Kontaktinformācija

Adrese:

"Rundāles pils", Pilsrundāle, Rundāles pag., Bauskas nov., LV-3921

Vadītājs/ direktors:

Laura Lūse

Kontaktinformācija:
Amats Kontaktpersona Tālrunis Mobilais tālrunis Epasts
Ekskursiju organizators 63962197 26499151 @
Apmeklētāju apkalpošanas nodaļa 63962197 @
Sekretariāts 63962274 26536356 @

Apraksts

Dibināšanas gads:

1972

Sākums:

Rundāles pils muzejs ir kultūras ministra pārraudzībā esoša valsts pārvaldes kultūras iestāde, kura vāc, glabā un popularizē materiālus, kas saistīti ar Rundāles pils ansambli un interjeru, Eiropas lietišķi dekoratīvo mākslu no 15.–20. gs., kā arī atspoguļo Latvijas mākslu vēsturiskā attīstībā no 13.–20. gs. Tā darbojas saskaņā ar LR Ministru kabineta 2012.12.18 noteikumiem Nr.915 ”Rundāles pils muzeja nolikums”.

Misija:

Rundāles pils muzeja misija ir izglītot sabiedrību par dažādiem arhitektūras, mākslas, kultūrvēstures un dārzu mākslas jautājumiem, izveidojot Rundāles pils ansambli par starptautiski nozīmīgu mākslas, kultūrvēstures un dārzu mākslas centru, uzturot Latvijas senās mākslas vēstures krātuvi, veidojot Eiropas dekoratīvās mākslas un sakrālās mākslas pastāvīgās ekspozīcijas.

Darbība:

Lai nodrošinātu funkciju izpildi, Rundāles pils muzejs: • atjauno un uztur Rundāles pils ansambli, kā vienotu 18. gadsimta arhitektūras, monumentāli dekoratīvās mākslas pieminekli, pilnveidojot 18. gadsimta interjeru ekspozīciju un to papildinot ar augstvērtīgiem mākslas darbu oriģināliem; • kopj un uztur Baltijas lielāko vēsturisko dārzu ar rozāriju; • veido un uztur Kurzemes hercogu kapeņu ekspozīciju Jelgavas pilī; • papildina muzeja zinātnisko arhīvu par Latvijas arhitektūras un mākslas pieminekļiem, materiāliem par Latvijas senākā mākslas vēstures perioda arhitektūru, tēlotājmākslu un mākslas amatniecību, Latvijas muižnieku dzimtām un Rundāles pils restaurācijas darba procesiem, nodrošina arhīva un krājuma pieejamību pētniekiem; • nodrošina pastāvīgo ekspozīciju pieejamību un izstāžu veidošanu, kā arī izglītojošo pasākumu organizēšanu; • sagatavo informatīvus un zinātniskus izdevumus; • sniedz konsultācijas un palīdzību restaurācijas u.c. jautājumos citu kultūras pieminekļu apsaimniekotājiem un interesentiem; • veido informatīvo datubāzi par muzeja krājumu Nacionālā muzeju krājuma kopkatalogam (turpmāk tekstā NMKK); • izstrādā un īsteno projektus saskaņā ar muzeja darbības mērķi; • piedalās gan vietēju, gan starptautisku sadarbības projektu īstenošanā; • nodrošina muzeja pasākumu publicitāti; • pēta sabiedrības pieprasījumu pēc muzeja pakalpojumiem un analizē muzeja sniegto pakalpojumu kvalitātes novērtējumu; • apmāca gidus un koordinē gida pakalpojumus; • nodrošina prakses iespējas dažādu specialitāšu (vēstures, mākslas vēstures, restaurācijas u.c.) studentiem.

Mājaslapa

Mājaslapas raksturojums:

Mājaslapa nodrošina informāciju par muzeju, tā piedāvājumu un darbojas kā komunikācijas līdzeklis ne tikai apmeklētājiem, bet arī sadarbības partneriem, vēsturniekiem un mākslas zinātniekiem. Pamatinformācija ir pieejama divās valodās. Regulāri tiek aktualizēta informācija par pasākumiem un citām aktualitātēm.

Mājaslapas adrese:

Rundāles pils muzejs

Izveides (un pārveides) gads:

2018

Kas aktualizē informāciju:

muzeja darbinieki

Svešvalodas, kurās pieejama mājaslapa:

Angļu valoda
Vācu valoda

Mājaslapā pieejamā informācija:

Darba laiki
Ieejas maksa
Piemērotība cilvēkiem ar īpašām vajadzībām
Pakalpojumi
Atrašanās vieta
Autotransporta novietošanas iespējas
Kafejnīca
Iespējas apmeklējumam bez maksas vai ar atlaidi

Mājaslapas apmeklējumu skaits:

92000

Muzeja reģistrācija

Akreditācijas apliecības nr.:

35A4

Akreditācijas datums:

25.10.2021

Muzejs akreditēts līdz:

24.10.2031

Muzeja šifrs:

RPM

Padotība/ piederība

Klasifikācija saskaņā ar Muzeju likuma 7.pantu:

Valsts, KM pārziņā

Juridiskais statuss:

Kultūras ministra pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde

Padotība/piederība:

Latvijas Republikas Kultūras ministrija

Dalība organizācijās:

Zemgales tūrisma asociācija, Latvijas Muzeju biedrība, Piļu un muzeju ap Baltijas jūru asociācija, Starptautiskās Muzeju padomes Latvijas Nacionālā komiteja (ICOM LNK), Latvijas Restauratoru biedrība, Rundāles pils atbalsta fonds

Apmeklētājiem pieejamais darba laiks

Darba laiks:
Diena No līdz Papildu informācija
Pirmdiena 10:00 17:00
Otrdiena 10:00 17:00
Trešdiena 10:00 17:00
Ceturtdiena 10:00 17:00
Piektdiena 10:00 17:00
Sestdiena 10:00 17:00
Svētdiena 10:00 17:00
Papildu informācija:

Muzeja darba laiks: maijs līdz oktobris no plkst.10:00 līdz 18:00, novembris līdz aprīlis no plkst. 10.00 līdz 17.00. Parka darba laiks: maijā un oktobrī no plkst.10.00 līdz 18.00 jūnijs līdz oktobris no plkst.10.00 līdz 19.00. Jūnijā, jūlijā un augustā piektdienās, sestdienās un svētdienās no plkst.10.00 līdz 21.00.

Pārskata periods
2023
Statistikas dati tiek ielādēti!

Pakalpojumi

Bezmaksas pakalpojumi:
Nr. Pakalpojums Pieejamība
1 Autostāvvieta Stāvlaukumi autobusiem un vieglajām automašīnām
2 Tualete Vīriešu, sieviešu un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām pilī, staļļu ēkā un pils ansambļa teritorijā
3 Invalīdu pacēlājs Izbūvēti invalīdu pacēlāji, lai nodrošinātu pils un staļļu ēkas pieejamību cilvēkiem ar kustību traucējumiem
4 Garderobe Pils cokola stāvā ir pieejamas garderobes
5 Somu glabātuve Portfeļus, somas, kas pārsniedz izmēru (25*30*14 cm) kā arī mugursomas jāatstāj somu glabātuves slēdzamajos skapīšos cokolstāvā. Skapīša slēdzene atverama ar 1 EUR monētu, kuru apmeklētājs pēc somu glabātuves izmantošanas saņem atpakaļ.
6 Krājuma pieejamība Tiesības bez maksas iepazīties ar muzeja krājuma uzskaites kartotēkām un priekšmetiem RPM noteiktajā kārtībā.
7 Uzziņu materiāla pieejamība Muzeja noteiktajā kārtībā iespēja iepazīties ar kartotēkām, datu bāzēm, rādītājiem, ceļvežiem, palīgliteratūru par pili un tās restaurāciju, par parku, tā atjaunošanu un augu kolekcijām, par rožu šķirņu sarakstiem pils rožu dārzā. Pieejama tūlītējā lietotne "Digitālais gids".
8 Izstāžu „Rundāles pils būvvēsture”, „Akmens un metāla kalumi Latvijā”, "Durvju un logu apkalumi Latvijā 18. un 19. gadsimtā” apskate Izstāde „Rundāles pils būvvēsture” pils rietumu korpusa pamatu telpās rāda pils vēsturi, izmantojot atradumus pils apkārtnē un pils telpās, arhīvu dokumentus un vēsturisko foto dokumentāciju. Izstādē „Akmens un metāla kalumi Latvijā” cokolstāva centrālajā daļā redzami kapu pieminekļi un plāksnes, kā arī fasāžu akmens kalumi un dažādi metāla izstrādājumi no Latvijas muižām. Izstāde “Durvju un logu apkalumi Latvijā 18. un 19. gadsimtā” ierīkota pils centrālā korpusa cokolstāvā, papildinot izstādi „Akmens un metāla kalumi Latvijā”. Kolekcijas priekšmeti (dažādi metāla izstrādājumi - atslēgas caurumu nosegplāksnītes, atslēgu kārbu mehānismi, durvju viras un vērtnes utml.) savākti daudzu gadu garumā muzeja rīkotajās Latvijas arhitektūras izpētes ekspedīcijās.
9 Izstāde "18.gadsimta mode" Rundāles pils muzejā ir savākta liela vēsturisku tekstiliju kolekcija. Senākie ir Kurzemes hercogu kapeņu audumu un apģērbu fragmenti. Lielu daļu veido sakrālie tērpi no Latgales baznīcām un izšūti sadzīves priekšmeti. Izstāde apskatāma hercogienes apartamentu telpās pils otrajā stāvā. Pastāvīgā izstāde, iekļauta Lielā loka apmeklējuma maršrutā.
10 Izstāde "Kurzemes hercogiene Doroteja un grāfu Mēdemu dzimta" Iespējams apskatīt izstāžu telpu grupā līdzās hercogienes apartamentiem. Apskatāmas Mēdemu dzimtas relikvijas, kas Rundāles pils muzejā nonāca 2013. gadā kā grāfa Teodora Mēdema dāvinājums. Tā centrā ir Kurzemes hercogienes Dorotejas porcelāna kosmētikas servīze, kas darināta Karaliskajā porcelāna manufaktūrā Berlīnē ap 1784. gadu. Pastāvīgā izstāde, iekļauta Lielā loka apmeklējuma maršrutā.
11 Izstāde „Kurzemnieki 18. gadsimta portretos” Iepazīstina ar Kurzemes hercogistes amatpersonām, galminiekiem un inteliģences pārstāvjiem, kas grupējās ap hercoga Pētera nodibināto Academia Petrina Jelgavā. Iespējams apskatīt izstāžu telpu grupā līdzās hercogienes apartamentiem. Pastāvīgā izstāde, iekļauta Lielā loka apmeklējuma maršrutā.
12 Starptautiska izstāde “Ziedošie gobelēni” Mainīgā izstāde. Izstāde apskatāma no no 2023.gada 18. jūnija līdz 2023.gada 17. septembrim. Rundāles pils Lielajā un Mazajā galerijā apskatāmi 15 dārza tēmai veltīti gobelēni, kas tapuši Gobelēnu, Bovē un Obisonas manufaktūrās no 16. gadsimta sākuma līdz 20. gadsimta vidum. Tie veidoti pēc flāmu un franču gleznotāju, arī Pola Sezana un Eduāra Manē, metiem. Izstāde iekļauta Lielā loka apmeklējuma maršrutā.
13 Izstāde "Biljards un citas spēles" Izstāde apskatāma 1. stāva studiju kabinetā. Izstāde rāda populārākās sabiedrības spēles no vissenākiem laikiem līdz 20. gadsimta sākumam. Izstādes tēma ir parādīt tikai dažas no sabiedrības spēlēm – galda spēles.
14 Izstāde „Zaļie stikli” Izstāde atrodas pie pils vēsturiskās virtuves un ir izvietota četrās vitrīnās. Tā rāda Karinas fon Borbeli (Vācija) dāvināto zaļo stiklu kolekciju, ko viņa savas dzīves laikā savākusi no sadzīves stikla izstrādājumiem.
15 Izstāde "Fon Bēru dzimta Kurzemē" Izstādes “Fon Bēru dzimta Kurzemē” pamatu veido barona Ulriha fon Bēra (1923-2011) un viņa sievas Dorotejas dāvinājums – 22 dzimtas portreti un citas relikvijas (ceļojumu saules pulkstenis, kristāla pokāls ar dzimtas ģerboni, Ēdoles pils atslēga). Portreti aptver laiku no 18. gadsimta 60. gadiem līdz 1891. gadam, kad Popes muižas īpašnieku Karlu Ulrihu fon Bēru gleznojis Janis Rozentāls. Sešu portretu autors ir Jelgavas mākslinieks Jūliuss Dērings. Pastāvīgā izstāde, iekļauta Lielā loka apmeklējuma maršrutā.
16 Pils virtuve Pastāvīgā izstāde, papildināta 2018. gadā. Rietumu puses telpā iekārtotā ekspozīcija rāda 18. gadsimta virtuves aprīkojumu, kā arī atsevišķu virtuves priekšmetu kolekcijas.
17 Svētās Ģimenes kapela baznīcu mākslas ekspozīcijā Pastāvīgā ekspozīcija rāda 17. un 18. gadsimta sākuma sakrālās mākslas darbus, starp kuriem centrālo vietu ieņem Zemītes baznīcas altāris – 17. gadsimta 2. ceturksnī darināts manierisma stila kokgriezumu šedevrs.
18 Izstāde “Pils vēsturiskais ūdensvads” Pastāvīgā izstāde pils austrumu korpusa cokolstāvā (ieeja no ārpuses), izstāde apskatāma no maija līdz oktobrim. Izstāde iepazīstina ar pils vēsturisko ūdensvadu, kurš atrasts pils apkārtnē.
19 Izstāde “Durvis uz vēsturi: Rundāles pils muzeja darbība arhitektūras un mākslas izpētē” Izstāde par muzeja darbinieku ekspedīcijām. Izstāde apskatāma no 2022.gada 30.septembra līdz 2024. gada 31. janvārim. Atrodas Rundāles pils 1. stāva izstāžu zālēs. Izstāde vēsta par kultūras mantojuma apzināšanas, izpētes un saglabāšanas ekspedīcijām, kurās Rundāles pils muzeja darbinieki devās 20. gadsimta 60. – 80. gados. Šajās ekspedīcijās izdevās apzināt vairāk nekā 3000 kultūras pieminekļu, daudzos no tiem notika arī padziļināta izpēte, fiksējot objektu tā brīža stāvokli un cenšoties noskaidrot, kā tie izskatījušies sākotnējā veidolā.
Maksas pakalpojumi:
Nr. Pakalpojums Pieejamība
1 Pils pamatekspozīcijas apmeklējums Apmeklētājiem pieejams maršruts – lielais loks. Lielais loks ir visas pils apskate, proti, parādes zāļu komplekss, Hercoga parādes un privātie apartamenti, Hercogienes apartamenti un ekspozīcija “Baronu Bēru dzimta Kurzemē”. Aprīlis - oktobris: 10,00 Novembris – marts: 8,00
2 Ekspozīcijas „No gotikas līdz jūgendstilam. Eiropas un Latvijas dekoratīvā māksla 15.-20.gs." apmeklējums Pastāvīgā ekspozīcija ietver piecpadsmit telpas. Izstādē pārstāvēti visi vēsturiskie stili no 15. gadsimta līdz Pirmajam pasaules karam – to attīstības pamatlīnijas Rietumeiropā un izpausmes Latvijā. 4.00 €
3 Sarkofāgu izstādes „Pompa Funebris” apmeklējums Apskatāmi sarkofāgi un dekoratīvās zārku plāksnes no dažādām Latvijas baznīcām un Lielajiem kapiem Rīgā. 1,50 EUR /pers.
4 Franču dārza apmeklējums Rundāles pils parkā ietilpst 10h liels baroka stila franču dārzs - ievērojamākais vēsturiskais dārzs Baltijā. Tas pilnībā saglabājis arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli 1735./1736.gadā izstrādāto plānojumu. Jūnijs - septembris - 4.00 € Aprīlis, maijs, oktobris - 2.00 €
5 Kurzemes hercogu kapeņu apskate Rundāles pils ekspozīcijas Jelgavas pilī apskate. Kurzemes hercogu kapenes Jelgavas pilī ir lielākā šāda apbedījumu vieta Latvijā, turklāt viena no nedaudzajām valdnieku dinastiju apbedījumu vietām pasaulē, kas pieejamas apskatei. Tajā atrodas 21 metāla sarkofāgs un 9 koka zārki, kuros no 1569. līdz 1791. gadam apglabāti 24 Ketleru dinastijas un seši Bīronu dinastijas pārstāvji. 3.00 €
6 Telpu noma Iespējama muzeja telpu noma dažādiem pasākumiem pēc muzeja darba laika, vakaros, brīvdienās un svētku dienās. Cena pēc vienošanās.
7 Valsis Baltajā zālē Pakalpojums ietver muzikālā pavadījuma nodrošināšanu. EUR 50,00
8 Rundāles pils franču dārza boskets ar iekārtojumu laulību reģistrācijai Pakalpojums ietver teritorijas nomu ar dekoratīvo iekārtojumu-uzstādīta arka, galdiņš un 10 trīsvietīgie koka soli. 300.00 €
Informācija par pakalpojumiem tīmekļvietnē:

Normatīvie akti

Darbības virzieni/funkcijas:

Muzeja darbības mērķi: 1. Veidot un uzturēt Rundāles pils muzeja krājumu kā nacionālas nozīmes krātuvi, kurā atspoguļota Latvijas un Eiropas senās mākslas attīstība, nodrošinot atbilstošus priekšnosacījumus krājuma saglabāšanai, papildināšanai, attīstībai un pārvaldībai. 2. Sekmēt muzejā uzkrātā mantojuma dokumentēšanu, pētniecību, interpretāciju un komunikāciju, kā arī sniegt metodisku atbalstu ekspozīciju veidošanas, dokumentēšanas, saglabāšanas un pētniecības jautājumos. 3. Lai izglītotu un informētu sabiedrību, pilnvērtīgi izmantojot tradicionālās un attīstot jaunas muzeja komunikācijas formas, nodrošināt apmeklētāju apkalpošanu Rundāles pils muzeja ekspozīcijās un parkā. 4. Lai sekmētu muzeja nepārtrauktu un ilgtspējīgu darbību, plānot un organizēt nepieciešamos resursus un apstākļus, kā arī uzturēt iekārtas un infrastruktūru atbilstošā tehniskā stāvoklī. 5. Uzturēt un veidot Rundāles pils ansambļa teritoriju un franču regulāro parku, kā vienotu 18. gs. dārzu mākslas pieminekli.

Krājums: pamatinformācija

Kopējais krājuma vienību skaits 2023.gada beigās:

74013

t. sk. pamatkrājuma vienību skaits:

40359

Krājuma papildināšana

Kopējais jauniegūto vienību skaits:

554

t.sk. pamatkrājuma vienību skaits:

29

Jaunieguvumi (izņemot pirkumus):
Papildināšanas veidi Skaits Pamatkrājuma jaunieguvumu skaits
2. Dāvinājumi 5 5
6. Citi iegūšanas veidi 541 16

Krājuma saglabāšana

Pārskata periodā konservēto un restaurēto krājuma vienību skaits:

354

Restaurētie/ konservētie muzeja krājuma priekšmeti:
N.p.k. Priekšmets/ priekšmetu grupa Veiktie pasākumi (konservācija vai/un restaurācija) Vienību skaits
1 Mēbeles Restaurācija 84
2 Polihromais koks Restaurācija 35
3 Gleznas Restaurācija 8
4 Tekstilijas Konservācija, restaurācija 30
5 Metāla eksponāti Konservācija, restaurācija 79
6 Citi Konservācija, restaurācija 118

Izņemšana no muzeja krājuma

Kopējais izņemto vienību skaits:

0

No pamatkrājuma izņemto vienību skaits:

0

Krājuma esības pārbaude

Krājuma vienību skaits, kam veikta esības pārbaude:

889

Datorizēta krājuma uzskaite

Kopkatalogā ievadīto krājuma vienību kopskaits:

14749

Citās informācijas sistēmās ievadītās vienības:
Sistēmas nosaukums un internetvietne Uzskaitīto vienību kopskaits Pārskata gadā ievadīto vienību skaits Izmantotā programmatūra
Krājuma un zinātniskā arhīva uzskaites sistēma KAUS 26429 3925 kaus.rundale.net

Krājums: izmantošana

2023.gadā eksponēto pamatkrājuma vienību skaits:

6321

Krājuma izmantošana pamatekspozīcijās

Krājuma vienību kopskaits pamatekspozīcijās:

5996

t. sk. izmantoto pamatkrājuma vienību skaits:

4660

Pamatekspozīcijās izmantotās krājuma vienības:
N.p.k. Ekspozīcijas nosaukums Vienību skaits kopā tai skaitā pamatkrājuma vienības
1 Pamatekspozīcija 2519 2355
2 Jelgavas pilī – Kurzemes hercogu kapenēs 101 42
3 "No gotikas līdz jūgenstilam" 2662 2197
4 Darba telpas 714 66

Krājuma izmantošana izstādēs muzejā

Izmantoto krājuma vienību kopskaits izstādēs:

2888

t. sk. izmantoto pamatkrājuma vienību skaits:

1661

Izstādes muzejā:
N.p.k. Izstādes nosaukums Vienību skaits kopā tai skaitā pamatkrājuma vienības
1 "Zaļie stikli" (Karinas fon Borbeli kolekcijas izstāde) 362
2 Akmens un metāla kalumi Latvijā 36 36
3 18.gadsimta mode 233 202
4 Kurzemnieki 18.gadsimta portretos 48 48
5 Durvju un logu apkalumi Latvijā 18.un 19.gadsimtā 100 92
6 Rundāles pils būvvēsture 645 47
7 Pompa funebris 58 58
8 "Kurzemes hercogiene Doroteja un grāfu Mēdemu dzimta" 156 140
9 Fon Bēru dzimta Kurzemē 48 46
10 Pils virtuve 337 255
11 Sakrālās mākslas ekspozīcija/Svētās Ģimenes kapela 106 102
12 Izstāde "Kurzemes princese ceļo. Fanijas Bīronas akvareļi un zīmējumi" 217 206
13 Izstāde “Durvis uz vēsturi: Rundāles pils muzeja darbība arhitektūras un mākslas izpētē” 542 429

Krājuma izmantošana muzeja veidotajās ārpus muzeja eksponētajās izstādēs

Kopējais ārpusmuzeja izstādēs izmantoto krājuma vienību skaits:

0

t. sk. kopējais izmantoto pamatkrājuma vienību skaits:

0

Deponējumi

Kopējais deponēto krājuma vienību skaits:

547

Kopējais deponēto pamatkrājuma vienību skaits:

414

Deponējumi:
N.p.k. Priekšmets/ priekšmetu grupa Deponēšanas mērķis Institūcija, kurai deponēts Vienību skaits t.sk.-no pamatkrājuma Termiņš No Līdz Termiņš (piezīmes) Pēdējais glabāšanas apstākļu pārbaudes datums Slēdziens par glabāšanas atbilstību līgumam Veiktie pasākumi, ja glabāšana neatbilst nosacījumiem
1 Tekstīlijas, lustras ekspozīcijas iekārtošanai Bauskas pils muzejs 20 19 09.02.1999 30.12.2024 pagarināts 20.12.2023 05.08.2021 Atbilst deponējuma nosacījumiem glabāšanas apstākļi labi.
2 Sudrabs Sudraba kabineta iekārtošanai. Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejs. 14 14 17.02.2004 31.12.2024 pagarināts 7.12.2022 14.09.2021 Atbilst deponējuma nosacījumiem glabāšanas apstākļi labi.
3 Glezna baznīcas altārim Codes Ev. lut baznīca 1 0 18.12.1989 04.02.2024 pagarināts 04.02.2019 05.08.2021 Atbilst deponējuma nosacījumiem glabāšanas apstākļi labi.
4 Gleznas, mēbeles, interjera priekšmeti telpu iekārtošanai Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju Universitātes ārējo sakaru daļa. 10 4 09.02.1999 16.03.2025 pagarināts 28.04.2023 30.08.2021 Atbilst deponējuma nosacījumiem glabāšanas apstākļi labi.
5 Gleznas, mēbeles, interjera priekšmeti pamatekspozīcijas noformēšanai Tukuma muzejs 26 23 16.05.2007 31.12.2024 pagarināts 7.12.2022 03.08.2021 Atbilst deponējuma nosacījumiem glabāšanas apstākļi labi.
6 Plaketes, šķīvji, tējkanna pamatekspozīcijas noformēšanai LNMM Rīgas Birža 6 6 19.04.2012 02.02.2025 pagarināts 03.02.2023 14.09.2022 Atbilst deponējuma nosacījumiem glabāšanas apstākļi labi.
7 Porcelāns pamatekspozīcijas noformēšanai Tukuma muzejs 8 0 12.04.2019 30.04.2025 pagarināts 23.03.2023 03.08.2021 Atbilst deponējuma nosacījumiem glabāšanas apstākļi labi.
8 Lustra pamatekspozīcijas iekārtošanai LNVM 1 1 13.11.1997 31.12.2024 pagarināts 27.12.2022 14.09.2021 Atbilst deponējuma nosacījumiem glabāšanas apstākļi labi.
9 Lustra telpu iekārtošanai Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde 1 0 03.08.1994 01.01.2024 pagarināts 14.02.2019 14.09.2021 Atbilst deponējuma nosacījumiem glabāšanas apstākļi labi.
10 Mēbeles, svečturi telpu iekārtošanai Kultūras ministrija 6 5 05.01.2017 31.12.2024 pagarināts 29.12.2023 14.09.2022 Atbilst deponējuma nosacījumiem glabāšanas apstākļi labi.
11 Ērģeļu luktas pildiņi oriģinālā atrašanās vieta Augstkalnes-Mežmuižas ev.lut.baznīca 16 16 09.08.2018 19.08.2025 pagarināts 18.08.2022 03.08.2021 Atbilst deponējuma nosacījumiem glabāšanas apstākļi labi.
12 Baznīcas iekārta oriģinālā atrašanās vieta Lestenes ev.lut.draudze 293 268 27.04.2022 27.04.2027 Atbilst deponējuma nosacījumiem glabāšanas apstākļi labi.
13 Zārka gala rotājums oriģinālā atrašanās vieta Nurmes Ev. lut baznīca. 1 1 04.08.1994 14.02.2024 pagarināts 14.02.2019 03.08.2021 glabāšanas apstākļi apmierinoši
14 Fotoaparāts, atslēgas vairogs izstādei Austrumprūsijas valsts muzejs 2 0 16.04.2018 30.06.2028 pagarināts 04.07.2023
15 Epitāfija oriģinālā atrašanās vieta Bauskas Sv. Gara Ev.lut. baznīca. 1 1 03.09.1999 04.02.2024 pagarināts 04.02.2019 05.08.2021 Atbilst deponējuma nosacījumiem glabāšanas apstākļi labi.
16 Relikvārijs izstādei P.Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs 1 1 19.12.2023 09.09.2024
17 Zvans ekspozīcijas papildināšanai Bauskas novada pašvaldība 1 1 25.08.2022 26.08.2025
18 Zobens ar maksti pamatekspozīcijas noformēšanai RVKM "Mencendorfa nams" 2 2 07.05.1992 30.12.2024 pagarināts 19.12.2023 14.09.2021 Atbilst deponējuma nosacījumiem glabāšanas apstākļi labi.
19 Mēbeles, gravīras telpu iekārtošanai Valsts Prezidenta kanceleja 8 8 08.05.1995 30.06.2025 pagarināts 30.06.2023 14.09.2021 glabāšanas apstākļi labi
20 Virsrāmis eksponēšanai Cēsu vēstures un mākslas muzejs 1 0 03.03.2015 31.12.2025 pagarināts 08.01.2024 25.09.2016 glabāšanas apstākļi labi
21 Gleznas izstādei Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs 5 5 05.11.2023 17.02.2024
22 Gleznas izstādei Vācijas fed. Republikas Mākslas un izstāžu halle 4 4 10.11.2023 30.03.2024
23 Blakeri ekspozīcijas papildināšanai Liepājas muzejs 3 0 15.12.2021 31.12.2025 pagarināts 02.01.2024
24 Glezna izstādei Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs 2 1 02.11.2023 02.11.2024
25 Gleznas izstādei LNMM Ārzemju mākslas departaments 2 2 13.09.2023 04.03.2024
26 Gleznas ekspozīcijas papildināšanai Jelgavas novada pašvaldība 5 2 06.06.2022 07.06.2027
27 Trauki izstādes iekārtošanai Tukuma muzejs 4 4 04.10.2022 15.04.2024
28 Siluetgriezums izstādes iekārtošanai Viļņas arhidiecēzes baznīcas mantojuma muzejs 1 1 06.03.2023 18.09.2023 atdots 05.09.2023
29 Gleznas Izstādei Viļņas gleznu galerija 14 12 20.04.2023 11.01.2024 atdots 11.01.2024
30 Gleznas izstādei Valmieras muzejs 5 5 20.03.2023 09.06.2023 atdots 09.06.2023
31 Vāzes restaurācijai IU "Rokajs" 76 1 06.02.2023 29.12.2023 atdots 30.11.2023
32 Tukuma baznīcas inventārs izstādei Ģ.Eliasa Vēstures un mākslas muzejs 7 7 03.05.2023 26.07.2023 atdots 26.07.2023

Citi muzeja krājuma izmantošanas veidi

Citi izmantošanas veidi (izmantoto vienību skaits):
Muzeja krājuma izmantošanas veidi Muzeja darbinieki Ārpusmuzeja lietotāji KOPĀ
Pētnieciskajam darbam muzeja krātuvē/lasītavā 211 157 368
Digitālo attēlu izgatavošanai 13 13

Muzeja pētnieciskais darbs

Darbu kopskaits 2023.gadā:
Zinātniskā darbība Sagatavots Publicēts
1. Referāti, ziņojumi, raksti 20 20
3. Izstāžu, krājuma katalogi 4 4
4. Prospekti, ceļveži, informatīvās lapas u.c. 2 2
Izstāžu un ekspozīciju plānu skaits:

1

no tiem realizēti:

1

Izglītojošo programmu scenāriju skaits:

2

Pētnieciskā darba tēmas:
N.p.k. Autors Pētnieciskā darba nosaukums Uzsākts Plānots pabeigt Darba mērķis Izstrādes stadija
1 Laura Lūse Tēlnieks un stuka meistars Johans Mihaels Grafs 01.01.2017 31.12.2025 Monogrāfija Pētījums ir procesā
2 Baiba Vanaga Kurzemes princeses Fanijas Bīronas ceļojumu zīmējumi un akvareļi 01.01.2019 31.12.2023 Izstāde; katalogs Pētījums ir veikts, notiek kataloga sagatavošana
3 Baiba Vanaga Kurzemes hercoga Pētera mākslas kolekcija 01.01.2019 01.01.2024 Krājuma komplektēšanas politikas īstenošana; publikācijas zinātniskos izdevumos Pētījums ir procesā, publicēts 1 zinātnisks raksts, nolasīts 1 priekšlasījums, tiek gatavots referāts hercoga Pētera 300.jubilejas konferencei 2024.gadā
4 Baiba Vanaga Kurzemes hercoga Vilhelma portrets 01.01.2019 31.12.2023 Publikācija RPM mājaslapā; publikācija zinātniskā izdevumā Pētījums ir veikts
5 Laura Lūse, Baiba Vanaga, Lauma Lancmane, Anita Bistere, Kristīne Budže, Dzintra Miķelsone, Aina Balode, Baiba Leitlante Rundāles pils muzeja kolekcijas 100 dārgumi 01.01.1922 31.12.2024 kolekcijas katalogs Pētījums ir procesā; veikta priekšmetu atlase, uzsākta tekstu gatavošana
6 Anita Bistere Rundāles pils muzeja arhitektūras pieminekļu ekspedīciju vēsture 01.01.2020 01.01.2025 Izstāde; katalogs Pētījums ir procesā; izstāde ir atklāta, notiek darbs pie kataloga sagatavošanas
7 Gundega Plūduma Telpu smaržināšanas vēsture un aromātisko maisījumu receptes 01.01.2018 31.12.2024 Smaržu maisīju gatavošana pēc vēsturiskām receptēm; ievada teksts smaržu vāžu kolekcijas katalogam Pētījums ir procesā
8 Kristīne Budže Rundāles pils muzeja vēsturisko stikla lustru (18.–19. gs.) kolekcija 01.01.2019 31.12.2023 Kolekcijas katalogs Pētījums ir procesā; nolasīts 1 referāts un 1 lekcija, katalogs tiek sagatavots izdošanai 2024.gadā
9 Dzintra Miķelsone Rundāles pils muzeja 18. gadsimta smaržu vāžu kolekcija 01.01.2018 31.12.2024 Kolekcijas katalogs Pētījums ir procesā
10 Laura Lūse, Gundega Plūduma Ēšanas kultūra Kurzemes hercogu galmā 01.01.2022 31.12.2026 Muzeja piedāvājuma paplašināšana; publikācijas RPM mājaslapā u.c. Pētījums ir uzsākts; prezentēta 1 vēsturisko dokumentu izlase, veikta arhīvu dokumentu izpēte
11 Agnese Tambaka Nīderlandiešu flīzes Rundāles pilī un muzeja kolekcijā 01.01.2022 31.12.2023 Krājuma priekšmetu izpēte un atribūciju precizēšana; publikācijas RPM mājaslapā un zinātniskos izdevumos Pētījums ir veikts; nolasītas 2 lekcijas, publicēts 1 raksts, precizēta krājuma priekšmetu atribūcija un datējums
Publicētie pētnieciskie raksti:
N.p.k. Autors Nosaukums Izdevums, kurā publicēts Apjoms (zīmju/lpp. skaits)
1 Laura Lūse The Story of Rundāle Palace Museum’s Reconstruction Referāts Borisa Vozņicka Lvivas Nacionālās Galerijas organizētajā forumā “Cultural Front. The Art of Victory” (08.12.2023.) 20 min priekšlasījums
2 Laura Lūse Vai zini, kāda bija galda kultūra Kurzemes hercogu galmā? Stāstījums Latvijas Radio 3 ciklā “Vai zini?”. Pieejams https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/vesture/12.12.2023-vai-zini-ko-cela-galda-kurzemes-hercogiste.a534849/ (12.12.2023.) 6 min radio ieraksts
3 Laura Lūse Vai zini, kāpēc Rundāles pils muzeja ekspozīcijā īpaša loma atvēlēta nīderlandiešu mākslinieku darbiem? Stāstījums Latvijas Radio 3 ciklā “Vai zini?”. Pieejams https://www.lsm.lv/raksts/kultura/maksla/17.12.2023-vai-zini-kapec-rundales-pils-muzeja-ekspozicija-ipasa-loma-atveleta-niderlandiesu-makslinieku-darbiem.a535486/ (17.12.2023.) 6 min radio ieraksts
4 Laura Lūse Vai zini, kā Jelgavā svinēja Kurzemes–Zemgales hercogistes troņmantnieka Pētera piedzimšanu? Stāstījums Latvijas Radio 3 ciklā “Vai zini?”. Pieejams https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/vesture/25.12.2023-vai-zini-ka-jelgava-svineja-kurzemes-zemgales-hercogistes-tronmantnieka-petera-piedzimsanu.a536426/?utm_source=lsm&utm_medium=theme&utm_campaign=theme (25.12.2023.) 6 min radio ieraksts
5 Baiba Vanaga German Women Active in the Study and Promotion of Art History in Latvia from the 1880s until 1915 Raksts angļu valodā humanitāro zinātņu žurnālā “Letonica”, 2023, Nr. 49, 114.–135. lpp. (Indeksēts SCOPUS datubāzē). Pieejams https://lulfmi.lv/files/letonica/Letonica_49.pdf 22 lpp. / 51 600 rakstu zīmju
6 Baiba Vanaga Elise von Jung-Stilling Raksts vācu valodā Anjas Vilhelmi sastādītajā online publikācijā “Nach Italien! Das Tagebuch der Italienreise von Elise von Jung-Stilling” (Lüneburg: Nordost-Institut, 2023). Pieejams https://nbn-resolving.org/urn:nbn:de:101:1-2022051278 12 lpp. / 35 400 rakstu zīmju
7 Baiba Vanaga Women’s Participation in the Work of the Riga Art Society in the Late 19th and Early 20th Centuries Referāts Vītauta Dižā Universitātes Kauņā organizētajā 15. Baltijas studiju konferencē “Turning Points: Values and Conflicting Futures in the Baltics” (Kauņa, 15.–17.06.2023.) 20 min referāts
8 Baiba Vanaga Baltic Women Artists in German Artists’ Colonies in the Late 19th and Early 20th Centuries Referāts Ateneum Mākslas muzeja rīkotajā starptautiskajā konferencē “Crossing Borders – Transnational Networks of Pioneering Women Artists” (Helsinki, 28.–29.09.2023.) 20 min referāts
9 Baiba Vanaga Vienīgā zināmā Nikolausa fon Himzela portreta autora meklējumos Referāts biedrības “Creative Museum” rīkotajā zinātniskajā konferencē “Himzela detektīvs” (Rīga, 16.10.2023.) 30 min referāts
10 Baiba Vanaga Arhīvu dokumentu studijas Latvijas 19. gadsimta un 20. gadsimta sākuma mākslas vēstures pētniecībā Vieslekcija Latvijas Mākslas akadēmijas doktorantūras programmas studentiem (Rīga, 30.11.2023.) 90 min lekcija
11 Baiba Vanaga Die Kunstsammlung Herzog Peters von Kurland Priekšlasījums vācu valodā Latviešu-vācbaltu centra “Domus Rigensis” Adventes pasākumā (Rīga, 08.12.2023.) 30 min lekcija
12 Anita Bistere Zemītes luterāņu baznīcas altāris Teksts Adventes kalendāram Rundāles pils muzeja mājaslapā. Pieejams https://rundale.net/advente-2023/ 14 010 rakstu zīmju
13 Agnese Tambaka Frīzlandes reģiona “Bībeles flīzes” Rundāles pils muzejā Raksts Rundāles pils muzeja mājaslapā sērijā “Priekšmetu stāsti”. Pieejams https://rundale.net/muzejs/krajums/prieksmetu-stasti/frizlandes-regiona-bibeles-flizes-rundales-pils-muzeja/ 25 860 rakstu zīmju; 39 attēli
14 Agnese Tambaka 20. gadsimta sākuma sienas flīzes Rīgā Lekcija LNMM Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja rīkotajā ciklā “Klasiskās vērtības” (Rīga, 28.09.2023.) 60 min lekcija
15 Kristīne Budže Fišera darbnīcas stikla lustra Alūksnes luterāņu baznīcā Raksts humanitāro zinātņu žurnālā “Letonica”, 2023, Nr. 48, 6.–23. lpp. (Indeksēts SCOPUS datubāzē). Pieejams https://lulfmi.lv/files/letonica/Letonica_48.pdf 17 lpp.
16 Agnese Lāce Renovation of the French Garden of Rundāle Palace and its significance Referāts Rundāles pils muzeja un Baltijas piļu un muzeju asociācijas rīkotajā starptautiskajā konferencē “Management and Maintenance of Historic Gardens & Grounds” (Rundāle, 14.09.2023.). Video pieejams https://www.youtube.com/watch?v=DHpI3tHvAhQ 30 min referāts
17 Baiba Leitlante Stenda referāts "Bīdermeijera stila sofa" Publicēts konferences kopkatalogā ”13. Baltijas valstu restauratoru triennāle”, 2023. gada 16.-19.maijs, Rīga, Latvija. Latviešu, angļu valodās. Atspoguļota eksponāta restaurācija.
18 Baiba Leitlante Stenda referāts “18.gs. rokdarbu lādīte” Publicēts konferences kopkatalogā ”13. Baltijas valstu restauratoru triennāle”, 2023. gada 16.-19.maijs, Rīga, Latvija. Latviešu, angļu valodās. Atspoguļota eksponāta restaurācija.
19 Vilnis Līdaka Stenda referāts “18. gs. galdiņš” Publicēts konferences kopkatalogā ”13. Baltijas valstu restauratoru triennāle”, 2023. gada 16.-19.maijs, Rīga, Latvija. Latviešu, angļu valodās. Atspoguļota eksponāta restaurācija. 45 min lekcija
20 Jānis Lasmanis, Līga Jansone Stenda referāts “Rubenes baznīcas piemiņas plāksne” Publicēts konferences kopkatalogā ”13. Baltijas valstu restauratoru triennāle”, 2023. gada 16.-19.maijs, Rīga, Latvija. Latviešu, angļu valodās. Atspoguļota eksponāta restaurācija. 46 000 rakstu zīmes
Publicētie katalogi:
N.p.k. Autors/ sastādītājs Nosaukums Saturs (kolekcija/ izstāde/ ekspozīcija, tās nosaukums) Apjoms (zīmju/lpp. skaits)
1 Lauma Lancmane, Valda Vilīte Rundāles pils krāsnis Izdevums par Rundāles pils krāšņu izgatavošanas, saglabāšanas un restaurācijas vēsturi, minot krāšņu meistarus un raksturojot visus apkures sistēmas elementus un krāšņu tipus un sižetus, kas izmantoti podiņu apgleznojumā 264 lpp.
2 Izstādes kuratore Marī Elēna Masē-Bersani, projekta vadītāja Kristīne Budže, māksliniece Līga Beļakiene, redaktore Dace Lāže “Ziedošie gobelēni” no Francijas Nacionālā mēbeļu fonda Gobelēnu, Bovē, Savonrī manufaktūru kolekcijām Izstādes digitālais katalogs latviešu valodā; pieejams https://issuu.com/rundale_palace_museum/docs/lv_katalogs_gobeleni_gala_issuu 38 lpp.
3 Izstādes kuratore Marī Elēna Masē-Bersani, projekta vadītāja Kristīne Budže, māksliniece Līga Beļakiene, redaktore Dace Lāže “Tapestries in Bloom” from collections of Mobilier National and manufactories of Gobelins, Beauvais, and Savonniere Izstādes digitālais katalogs angļu valodā; pieejams https://issuu.com/rundale_palace_museum/docs/eng_katalogs_gobeleni_gala_issuu 38 lpp.
4 Izstādes kuratore Marī Elēna Masē-Bersani, projekta vadītāja Kristīne Budže, māksliniece Līga Beļakiene, redaktore Dace Lāže “Les Gobelins ne fleurs” des collections du Mobilier national et des manufactures des Gobelins, de Beauvais et de la Savonnerie Izstādes digitālais katalogs franču valodā; pieejams https://issuu.com/rundale_palace_museum/docs/fr_katalogs_gobeleni_gala_issuu 38 lpp.
Publicētie prospekti, ceļveži u.c.:
N.p.k. Autors/ sastādītājs Nosaukums Apjoms (zīmju/lpp. skaits)
1 Fotogrāfs Ints Lūsis; māksliniece Līga Beļakiene; redaktore Dace Lāže Rundāles pils muzejs 2024 = Rundāle Palace Museum 2024: [galda kalendārs] 26 lpp. Tirāža 600 eks.
2 Māksliniece Līga Beļakiene Atklātne “Lai piepildās ilgas pēc miera – Ziemassvētkos un 2024. gadā! Rundāles pils muzejs” Viena lapa, A5 formāts; tirāža 600 eks.
Realizēto izstāžu un ekspozīciju plāni:
N.p.k. Autors/ sastādītājs Izstādes/ ekspozīcijas nosaukums Izstādes/ ekspozīcijas plāna apjoms (zīmju/lpp. skaits)
1 Izstādes kuratore Marī Elēna Masē-Bersani, projekta vadītāja Kristīne Budže, māksliniece Līga Beļakiene “Ziedošie gobelēni” no Francijas Nacionālā mēbeļu fonda Gobelēnu, Bovē, Savonrī manufaktūru kolekcijām 18 lpp.

Muzeja apmeklējums

Muzeja apmeklējums 2023.gadā:
Apmeklētāju veidi Apmeklējumu skaits
Apmeklējumu skaits kopā 184018
Individuālie 117190
Pārējie 45159
Apmeklētāji grupās 21669
Skolēni grupās 5176
Ārzemnieki grupās 15646
Pārējie grupās 847
T. sk. bezmaksas apmeklējumu skaits:

14750

Muzeja pieejamība

Dienu skaits gadā, kad muzejs atvērts apmeklētājiem:

365

Stundu skaits gadā, kad muzejs pieejams apmeklētājiem:

2698

Stundu skaits gadā, kad muzejs pieejams apmeklētājiem brīvajā laikā:

823

Papildu informācija:

Muzeja darba laiks - maijs līdz oktobris no plkst.10:00 līdz 18:00, novembris līdz aprīlis no plkst. 10.00 līdz 17.00. Franču dārza darba laiks - aprīlis no plkst.10.00 līdz 17.00, jūnijs līdz septembris no plkst.10.00 līdz 19.00. Jūnijā, jūlijā un augustā piektdienās, sestdienās un svētdienās no plkst.10.00 līdz 21.00.Maijā un oktobrī no plkst.10.00 līdz 18.00

Muzeja izglītojošās aktivitātes

Muzeja darbinieku vadīto ekskursiju skaits muzejā:

35

Lekciju skaits muzejā:

1

Muzeja izglītojošās programmas, pieskaņotas izglītības vadlīnijām un standartiem – norišu skaits:

0

Muzeja izglītojošās programmas, pieskaņotas izglītības vadlīnijām un standartiem – dalībnieku skaits:

0

Muzeja izglītojošās programmas kā mūžizglītības sastāvdaļa – norišu skaits:

33

Muzeja izglītojošās programmas kā mūžizglītības sastāvdaļa – dalībnieku skaits:

469

Citu muzeja rīkoto pasākumu skaits:

34

t. sk. muzejā:

34

Lekcijas:
N.p.k. Lektors Lekcijas tēma Lekciju skaits Klausītāju skaits Auditorijas sastāvs
1 Agnese Tambaka Nīderlandiešu flīzes Rundāles pils muzeja ekspozīcijās 1 178 Gidi tiešsaistē
Muzeja izglītojošās programmas kā mūžizglītības sastāvdaļa:
N.p.k. Autors Nosaukums Gads, kad programma uzsākta Norišu skaits Dalībnieku skaits Auditorijas sastāvs
1 K.Zēbergs, L.Lancmane, D.Lāže Izglītojošā galda spēle "Zosu spēle Rundāles pilī" 2017 16 148 Latvijas skolu skolēnu grupas, 1. - 6. klases
2 H.Tormane Jaunie restauratori 2021 17 321 Latvijas skolu skolēnu grupas, 6. - 12. klases
Tematiskie (muzejiskie) pasākumi:
N.p.k. Pasākuma nosaukums Norises laiks Norises vieta Pasākumu skaits Dalībnieku skaits Dalībnieku sastāvs
1 Informatīvā diena gidiem 25.03.2023 Tiešsaiste 1 178 gidi un citi interesenti
2 Stādu tirgus. Pavasaris 13.05.2023 Franču dārzs 1 1603 visi interesenti
3 Rundāles pils 287.dzimšanas diena 24.05.2023 Pils Kariešu pagalms 1 113 muzeja darbinieki, interesenti, aicinātie viesi
4 Dārza svētki "Dārzs un ūdens" 01.07.2023 Rundāles pils ansambļa teritorija 1 7032 visi interesenti
5 Ģimeņu pēcpusdiena. visu gadu Rundāles pils 3 63 interesenti
6 Mūzikas festivāla “Liepājas vasara Rundāles pilī” koncerti 05.08.2023 Rundāles pils 1 923 apmeklētāji, kas iegādājušies pasākuma biļeti
7 Gidu pirmreizējā atestācija 1.cet. Rundāles pils 2 1 gidi
8 Svētku dievkalpojumi Rundāles pils Svētās Ģimenes kapelā 10.04.2023 Rundāles pils Svētās Ģimenes kapelā 2 35 visi interesenti
9 Gaismas un skaņas uzvedums "Lai šoziem pavasaris tuvu" janvāris muzeja ekspozīcija 1 312 visi interesenti
10 Starptautiska dārzu un parku popularizēšanas iniciatīva “Randiņš dārzā”. 03.06.2023 Franču dārzs 1 97 visi interesenti
11 Senioru trešdienas Visu gadu muzeja ekspozīcija 5 122 visi interesenti
12 Luīzes Pastores grāmatas "Slepenā parole. Izlaušanās no pils" atvēršanas svētki 29.07.2023 ekspozīcija 1 120 apmeklētāji, iegādājoties biļeti
13 Eiropas kultūras mantojuma dienas. Notiek bezmaksas ekskursijas: -izstādē “Durvis uz vēsturi” pils pirmajā stāvā, kas vēsta par Rundāles pils muzeja darbinieku ekspedīcijām 20. gadsimta 60. – 80. gados. Ekskursiju izstādē vadīs tās kuratore, muzeja Mākslas pētniecības nodaļas arhīviste Anita Bistere. – Rundāles pils muzeja restauratore Baiba Leitlante apmeklētājiem vadīja ekskursiju baznīcu mākslas ekspozīcijā Svētās Ģimenes kapelā, kas iekārtota kādreizējā pils staļļu ēkā. – Rundāles pils muzeja Zinātniskās restaurācijas nodaļas vadītājas Ainas Balodes vadīja ekskursiju pa dekoratīvās mākslas ekspozīciju “No gotikas līdz jūgendstilam”, kas aizņem 15 telpas pils pirmajā stāvā. 09.09.2023 ekspozīcija 1 478 visi interesenti
14 Konference “Vēsturisko dārzu un teritoriju pārvaldība un uzturēšana.'' 14.09.2023 muzeja ekspozīcija 1 100 visi interesenti
15 Gaismas uzvedums "Lustru balle pilī" decembrī ekspozīcija 11 667 visi interesenti
16 Selekcionāres Ilgas Viņķeles lielziedu īrisu izstāde jūnijs Dārznieku mājā 1 2318 Franču dārza apmeklētāji

Citas aktivitātes apmeklētāju ērtībām

Pakalpojumi un piemērotas vides nodrošināšana cilvēkiem ar invaliditāti:
Piemērota vide Vispārīgs situācijas raksturojums Pārskata gadā paveiktais Ieceres (norādot projekta stadiju: skiču projekts, uzsākta īstenošana u.tml.)
1. Cilvēkiem ar kustību traucējumiem Pilī darbojas invalīdu pacēlājs, ir ierīkotas ērtas tualetes pa ceļam uz pili kastaņu alejā, pils cokolstāvā un dārzā. Nepieciešamības gadījumā pieejami invalīdu riteņkrēsli gan pils, gan parka apskatei. Apmeklētājiem ar kustību traucējumiem ir iespēja piebraukt tuvāk pilij un novietot auto kādā no stāvlaukumiem pie pils aiz liepiņu dzīvžoga. Pieejama durvju nobrauktuve pils austrumu pusē pie parka ieejas, kā arī koka margas kāpnēm iekštelpās. Pieejams invalīdu riteņkrēsls lietošanai parka teritorijā, kas piemērots lai pārvietotos pa grants segumu. Dažādi esošās vides uzturēšanas un atjaunošanas darbi
2. Cilvēkiem ar redzes traucējumiem Ekskursijas laikā atļauts aptaustīt noteiktus priekšmetus gida pavadībā. Izvietoti tapešu paraugi, kurus ekspozīcijas telpās drīkst aiztikt ar rokām. Pie administratora ir pieejami koksnes un lustru detaļu paraugi.
3. Cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem Ekspozīciju telpās izvietoti digitālie anotāciju stendi, kas raksturo telpu un esošos priekšmetus tajā. Pieejamā informācija latviešu, angļu, krievu, vācu un lietuviešu valodā.
4. Cilvēkiem ar cita veida traucējumiem vai ierobežojumiem Ekspozīciju telpās izvietoti digitālie anotāciju stendi, kuros pieejama informācija vienkāršajā valodā audio un teksts.
Pasākumi sabiedrības viedokļa izzināšanai par muzeja darbu:

Atsauksmju grāmata Ierosinājumu un sūdzību grāmatas Apmeklētāju aptaujas anketas, kuras pieejamas muzejā Sabiedrības viedoklis tiek izzināts arī, apkopojot Rundāles pils muzeja sociālo tīklu (Facebook, Instagram un Twitter) satura skatījumus un reakcijas uz publicēto saturu, kā arī ievācot atsauksmes mutvārdos un e-pastā pēc muzeja rīkotajiem pasākumiem.

Izstādes muzejā pārskata periodā

Izstāžu skaits muzejā 2023.gadā:

12

t. sk. atklātas pārskata periodā:

2

t. sk. no muzeja krājuma:

10

Izstādes ārpus muzeja pārskata periodā

t. sk. atklātas pārskata periodā:

0

Ekspozīcijas muzejā

Pastāvīgo ekspozīciju skaits:

7

no tām pārskata periodā atklātās ekspozīcijas:

0

Pārskata periodā pilnveidotās ekspozīcijas (saturiski, mākslinieciski, informatīvi):
N.p.k. Ekspozīcijas nosaukums Finansējuma avots Piezīmes
1 Pamatekspozīcija pamatbudžets papildināta ar jauniem eksponātiem
2 No gotikas līdz jūgendstilam pamatbudžets papildināta ar jauniem eksponātiem
3 Parka regulārā daļa ar rožu dārzu pamatbudžets papildināta ar jauniem stādījumiem

Starptautiskā sadarbība

Starptautiskā sadarbība 2023.gadā:
N.p.k. Nosaukums, norises vieta Pasākuma/ projekta mērķis Norises laiks Sadarbības partneris Pilsēta Valsts
1 Informatīvas ekskursijas angļu, krievu un vācu valodā Dažādu pasaules valstu tūristu iepazīstināšana ar Rundāles pils muzeja vēsturisko mantojumu visu gadu Latvijas un ārvalstu tūrisma aģentūras
2 Ārvalstu žurnālistu uzņemšana Iepazīstināt ar muzeja un pils vēsturi un piedāvātajiem pakalpojumiem visu gadu LIAA, ZTA, Bauskas TIC
3 Ārvalstu vēstniecību Latvijā darbinieku un Ārlietu ministriju delegātu vizītes un starptautisko organizāciju dalībnieku uzņemšana Veicināt Latvijas un ārvalstu sadarbību tūrisma, kultūras un izglītības jomā visu gadu Vēstniecības, KM, ĀM
4 Līdzdalība Baltijas jūras piļu un muzeju asociācijā Kontaktu uzturēšana visu gadu Baltijas jūras piļu un muzeju asociācija
5 Konference “Vēsturisko dārzu un teritoriju pārvaldība un uzturēšana” Konferences mērķis ir rosināt plašāku diskusiju par kultūrainavu, pievēršot uzmanību ne tikai būvmantojumam, bet arī apkārtējai videi, uzlūkojot to visu kā vienotu veselumu. 14.09.2023 Piļu un muzeju pārstāvji no Baltijas jūras reģiona valstīm
6 Dalība Eiropas parku un dārzu asociācijas organizētajos pasākumos Kontaktu uzturēšana, pieredzes apmaiņa, dalība tiešsaistes izglītojošos pasākumos, sadarbības stiprināšana izskatot iespēju kļūt par asociācijas biedru visu gadu Eiropas parku un dārzu asociācija (European Garden Heritage Network) Vācija
7 Pieredzes apmaiņas brauciens uz Vācijas lauksaimniecības izstādi Iepazīt dažādu darbarīku ražotājus, kas varētu atvieglot pils dārza kopšanu, izveidot kontaktus, lai veiksmīgi attīstītu Rundāles pils vēsturisko dārzu 11. – 16.novembris Hannovere Vācija
8 Starptautiska izstāde “Ziedošie gobelēni” Rundāles pils muzejā Izstāde par vēsturiskajiem gobelēniem no Francijas Karaliskajām gobelēnu manufaktūrām. jūnijs-septembris Francijas Nacionālais mēbeļu fonds; biedrība VIAARS Parīze Francija
9 RPM gleznu deponējums Lietuvas Nacionālā mākslas muzeja izstādei “Florentum” Sadarbība izstādes veidošanā, deponējot gleznas no RPM kolekcijas. Aprīlis - decembris Lietuvas Nacionālais mākslas muzejs (Lietuvos nacionalinis dailės muziejus) Viļņa Lietuva
10 Sadarbība ar Kurzemes bruņniecību un Apvienotajiem Kurzemes fondiem Kurzemes hercogu kapeņu ekspozīcijas Jelgavas pilī sarkofāgu restaurācijas finansēšana visu gadu Kurzemes bruņniecība (Kurländische Ritterschaft), Apvienotie Kurzemes fondi (Vereinigte Kurländische Stiftungen) Vācija
11 Informatīva sadarbība un savstarpējas vizītes ar Igaunijas Mākslas muzeju Kontaktu uzturēšana, sadarbības veidošana savstarpējai kolekcijas priekšmetu deponēšanai uz izstādēm visu gadu Igaunijas Mākslas muzejs (Eesti Kunstimuuseum) Tallina Igaunija
12 Informatīva sadarbība un savstarpējas vizītes ar Nacionālo muzeju Lietuvas Lielhercogistes Valdnieku pils Kontaktu uzturēšana, sadarbības veidošana un pieredzes apmaiņa visu gadu Nacionālais muzejs Lietuvas Lielhercogistes Valdnieku pils (Nacionalinis Muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai) Viļņa Lietuva
13 Informatīva sadarbība ar Eiropas Karalisko pilu asociāciju, dalība koordinētās vizītēs Tehniskā sanāksme un pieredzes apmaiņa krājuma speciālistiem par dabas materiālu kolekciju saglabāšanu 25.-28.oktobris Karaliskais Laženku muzejs (Muzeum Łazienki Królewskie), Karaļa Jana III Vilanovas pils muzejs (Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie) Varšava Polija
14 Informatīva sadarbība ar Eiropas Karalisko pilu asociāciju, dalība koordinētās vizītēs Pieredzes apmaiņa iepazīstot jauno Karaliskās kolekcijas galeriju un neformāla tikšanās ar asociācijas biedriem. Novembris Spānijas Nacionālā mantojuma pārvalde (Patrimonio National), Karaliskās kolekcijas galerija (Royal Collections Gallery) Madride Spānija
15 RPM gleznu deponējums uz Bonnu Izstādes iekārtošanai 4.ceturksnis Vācijas Federatīvās republikas mākslas un izstāžu halle Bonna Vācija
16 Sadarbība ar Greifsvaldes universitāti Baltijas jūras reģiona 18.gs. muižu izpētē Baltijas jūras reģiona 18.gs. muižu izpētes pētnieku darba grupas uzņemšana Latvijā un darbu koordinēšana, Rundāles pils teritorijas izpēte ar neinvazīvām metodēm. Aprīlis Baltijas jūras reģiona muižu izpētes centrs (Research Centre for Manors in the Baltic Sea Region) Greifsvalde Vācija
17 Dalība Starptautiskās muzeja biedrības vēsturisko ēku muzeju (DEMHIST) apakškomitejā DEMHIST finansējuma piesaiste muzeja publikāciju pavadošo reklāmas materiālu izgatavošanai aprīlis - decembris DEMHIST valde
Starptautiskā sadarbība 2022.gadā:
N.p.k. Nosaukums, norises vieta Pasākuma/ projekta mērķis Norises laiks Sadarbības partneris Pilsēta Valsts
1 Informatīvas ekskursijas angļu, krievu un vācu valodā Dažādu pasaules valstu tūristu iepazīstināšana ar Rundāles pils muzeja vēsturisko mantojumu visu gadu Latvijas un ārvalstu tūrisma aģentūras
2 Ārvalstu žurnālistu uzņemšana Iepazīstināt ar muzeja un pils vēsturi un piedāvātajiem pakalpojumiem. visu gadu LIAA, ZTA, Bauskas TIC
3 Ārvalstu vēstniecību Latvijā darbinieku un Ārlietu ministriju delegātu vizītes un starptautisko organizāciju dalībnieku uzņemšana Veicināt Latvijas un ārvalstu sadarbību tūrisma, kultūras un izglītības jomā visu gadu Vēstniecības, KM, ĀM
4 Līdzdalība Baltijas jūras piļu un muzeju asociācijā Kontaktu uzturēšana visu gadu Baltijas jūras piļu un muzeju asociācija
5 Seminārs “Baltijas jūras reģiona muižu izpēte” Rundāles pils muzejā Uzzināt vairāk par Greifsvaldes universitātes Baltijas jūras reģiona muižu pētniecības centra mērķiem un uzdevumiem, kā arī iepazīties ar centra speciālistu pētniecības tēmām. 23.08.2022 Greifsvaldes universitātes Baltijas jūras reģiona muižu pētniecības centrs (Herrenhauszentrum des Ostseeraums) Greifsvalde Vācija
6 Dalība Eiropas parku un dārzu asociācijā Kontaktu uzturēšana, pieredzes apmaiņa, dalība izglītojošos pasākumos visu gadu Eiropas parku un dārzu asociācija (European Garden Heritage Network)
7 Pieredzes apmaiņas brauciens uz Francijas un Vācijas piļu vēsturiskajiem dārziem Iepazīt ievērojamākos garšaugu, botāniskos un vēsturiskos dārzus un izveidot kontaktus, lai veiksmīgi attīstītu Rundāles pils vēsturisko dārzu aprīlis, maijs Piļu dārzi Botāniskie dārzi
8 Izstādes “Baroka tēlniecības mistika: Johans Georgs Pinzels un citi 18. gadsimta Ļvivas meistari” sagatavošana Izstādes atvešana uz Rundāles pils muzeju marts-septembris Borisa Vozņicka Ļvivas Nacionālā mākslas galerija, Nacionālais muzejs – Lietuvas Dižkunigaitijas valdnieku pils
9 Viļņas Gleznu galerijas apmeklējums un Lietuvas Nacionālā mākslas muzeja pārstāvju viesošanās Rundāles pils muzejā Kontaktu veidošana, sadarbības veidošana savstarpējai kolekcijas priekšmetu deponēšanai uz izstādēm marts –decembris Lietuvas Nacionālais mākslas muzejs (Lietuvos nacionalinis dailės muziejus), Viļņas Gleznu galerija (Vilniaus paveikslų galerija) Viļņa Lietuva
10 Sadarbība ar Kurzemes bruņniecību un Apvienotajiem Kurzemes fondiem Kurzemes hercogu kapeņu ekspozīcijas Jelgavas pilī sarkofāgu restaurācijas finansēšana visu gadu Kurzemes bruņniecība (Kurländische Ritterschaft), Apvienotie Kurzemes fondi (Vereinigte Kurländische Stiftungen) Vācija
11 Informatīva sadarbība un savstarpējas vizītes ar Igaunijas Mākslas muzeju Kontaktu uzturēšana, sadarbības veidošana savstarpējai kolekcijas priekšmetu deponēšanai uz izstādēm visu gadu Igaunijas Mākslas muzejs (Eesti Kunstimuuseum) Tallina Igaunija
12 Informatīva sadarbība un savstarpējas vizītes ar Šauļu “Aušras” muzeja pārstāvjiem Kontaktu uzturēšana, pieredzes apmaiņa visu gadu Šauļu “Aušras” muzejs (Šiaulių “Aušros” muziejus) Šauļi Lietuva
13 Informatīva sadarbība un savstarpējas vizītes ar Karalisko Laženku muzeju Kontaktu uzturēšana, pieredzes apmaiņa visu gadu Karaliskais Laženku muzejs (Muzeum Łazienki Królewskie) Varšava Polija

Muzeja ēkas

Ēkas:
Nosaukums Adrese Īpašuma forma Uzcelšanas gads Kultūras pieminekļa nr. Galvenā ēka
Dārznieka māja Pilsrundāle, Rundāles pag., Rundāles nov. Valsts īpašums 1800 6182
Ratnīca Pilsrundāle, Rundāles pag., Rundāles nov. Valsts īpašums 1800 6186
Stallis Pilsrundāle, Rundāles pag., Rundāles nov. Valsts īpašums 1800 6186
Stallis Pilsrundāle, Rundāles pag., Rundāles nov. Valsts īpašums 1800 6186
Ratnīca Pilsrundāle, Rundāles pag., Rundāles nov. Valsts īpašums 1800 6186
Klēts Pilsrundāle, Rundāles pag., Rundāles nov. Valsts īpašums 1800 6186
Klēts Pilsrundāle, Rundāles pag., Rundāles nov. Valsts īpašums 1800 6186
Hidroforu ēka Pilsrundāle, Rundāles pag., Rundāles nov. Valsts īpašums 1978
Sūkņu stacija Pilsrundāle, Rundāles pag., Rundāles nov. Valsts īpašums 1978
Katlu māja Pilsrundāle, Rundāles pag., Rundāles nov. Valsts īpašums 1978
Saimniecības ēka Pilsrundāle, Rundāles pag., Rundāles nov. Valsts īpašums 1978
Noliktava Pilsrundāle, Rundāles pag., Rundāles nov. Valsts īpašums 1978
Garāža Pilsrundāle, Rundāles pag., Rundāles nov. Valsts īpašums 1978
Noliktava Pilsrundāle, Rundāles pag., Rundāles nov. Valsts īpašums 1978
Kroga ēka Pilsrundāle, Rundāles pag., Rundāles nov. Valsts īpašums 1800 6183
Ugunsdzēsības sūkņu stacija (ēka Nr.14) Pilsrundāle, Rundāles pag., Rundāles nov. Valsts īpašums 1978
Oranžērija Pilsrundāle, Rundāles pag., Rundāles nov. Valsts īpašums 2012
Parka noliktavas Pilsrundāle, Rundāles pag., Rundāles nov. Valsts īpašums 2012
Pils Pilsrundāle, Rundāles pag., Rundāles nov. Valsts īpašums 1736 6181
Ēku pieejamība:
Nosaukums vai adrese Telpas ir pieejamas cilvēkiem ar kustību traucējumiem Ir 3-fāzu elektrības pieslēgums
Dārznieka māja
Ratnīca
Stallis
Stallis
Ratnīca
Klēts
Klēts
Hidroforu ēka
Sūkņu stacija
Katlu māja
Saimniecības ēka
Noliktava
Garāža
Noliktava
Garāža
Noliktava
Kroga ēka
Ugunsdzēsības sūkņu stacija (ēka Nr.14)
Āra WC (Kastaņu alejā)
Austrumu paviljons (parka WC)
Zelta vāzes paviljons parkā
Oranžērija
Pils

Muzeja telpu izmantošana

Telpu kopplatība (m2):

12282

Muzeja telpas:
Muzeja telpu veidi Telpu platība (m2)
Ekspozīciju, izstāžu telpas 4554
Krājuma telpas 458
Pārējās telpas 7270
Telpās ir iespējamas norises:

Simfoniskās mūzikas koncerti
Kora mūzikas koncerti
Kamermūzikas koncerti
Konferences, semināri
Mākslas izstādes

Datortehnikas izmantojums

Bezmaksas Wi-Fi: