talsu novada iedzīvotāji
7 Tikšnās ar Uldi Balgu izstādē "Skatu meklētājs" 18.03.2023. Talsu novada muzejs 1 69 Talsu novada iedzīvotāji un viesi
8 Tikšanās ar E. Orniņu izstādē "Ziemas pieraksti" 25.03.2023. Talsu novada muzejs 1 42 Talsu novada iedzīvotāji un viesi
9 Putnu dienas 2023 Aprīlis Talsu novada muzejs 1 577 Talsu novada skolēni un bērnudārzu audzēkņi
10 Ēnu diena 2023 05.04.2023. Talsu novada muzejs 1 5 Talsu novada skolēni
11 Lieldienu noskaņas Talsu novada muzejā 08.04.2023. Talsu novada muzejs 1 60 Talsu novada iedzīvotāji
12 Tikšanās ar Jāni Jēkabsonu izstādē "Saules ceļu neapjaust" 15.04.2023. Talsu novada muzejs 1 48 Talsu novada iedzīvotāji
13 Talsu novada muzeja jubilejas izstādes "SIMTS" atklāšana 21.04.2023. Talsu novada muzejs 1 33 Talsu novada iedzīvotāji
14 Žaņa Sūniņa prēmijas vizuālajā mākslā pasniegšana 13.05.2023. Talsu novada muzejs 1 72 Talsu novada iedzīvotāji
15 Muzeju nakts 2023 13.05.2023. Talsu novada muzejs 1 790 Latvijas iedzīvotāji un viesi
16 Kaspara Zariņa izstādes "12+1" atklāšana 03.06.2023. Talsu novada muzejs 1 70 Talsu novada iedzīvotāji un viesi
17 Vijas Zariņas izstādes "Ainavas ģenēze" atklāšana 03.06.2023. Talsu novada muzejs 1 70 Talsu novada iedzīvotāji un viesi
18 Intara Busuļa koncerttērpu izstādes atklāšana 30.06.2023. Talsu novada muzejs 1 93 Talsu novada iedzīvotāji
19 Demokrātijas kafejnīca 30.06.2023. Talsu novada muzejs 1 30 Latvijas iedzīvotāji
20 Simtgades jubilejas nedēļa. Vēsturei pa pēdām 25.07.2023. Talsu novada muzejs 1 71 Talsu novada iedzīvotāji un viesi
21 Simtgades jubilejas nedēļa. Muižas stāsti 26.07.2023. Talsu novada muzejs 1 102 Talsu novada iedzīvotāji un viesi
22 Simtgades jubilejas nedēļa. Izdzīvošanas ābece 27.07.2023. Talsu novada muzejs 1 121 Talsu novada iedzīvotāji un viesi
23 Simtgades jubilejas pasākums 28.07.2023. Talsu novada muzejs 1 100 Talsu novada iedzīvotāji un viesi
24 Ole Lindqvist izstādes atklāšana 04.08.2023. Talsu novada muzejs 1 30 Talsu novada iedzīvotāji un viesi
25 Tikšanās ar Irēnu Lūsi izstādē "AQUARELL" 12.08.2023. Talsu novada muzejs 1 36 Talsu novada iedzīvotāji un viesi
26 Pirmais septembris Talsu novada muzejā 01.09.2023. Talsu novada muzejs 1 180 Talsu novada iedzīvotāji - ģimenes
27 Izrāde "Deķis" 01.09.2023. Talsu novada muzejs 1 60 Talsu novada iedzīvotāji un viesi
28 Baibas Kalnas grafikas izstādes "Populācija" atklāšana 08.09.2023. Talsu novada muzejs 1 18 Talsu novada iedzīvotāji un viesi
29 Ekskursija "Talsu pilskalns-ievērojamākais Kurzemē" 09.09.2023. Talsu novada muzejs 1 5 Talsu novada iedzīvotāji
30 Miķeļa Golta izstādes "Pie Miķeļa" atklāšana 09.09.2023. Talsu novada muzejs 1 25 Talsu novada iedzīvotāji un viesi
31 Seminārs "Lībiskā un kursiskā simboze Ziemeļkurzemē" 23.09.2023. Talsu novada muzejs 1 122 Latvijas iedzīvotāji
32 Izstādes “Drukāts Latvijā” atklāšana un tikšanās ar ābeču kolekcionāru 06.10.2023. Talsu novada muzejs 1 15 Talsu novada iedzīvotāji
33 Tikšanās ar Talsu novada lietišķās mākslas meistaru kopizstādes autoriem 21.10.2023. Talsu novada muzejs 1 58 Talsu novada iedzīvotāji
34 "Vārdu spēles"- jautras, izzinošas sacensības skolu komandām 25.10.2023. Talsu novada muzejs 1 15 Talsu novada skolēni
35 Nodarbība "Ciemiņš uz palikšanu" 03.11.2023. Talsu novada muzejs 1 20 Talsu novada skolēni
36 Kataloga "Nacionāli dekoratīvais stils Talsu novadā" atvēršana 17.11.2023. Talsu novada muzejs 1 55 Talsu novada iedzīvotāji
37 Daiņa Gudovska meistarklase 01.12.2023. Talsu novada muzejs 1 12 Talsu novada iedzīvotāji un viesi
38 Tikšanās ar Sarmīti Cauni 16.12.2023. Talsu novada muzejs 1 22 Talsu novada iedzīvotāji un viesi
39 Talsu novada muzeja Svētku vakars 21.12.2023. Talsu novada muzejs 1 80 TNM darbinieki un sadarbības partneri

Citas aktivitātes apmeklētāju ērtībām

Pakalpojumi un piemērotas vides nodrošināšana cilvēkiem ar invaliditāti:
Piemērota vide Vispārīgs situācijas raksturojums Pārskata gadā paveiktais Ieceres (norādot projekta stadiju: skiču projekts, uzsākta īstenošana u.tml.)
1. Cilvēkiem ar kustību traucējumiem Ieeja muzejā bez maksas; Piemērota ieeja un pārvietošanās Izstāžu zālē, piemērota tualetes telpa
2. Cilvēkiem ar redzes traucējumiem Ieeja muzejā bez maksas; Gida stāstījums, ir audio ieraksts dabas ekspozīcijā. Dabas ekspozīcijā - digitālais putnu stends, kurā var klausīties 27 Latvijas putnu sugu balsis.
3. Cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem Ieeja muzejā bez maksas; anotācijas ekspozīcijās, izstādēs.
4. Cilvēkiem ar cita veida traucējumiem vai ierobežojumiem Ieeja muzejā bez maksas.
Pasākumi sabiedrības viedokļa izzināšanai par muzeja darbu:

Atsauksmju grāmatas muzeja galvenajā ēkā un Izstāžu zālē; sarunas ar apmeklētājiem; anketēšana - aptaujāti 102 respondenti.

Izstādes muzejā pārskata periodā

Izstāžu skaits muzejā 2023.gadā:

26

t. sk. atklātas pārskata periodā:

26

t. sk. no muzeja krājuma:

9

Izstādes ārpus muzeja pārskata periodā

Ārpus muzeja eksponēto izstāžu skaits:

1

t. sk. atklātas pārskata periodā:

1

Izstāžu eksponēšanas vietu skaits ārpus muzeja:

1

Ekspozīcijas muzejā

Pastāvīgo ekspozīciju skaits:

5

no tām pārskata periodā atklātās ekspozīcijas:

0

Starptautiskā sadarbība

Starptautiskā sadarbība 2023.gadā:
N.p.k. Nosaukums, norises vieta Pasākuma/ projekta mērķis Norises laiks Sadarbības partneris Pilsēta Valsts
1 Muzeju darba aktualitātes Igaunijā (Tartu) Pieredzes brauciens 09.08.2023. - 11.08.2023. Igaunijas Nacionālais muzejs, Tartu universitātes muzejs Tartu Igaunija
2 Drāmas metodes izmantošana darbā ar apmeklētājiem Muzejpedagogu profesionālā pilnveide 06.11.2023. - 10.11.2023. Anatolia Education Centre Antalia Turcija

Muzeja ēkas

Ēkas:
Nosaukums Adrese Īpašuma forma Uzcelšanas gads Kultūras pieminekļa nr. Galvenā ēka
Muzeja galvenā ēka Pašvaldības īpašums 1888
Izstāžu zāle - Krājuma ēka Pašvaldības īpašums 2006
Fotolaboratorija-saimniecības ēka Pašvaldības īpašums 1888
Ēku pieejamība:
Nosaukums vai adrese Telpas ir pieejamas cilvēkiem ar kustību traucējumiem Ir 3-fāzu elektrības pieslēgums
Izstāžu zāle - Krājuma ēka

Muzeja telpu izmantošana

Telpu kopplatība (m2):

2268

Muzeja telpas:
Muzeja telpu veidi Telpu platība (m2)
Ekspozīciju, izstāžu telpas 678
Krājuma telpas 392
Pārējās telpas 1198
Telpās ir iespējamas norises:

Teātra izrādes
Simfoniskās mūzikas koncerti
Kora mūzikas koncerti
Kamermūzikas koncerti
Deju vakari
Konferences, semināri
Kino seansi
Mākslas izstādes
Izstādes pārdošanas

Datortehnikas izmantojums

Bezmaksas Wi-Fi: