Latvieši pasaulē – muzejs un pētniecības centrs

Kontaktinformācija

Adrese:

Dzirnavu iela 84 k-2, Rīga, LV-1050

Vadītājs/ direktors:

Uldis Dimiševskis

Kontaktinformācija:
Amats Kontaktpersona Tālrunis Mobilais tālrunis Epasts
Izpilddirektors Uldis Dimiševskis 28066186 @

Virtuālā informācija

Muzeja veidotās vietnes un rīki:
Muzeja veidotās platformas un rīki Virtuālo apmeklējumu skaits pārskata gadā Lejupielāžu skaits pārskata gadā Piezīmes
Uzvilkt Latviju. Latvieša tautastērps pasaulē 629 Gandrīz katrā ārzemēs dzīvojošā latvieša mājā bija un ir vismaz viens tautastērps, kas tiek augstu godāts un cienīts – vai nu paņemts līdzi kā dzimtas relikvija no Latvijas, vai mantots no paaudzes paaudzē, vai pašu gatavots, austs un šūdināts, vai varbūt pasūtināts pie kāda daiļamatnieka. Digitālā izstāde latviešu un angļu valodā.
Savējie! Latvieši – profesionāļi pasaulē 21. gadsimtā 891 Izstāde par latviešiem, kuri nes Latvijas vārdu pasaulē – par 24 dažādu nozaru profesionāļiem, kuri sasnieguši augstus rezultātus ārpus dzimtās zemes. Digitālā izstāde latviešu un angļu valodā.
Stāstu sega 158 “Stāstu sega” ir unikāla dāvana Latvijai, kuras tapšanā piedalījušies diasporas latvieši no visas pasaules – 1097 kvadrātiņi apliecina, ka valsts simtgades laikā dzīvojušajiem latviešiem pasaulē viņu tēvzeme ir svarīga un mīļa. Digitālā izstāde latviešu valodā.
Cita Sibīrija 93 Timofejevka, Lejas Bulāna un Sukinava ir ciemi Sibīrijā (Krievijā), kuros latvieši dzīvo jau vairākās paaudzēs un kur vēl jo­ projām skan latviešu valoda. Digitālā izstāde latviešu valodā.
Dieva putniņi 90 Pēc Otrā pasaules kara pp 100 000 latviešu bēgļu Vācijā uz vairākiem gadiem kļuva par “dīpīšiem” vai “dieva putniņiem” kā viņi dažkārt sevi dēvēja. Digitālā izstāde latviešu un angļu valodā.
Latvieša koferis 243 Ja Tev rīt būtu jādodas prom uz nepazīstamu zemi, ko tu liktu savā koferī, ko atstātu mājās? Interneta izstādē “Latvieša koferis” ir redzami priekšmeti, kas reiz izceļojuši no Latvijas un nu atgriezušies mājās. Digitālā izstāde latviešu un angļu valodā.
Latviešu pēdas pasaulē 80 “Latvieši pasaulē” caur dažādiem dzīvesstāstiem un priekšmetiem piedāvā ieskatu latviešu tautas likteņgaitās ārpus dzimtenes. Digitālā izstāde latviešu un angļu valodā.
Mazputniņš 460 “Mazputniņš” bija mēnešraksts bērniem, kurš iznāca no 1959. līdz 1994. gadam Amerikā un Kanādā un tika izplatīts visā pasaulē. Šis bija vienīgais, regulārais izdevums latviešu bērniem, kas auga ārpus Latvijas. Digitālā izstāde latviešu valodā.
Viskonsijas latvieši 100 Mājaslapā iespējams izsekot vairākiem latviešu emigrantu ceļiem vēlā 19. gadsimtā un agrā 20. gadsimtā no izcelsmes vietas Latvijā līdz Viskonsinas (ASV) mežiem. Izstāde ir pieejama latviešu un angļu valodā.
Muzeja konti sociālo mediju platformās:
Muzeja konti sociālo mediju platformās Skatījumi pārskata gadā Sekotāju skaits pārskata gada beigās Piezīmes
Latvieši pasaulē – muzejs un pētniecības centrs Facebook 285212 4778

Apraksts

Dibināšanas gads:

2007

Sākums:

Biedrība “Latvieši pasaulē - muzejs un pētniecības centrs” ir nevalstiska organizācija, dibināta 2007. gadā ar mērķi izveidot un uzturēt muzeju un pētniecības centru, kas vienkopus uzkrātu diasporas mantojuma liecības un informētu sabiedrību par Latvijas izceļošanas vēsturi un ārzemju latviešu dzīvi, kopienām un devumu cauri gadsimtiem. Sekmīgi darbojoties jau 18. gadu, muzeja krājumā ir vairāk kā 33 000 priekšmetu, kas atklāj Latvijas izbraucēju vēsturi sākot no 19. gadsimta līdz mūsdienām. Muzeja krājums glabājas LNB ēkā Rīgā. Kopš 2022. gada muzejs nomā publiski pieejamas telpas Berga Bazārā, Rīgā, kur piedāvājam īslaicīgas izstādes, ko papildina saturiski piesātināta pasākumu programma, daļa no kuras notiek tiešsaistē visā pasaulē. Īstenojam dažādus aktuālus un izglītojošus projektus – izstādes, grāmatas, filmas, interneta mājas lapas, kas domātas plašam interesentu lokam gan Latvijā, gan tās diasporā. Tādejādi muzejs dod iespēju ārzemju latviešiem izstāstīt savu vēsturi un iepazīstināt ar aktuālām norisēm, bet latviešiem Latvijā - dziļāk izprast un vairāk interesēties par tautiešu likteņiem ārpus tēvzemes. Pēdējie nozīmīgākie muzeja projekti: izstāde "Uzvilk Latviju. Latvieša tautas tērps pasaulē" (2023, arī virtuāli), izstāde “Nyet, Nyet, Soviet! Politiskie protesti un demonstrācijas ārpus Latvijas 1945–1991” (2022, arī virtuāli), skatlogu un virtuālā izstāde “Savējie” (2021); dokumentālā filma “Valiant! Brauciens uz brīvu Latviju” (2021, arī virtuāli), izlaušanās spēle un izstāde “Bēgļu gaitās” (2019), LV100 projekti “Stāstu sega Latvijai” (2018, arī virtuāli) un izstāde "Es (arī) esmu latvietis" (2018); dokumentālā filma “Vārpa – apsolītā zeme” (2017). Sk. vairāk www.lapamuzejs.lv. 2020. gada nogalē muzejs ieguva valsts atzīta akreditēta muzeja statusu. Muzejā šobrīd strādā 6 darbinieki, ir aktīva 5 cilvēku valde, ar 2 pārstāvjiem ASV.

Misija:

Muzeja “Latvieši pasaulē” misija ir sekmēt sabiedrības izpratni un zināšanas par izceļošanu no Latvijas, sākot no 19. gadsimta līdz mūsdienām; ārzemju latviešu daudzveidīgo pieredzi, viņu devumu Latvijai un latviskās identitātes veidošanu ārpus Latvijas; kā arī veicināt sadarbību un savstarpēju sapratni sabiedrībā.

Darbība:

Muzejam “Latvieši pasaulē” ir četri darbības pamatvirzieni: 1) Muzeja krājuma veidošana, uzskaite un uzturēšana; 2) Muzeja krājuma un izceļošanas vēstures liecību pētīšana un dokumentēšana; 3) Muzeja darba pieejamības un atpazīstamības veicināšana; 4) Muzeja darbības nodrošināšana.

Mājaslapa

Mājaslapas raksturojums:

Muzeja mājas lapā ir pieejama informācija par muzeja aktuālo piedāvājumu, darbiniekiem, lielākajiem pēdējo gadu projektiem, īstenotajām ekspedīcijām, publicēto informāciju presē, sagatavotajiem apkārtrakstiem, izglītības programmu piedāvājumu u.c. Muzeja mājas lapai ir vairākas sadaļas. Sadaļā "Par mums" atrodama informācija par muzeju, tā darbiniekiem, mērķiem, kā arī muzeja darba atspoguļojumu dažādos medijos. Sadaļā "Kas notiek muzejā" ir pieejams muzeja aktuālais piedāvājums, informācija par īstenotajiem projektiem, bloga un dažādi video ieraksti, kā arī ekspedīciju pārskati. Sadaļā "Digitālās izstādes" atrodamas muzeja digitālās izstādes. Sadaļā "Iesaisties" apkopota informācija par iespējām muzejam dāvināt priekšmetus, veikt ziedojumus un iestāties muzeja biedrībā. Sadaļā "Skolām" pieejama informācija par muzeja izglītojošo programmu izglītības iestādē. Savukārt sadaļā "Veikals" iespējams iegādāties muzeja sagatavotās grāmatas, filmas un ar muzeja darbību un projektiem saistītus suvenīrus.

Mājaslapas adrese:

Latvieši Pasaulē

Izveides (un pārveides) gads:

2020

Kas aktualizē informāciju:

Muzeja komunikācijas speciālists

Svešvalodas, kurās pieejama mājaslapa:

Angļu valoda

Mājaslapā pieejamā informācija:

Darba laiki
Pakalpojumi
Atrašanās vieta
Muzeja veikals

Mājaslapas apmeklējumu skaits:

3200

Muzeja reģistrācija

Akreditācijas apliecības nr.:

133

Akreditācijas datums:

28.12.2020

Muzejs akreditēts līdz:

27.12.2025

Muzeja šifrs:

LP

Padotība/ piederība

Klasifikācija saskaņā ar Muzeju likuma 7.pantu:

Privāts

Juridiskais statuss:

Biedrība

Padotība/piederība:

Biedrība "Latvieši pasaulē - muzejs un pētniecības centrs"

Dalība organizācijās:

Muzejs “Latvieši pasaulē” ir Latvijas Muzeju biedrības biedrs un Eiropas migrācijas institūciju organizācijas “Association of European Migration Institutions” (AEMI) biedrs.

Apmeklētājiem pieejamais darba laiks

Darba laiks:
Diena No līdz Papildu informācija
Otrdiena 12:00 18:00
Trešdiena 12:00 18:00
Ceturtdiena 12:00 20:00 2025. gada laikā plānoti regulāri muzeja pasākumi no 18:00-20:00, šajā laikā izstāžu apskate nebūs iespējama.
Piektdiena 12:00 18:00
Papildu informācija:

Lūdzam skatīt muzeja mājas lapu www.lapamuzejs.lv par izmaiņām darba laikos.

Pārskata periods
2024
Statistikas dati tiek ielādēti!

Normatīvie akti

Darbības virzieni/funkcijas:

Muzejam “Latvieši pasaulē” ir četri darbības pamatvirzieni: 1) Muzeja krājuma veidošana, uzskaite un uzturēšana; 2) Muzeja krājuma un izceļošanas vēstures liecību pētīšana un dokumentēšana; 3) Muzeja darba pieejamības un atpazīstamības veicināšana; 4) Muzeja darbības nodrošināšana.

Krājums: izmantošana

2024.gadā eksponēto pamatkrājuma vienību skaits:

61

Krājuma izmantošana pamatekspozīcijās

Krājuma vienību kopskaits pamatekspozīcijās:

0

t. sk. izmantoto pamatkrājuma vienību skaits:

0

Krājuma izmantošana izstādēs muzejā

Izmantoto krājuma vienību kopskaits izstādēs:

117

t. sk. izmantoto pamatkrājuma vienību skaits:

45

Izstādes muzejā:
N.p.k. Izstādes nosaukums Vienību skaits kopā tai skaitā pamatkrājuma vienības
1 Izstāde "Skaistākais vārds. Ārzemju latviešu redzamās un neredzamās saites ar Latviju" (muzeja telpās Berga bazārā) 89 17
2 Izstāde "Pārsteidzošais folio. Fišbahas bēgļu nometnes grafikas darbnīca Vācijā, 1946-1949" (muzeja telpās Berga bazārā) 12 12
3 Izstāde "Līdz pasaules malai un atpakaļ. Priekšmeti no muzeja krājuma" (muzeja telpās Berga bazārā) 16 16

Krājuma izmantošana muzeja veidotajās ārpus muzeja eksponētajās izstādēs

Kopējais ārpusmuzeja izstādēs izmantoto krājuma vienību skaits:

32

t. sk. kopējais izmantoto pamatkrājuma vienību skaits:

16

Krājums ārpusmuzeja izstādēs:
N.p.k. Izstādes nosaukums Vienību skaits kopā tai skaitā pamatkrājuma vienības
1 Mēneša priekšmets Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 32 16

Deponējumi

Kopējais deponēto krājuma vienību skaits:

20

Kopējais deponēto pamatkrājuma vienību skaits:

19

Deponējumi:
N.p.k. Priekšmets/ priekšmetu grupa Deponēšanas mērķis Institūcija, kurai deponēts Vienību skaits t.sk.-no pamatkrājuma Termiņš No Līdz Termiņš (piezīmes) Pēdējais glabāšanas apstākļu pārbaudes datums Slēdziens par glabāšanas atbilstību līgumam Veiktie pasākumi, ja glabāšana neatbilst nosacījumiem
1 Zemgales tautastērps Izstādei Rundāles Multifunkcionālajā centrā Rīgas Skolu muzejs 8 8 14.03.2024 24.04.2024 atbilstošs
2 Rotaļu lācītis (Tedis) Izstāde Eiropas Savienības parlamentā Briselē Eiropas Savienības Parlaments 1 1 02.05.2023 31.05.2027
4 "Plymouth Valiant" automašīna Ekspozīcijas papildināšana Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centrs "Inženieru arsenāls" 1 0 13.11.2024 13.11.2025
5 2 tautas tērpu komplekti Latviešu tautastērpu ekspozīcija (izstāde) Klāgenfurtē, Neimarktā (Austrijā), Vaducā (Lihtenšteinā) Latvijas Nacionālais kultūras centrs 10 10 13.03.2024 23.02.2025

Citi muzeja krājuma izmantošanas veidi

Citi izmantošanas veidi (izmantoto vienību skaits):
Muzeja krājuma izmantošanas veidi Muzeja darbinieki Ārpusmuzeja lietotāji KOPĀ
Pētnieciskajam darbam muzeja krātuvē/lasītavā 330 220 550
Digitālo attēlu izgatavošanai 880 80 960

Muzeja pētnieciskais darbs

Darbu kopskaits 2024.gadā:
Zinātniskā darbība Sagatavots Publicēts
1. Referāti, ziņojumi, raksti 4 4
4. Prospekti, ceļveži, informatīvās lapas u.c. 1 1
Izstāžu un ekspozīciju plānu skaits:

4

no tiem realizēti:

3

Izglītojošo programmu scenāriju skaits:

2

no tām uzsāktas īstenot:

2

Pētnieciskā darba tēmas:
N.p.k. Autors Pētnieciskā darba nosaukums Uzsākts Plānots pabeigt Darba mērķis Izstrādes stadija
1 Muzejs "Latvieši pasaulē" Amatierfotogrāfa Harija Blezūra (Lielbritānija) fotonegatīvu kolekcijas izpēte 01.07.2022 01.07.2025 Izstāde noslēguma stadija
2 Ieva Vītola, Brigita Tamuža Lauru latviešu kolonijas izpētes projekts. 01.05.2024 30.04.2026 Tiks precizēts sākuma stadijā
Publicētie pētnieciskie raksti:
N.p.k. Autors Nosaukums Izdevums, kurā publicēts Apjoms (zīmju/lpp. skaits)
1 Marianna Auliciema, Danute Grīnfelde Neaptvēra, ka no vecvecākiem atvadās pēdējo reizi. Solveigas Miezītes atmiņas par bēgļu gaitām pirms 80 gadiem. LSM.lv (11.10.2024)
2 Marianna Auliciema, Danute Grīnfelde Vairākkārt glāba šuvējas dāvātie diegi. Ainas Pūliņas atmiņas par bēgļu gaitām pirms 80 gadiem. LSM.lv (10.11.2024)
3 Marianna Auliciema, Danute Grīnfelde Viens uzlidojums dzīvību draudēja atņemt, cits – glāba. Jāņa Dauguļa atmiņas par kara gaitām 16 gadu vecumā. LSM.lv (29.11.2024)
4 Marianna Auliciema, Danute Grīnfelde Bīstamajā ceļā bez tēta. Inesas Osis bērnības atmiņas par bēgļu laivu uz Zviedriju pirms 80 gadiem LSM.lv (18.12.2024)
Publicētie prospekti, ceļveži u.c.:
Autors/ sastādītājs N.p.k. Apjoms (zīmju/lpp. skaits) Nosaukums
Muzejs "Latvieši pasaulē" 1 1 lpp. Vakars muzeja krātuvē. Ienāc krātuvē, atklāj mantojumu!
Realizēto izstāžu un ekspozīciju plāni:
N.p.k. Autors/ sastādītājs Izstādes/ ekspozīcijas nosaukums Izstādes/ ekspozīcijas plāna apjoms (zīmju/lpp. skaits)
1 Sarma Muižniece Liepiņa “Pārsteidzošais folio. Jaņa Šternberga grafikas darbnīca Fišbahas bēgļu nometnē Vācijā, 1946-1949”, notikusi izstāde muzeja telpās Berga bazārā, 03. - 06.2024 3 lpp.
2 Marianna Auliciema “Līdz pasaules malai un atpakaļ. Muzeja krājuma priekšmetu stāsti par latviešu diasporas veidošanos”, notikusi izstāde muzeja telpās Berga bazārā, 06. - 10.2024 3 lpp.
3 Ilva Skulte “Leduszeme – akmeņi un cilvēki. Latviešu stāsti Islandē”, notikusi izstāde muzeja telpās Berga bazārā, 10.- 12.2024 3 lpp.
4 Marianna Auliciema "Māju garša. Latviešu ēdieni pasaulē", tiks attīstīta 2025. gadā un īstenota 2026. gada laikā. 2 lpp.
Pārskata gadā uzsākto izglītojošo programmu scenāriji:
N.p.k. Autors/ sastādītājs Programmas nosaukums Izglītojošās programmas mērķis Scenārija apjoms (zīmju/lpp. skaits)
1 Danute Grīnfelde, Guna Dancīte, Marianna Auliciema / muzejs "Latvieši pasaulē" Vakars muzeja krājumā Ar 2024.g. februāri katra mēneša otrajā otrdienā aicinājām jebkuru interesentu iepazīt rūpīgi glabāto pasaules latviešu mantojumu muzeja krātuvē LNB telpās. Muzeja krājuma glabātājas Gunas Dancītes vadībā apmeklētāji varēja aplūkot izstādēs neredzamus priekšmetus un iepazīt to aizraujošos stāstus; uzzināt, kā muzejs vāc liecības par pasaules latviešiem un kā tās tiek saglabātas nākamām paaudzēm. 3 lpp.
2 Danute Grīnfelde / muzejs "Latvieši pasaulē" Līdz pasaules malai un atpakaļ. Muzeja krājuma priekšmetu stāsti par latviešu diasporas veidošanos. Jaunāko klašu bērnu nodarbība izstādes “Līdz pasaules malai un atpakaļ” ietvaros. Tajā par izceļošanas iemesliem dažādos laikos un par latviešu dzīvi tuvās un tālās zemēs vēstīja raiba muzeja priekšmetu izlase. Eksponāti atspoguļoja bērnu un pieaugušo, sieviešu un vīriešu, akadēmiķu, sportistu un piedzīvojumu meklētāju dzīves dažādās pasaules malās. 3 lpp.

Krājuma zinātniskā inventarizācija

Jaunizveidotas zinātniskā apraksta kartītes:

48

Cita veida kartotēkas:
Veids Jaunas kartītes Papildinātas kartītes
Detalizēti personu zinātniskie apraksti 32

Muzeja apmeklējums

Muzeja apmeklējums 2024.gadā:
Apmeklētāju veidi Apmeklējumu skaits
Apmeklējumu skaits kopā 2200
Individuālie 1600
Apmeklētāji grupās 600
Skolēni grupās 490
Pārējie grupās 110
T. sk. bezmaksas apmeklējumu skaits:

1600

Muzeja pieejamība

Dienu skaits gadā, kad muzejs atvērts apmeklētājiem:

200

Stundu skaits gadā, kad muzejs pieejams apmeklētājiem:

1300

Papildu informācija:

Muzeja interneta lapa tikusi regulāri papildināta ar kopumā 72 ierakstiem: 47 ieraksti sadaļā “Jaunumi” 6 ieraksti sadaļā “Muzejs runā”, 12 ieraksti projekta/izstādes “Mēneša priekšmets” ietvaros. Izveidotas 7 jaunas interneta lapas sadaļas. Publicēti 19 muzeja pasākumu videoieraksti. Muzeja pasākumu un lekciju tiešsaistes statistika norādīta kā šo pasākumu un lekciju kopējo video ierakstu skatījumu skaits. Muzeja “Latvieši pasaulē” Facebook lapā tika veikti 168 ieraksti, to saturs bija visdažādākais – mājas lapas jaunumu, bloga ierakstu pārpublicēšana, saistošu rakstu pārpublicēšana, aicinājumi ziedot, reklāmas muzeja pasākumiem un akcijām, informācija par jauniem dāvinājumiem, krājuma darbu u.c. Palielinājies arī muzeja konta sekotāju loks sasniedzot 4778 sekotājus.

Muzeja izglītojošās aktivitātes

Muzeja darbinieku vadīto ekskursiju skaits muzejā:

20

Lekciju skaits muzejā:

4

no tām – straumētas tiešsaistē:

4

Muzeja izglītojošās programmas, pieskaņotas izglītības vadlīnijām un standartiem – norišu skaits:

51

Muzeja izglītojošās programmas, pieskaņotas izglītības vadlīnijām un standartiem – dalībnieku skaits:

1340

Muzeja izglītojošās programmas kā mūžizglītības sastāvdaļa – norišu skaits:

21

Muzeja izglītojošās programmas kā mūžizglītības sastāvdaļa – dalībnieku skaits:

710

Muzeja izglītojošās programmas, pieskaņotas izglītības vadlīnijām un standartiem – norišu skaits ATTĀLINĀTI:

0

Muzeja izglītojošās programmas, pieskaņotas izglītības vadlīnijām un standartiem – dalībnieku skaits TIEŠSAISTĒ, REĀLLAIKĀ:

0

Muzeja izglītojošās programmas kā mūžizglītības sastāvdaļa – norišu skaits ATTĀLINĀTI:

0

Muzeja izglītojošās programmas kā mūžizglītības sastāvdaļa – dalībnieku skaits TIEŠSAISTĒ, REĀLLAIKĀ:

0

Citu muzeja rīkoto pasākumu skaits:

34

t. sk. muzejā:

34

no tiem pasākumi, straumēti tiešsaistē:

15

Skatītāju skaits tiešsaistē, reāllaikā:

13920

Lekcijas:
N.p.k. Lektors Lekcijas tēma Lekciju skaits No tām – straumētas tiešsaistē Klausītāju skaits klātienē Klausītāju skaits tiešsaistē, reāllaikā Auditorijas sastāvs
1 Jānis Kalnačs Janis Šternbergs un Fišbahas grafikas mākslas studija. Klātienē un tiešsaistē 14.03.2024 1 1 25 745 lekcija arī muzeja Facebook kontā
2 Sarma Muižniece Liepiņa Izmaiņas grafiskā rokrakstā: Jaņa Šternberga smilšu raksti un puduri 1960.-1970. gados. Tiešsaistē 16.05.2024. 1 1 535 lekcija arī muzeja Facebook kontā
3 Līga Aldiņa Ansambļa “Kolibri” vēsture un muzikālie piedzīvojumi: dalībnieces Līgas Aldiņas audio vizuāls stāstījums. Tiešsaistē 26.09.2024 1 1 790 lekcija arī muzeja Facebook kontā
4 Viesturs Zariņš Jaunskotija un Kanādas latvieši. Piestātne. Patvērums. Mājas. Tiešsaistē 28.11.2024 1 1 650 lekcija arī muzeja Facebook kontā
Muzeja izglītojošās programmas, pieskaņotas izglītības vadlīnijām un standartiem (pirmsskolas iestāžu audzēkņiem un skolēniem):
N.p.k. Autors Nosaukums Gads, kad programma uzsākta Norišu skaits Dalībnieku skaits Auditorijas sastāvs
1 Muzejs "Latvieši pasaulē" “Nyet, nyet, Soviet!” ir aktīva nodarbība 10.-12. klašu skolēniem, kuras uzmanības centrā ir trimdas latviešu politiskie protesti un demonstrācijas padomju okupācijas laikā. Nodarbība balstīta gadījumu analīzē. Tajā aplūkoti Eiropas, Austrālijas un Amerikas latviešu protesta akciju piemēri Aukstā kara laikā. Nodarbībā izmantoti izstādes “NYET, NYET, SOVIET! Politiskie protesti un demonstrācijas ārpus Latvijas 1945–1991” materiāli, kā arī filmas “Valiant! Brauciens uz brīvu Latviju” fragmenti. 2022 6 180 10.-12.klašu skolēni dažādās Latvijas skolās
2 Muzejs "Latvieši pasaulē" Īpaši sagatavota nodarbība par latviešu izceļošanas vēsturi 2024 10 170 10.-12..klašu skolēni dažādās Latvijas skolās
3 Muzejs "Latvieši pasaulē" “Līdz pasaules malai un atpakaļ. Muzeja krājuma priekšmetu stāsti par latviešu diasporas veidošanos” 2024 20 490 1-4.klašu skolēni dažādās Latvijas skolās
4 Muzejs "Latvieši pasaulē" Dokumentālās filmas “Valiant! Brauciens uz brīvu Latviju" Latvijas skolās 2024 15 500 10.-12.klašu skolēni dažādās Latvijas skolās
Muzeja izglītojošās programmas kā mūžizglītības sastāvdaļa:
N.p.k. Autors Nosaukums Gads, kad programma uzsākta Norišu skaits Dalībnieku skaits Auditorijas sastāvs
1 Muzejs "Latvieši pasaulē" Muzeja veidotās dokumentālās filmas “Valiant! Brauciens uz brīvu Latviju” izrādīšana Latvijas skolēniem. 2021 10 600 dažāds
2 Muzejs "Latvieši pasaulē" Vakars muzeja krātuvē. 2024 11 110 dažāds
Tematiskie (muzejiskie) pasākumi:
N.p.k. Pasākuma nosaukums Norises laiks Norises vieta Pasākumu skaits No tiem - pasākumi, straumēti tiešsaistē Dalībnieku skaits klātienē Skatītāju skaits tiešsaistē, reāllaikā Dalībnieku sastāvs
1 Muzeja telpās Berga bazārā Rīgā visa 2024.g. laikā piedāvājām tematiski daudzveidīgu pasākumu programmu: tematiskās sarunas, vakara sarunas ar ārpus Latvijas dzimušiem latviešiem, filmu izrādes, sadziedāšanos, dziesminieku vakarus un izlasīto trimdas autoru grāmatu apspriešanu. Pasākumi tika veidoti sezonāli - kopā 4 pasākumu kopas 3 mēnešu ietvaros. 34 pasākumi notika klātienē, 15 no tiem nodrošinot tiešraides muzeja Facebook kontā vai video ierakstus. 01.–12.2024 Muzeja telpas Berga bazārā vai Facebook 34 15 575 13920 muzeja atbalstītāji Latvijā un pasaulē

Citas aktivitātes apmeklētāju ērtībām

Pasākumi sabiedrības viedokļa izzināšanai par muzeja darbu:

Mērķauditorijas viedoklis tiek izzināts, sekojot līdzi un reaģējot uz ierakstiem sociālajos kontos, epastu sarakstē, tiešsaistes pasākumu komentāru sadaļā. Speciāli izpētes pasākumi, anketēšana, aptaujāšana utml., pagaidām nav veikti.
Sabiedrības viedokli par muzeja darbu apliecina arī ziedojumu akciju rezultāti, kuros atklājas muzeja darba un idejas atbalstītāju viedoklis.

Izstādes muzejā pārskata periodā

Izstāžu skaits muzejā 2024.gadā:

4

t. sk. atklātas pārskata periodā:

3

t. sk. no muzeja krājuma:

4

Izstādes ārpus muzeja pārskata periodā

Ārpus muzeja eksponēto izstāžu skaits:

2

t. sk. atklātas pārskata periodā:

1

Izstāžu eksponēšanas vietu skaits ārpus muzeja:

5

Virtuālās izstādes (izstādes tīmeklī)

Muzeja veidoto virtuālo izstāžu skaits pārskata gadā:

9

t. sk. atklātas pārskata periodā:

0

Pārskata periodā tīmeklī eksponētās muzeja veidotās iepriekšējos gados atklātās virtuālās izstādes:
N.p.k. Izstādes nosaukums Saite uz izstādes sākumu vai sākumlapu Virtuālie apmeklējumi pārskata gadā Eksponēšanas laiks pārskata gadā Izveides gads
1 Uzvilkt Latviju. Latvieša tautastērps pasaulē https://uzvilktlatviju.lapamuzejs.lv/ 629 Viss periods 2023
2 Savējie! Latvieši – profesionāļi pasaulē 21. gadsimtā https://savejie.lapamuzejs.lv/ 891 Viss periods 2021
3 Stāstu sega http://stastu-sega-online.lapamuzejs.lv/ 158 Viss periods 2018
4 Cita Sibīrija. Latviešu ciemi Timofejevka, Lejas Bulāna un Sukinava https://www.citasibirija.lapamuzejs.lv/ 93 Viss periods 2016
5 Dieva putniņi https://dieva-putnini.lapamuzejs.lv/ 80 Viss periods 2015
6 Latvieša koferis https://koferis.lapamuzejs.lv/ 243 Viss periods 2014
7 Latviešu pēdas pasaulē https://pedas.lapamuzejs.lv/ 90 Viss periods 2012
8 Mazputniņš https://www.mazputnins.lv/ 460 Viss periods 2011
9 Viskonsīnas latvieši https://viskonsina.lapamuzejs.lv/ 100 Viss periods 2010

Ekspozīcijas muzejā

Pastāvīgo ekspozīciju skaits:

0

no tām pārskata periodā atklātās ekspozīcijas:

0

Starptautiskā sadarbība

Starptautiskā sadarbība 2023.gadā:
N.p.k. Nosaukums, norises vieta Pasākuma/ projekta mērķis Norises laiks Sadarbības partneris Pilsēta Valsts
1 Sadarbība ar sabiedrisku organizāciju "Latvian Diaspora Museum Fund", Latvija - Amerika Finansējuma piesaiste muzeja darbības nodrošināšanai viss periods Latvian Diaspora Museum Fund
Starptautiskā sadarbība 2022.gadā:
N.p.k. Nosaukums, norises vieta Pasākuma/ projekta mērķis Norises laiks Sadarbības partneris Pilsēta Valsts
1 Sadarbība ar sabiedrisku organizāciju "Latvian Diaspora Museum Fund", Latvija - Amerika Finansējuma piesaiste muzeja darbības nodrošināšanai viss periods Latvian Diaspora Museum Fund

Muzeja ēkas

Ēkas:
Objekta nosaukums Vietas / Ēkas adrese Īpašuma forma Uzcelšanas gads Kultūras pieminekļa nr. Galvenā ēka . ..
Muzeja birojs un izstāžu telpa Berga bazārā Dzirnavu iela 84, Rīga Fizisko personu īpašums
Muzeja krātuve Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Mūkusalas iela 3, Rīga Valsts īpašums
Muzeja noliktava Ogrē Ikšķiles ielā 4-2, Ogre Fizisko personu īpašums
Ēku pieejamība:
Nosaukums vai adrese Telpas ir pieejamas cilvēkiem ar kustību traucējumiem Ir 3-fāzu elektrības pieslēgums
Muzeja birojs un izstāžu telpa Berga bazārā
Muzeja krātuve Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Muzeja telpu izmantošana

Telpu kopplatība (m2):

320

Muzeja telpas:
Muzeja telpu veidi Telpu platība (m2)
Ekspozīciju, izstāžu telpas 128
Krājuma telpas 105
Pārējās telpas 87
Telpās ir iespējamas norises:

Kamermūzikas koncerti
Konferences, semināri
Kino seansi
Mākslas izstādes

Datortehnikas izmantojums

Bezmaksas Wi-Fi: