Kolektīva kontaktinformācija

Adrese:

Pasta iela 1A, Tume, Tumes pag., Tukuma nov., LV-3139

Vadītājs:

Marta Ozola

Kontaktpersona:

Līga Liberga

Tālrunis:

26332401

E-pasts:

@

Kolektīva piederība

Dibināšanas gads:

1995

Statuss:

Kultūras centra kolektīvs

Kolektīva raksturojums

Sākums:

Tumes pagasta jauktais koris dibināts 1995.gada rudenī. Diriģenta Andra Pundura vadībā koris sevi īsā laikā pieteica kā spilgtu un atraktīvu kolektīvu, kas nenogurstoši darbojas nu jau trešo gadu desmitu, vienmēr būdams par vienu no spilgtākajiem kora kolektīviem Tukuma novadā. Daudzus gadus kora kormeistare ir bijusi Dzintra Driķe, tuvākos gados arī Marta Staķe un Sanita Apine, 2007. gadā Žanna Stankeviča, 2008. gadā Egils Norbūts, 2009.gadā Kaspars Feldmanis. Vēlāk Sanita Apine un Ritma Zāģere. Kopš 2022. gada janvāri Tumes jaukto kori vada Marta Ozola un vokālā pedagoģe/koncertmeistare Ritma Zāģere.

Misija:

Dziesmā ir spēks. Dziesmas burvība, kopā būšana, Latviešu dziesmas īpašā sajūtas un tradīciju mīlestības nodošana paaudzes paaudzē.

Darbība:

Kora repertuārā ir dažādu žanru mūzika - latviešu kora mūzikas klasika, tautas dziesmu apdares, dažādu laikmetu un autoru reliģiskā mūzika, mūsdienu latviešu komponistu kora mūzika. Korim patīk arī Latviešu un ārzemju populārā mūzika , kuras dzied gan ierastos , gan ne tik ierastos kora dziedātāju izpildījumā. Ar prieku un aizrautību korī dzied visdažādāko profesiju pārstāvji, skolēni un studenti.

Nodarbības notiek:

Trešdienās 19.00 -21.30 Piektdienās 19.00 - 21.30

Informācija citās tīmekļvietnēs:
Tīmekļvietne
Koris
Koris
Pārskata periods
2022
Statistikas dati tiek ielādēti!

Kolektīvs pārskata periodā

Dziesmu svētku kustības dalībnieks:

Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku koprepertuāra kolektīvs:

Vecuma grupa:

Pieaugušo

Dzimuma grupa:

Jauktie

Dalībnieku skaits:

39

Papildu informācija par kolektīva darbību:

Tumes pagasta jauktais koris dibināts 1995. gada rudenī. Diriģenta Andra Pundura vadībā koris sevi īsā laikā pieteica kā spilgtu un atraktīvu kolektīvu, kas nenogurstoši darbojas nu jau trešo gadu desmitu, vienmēr būdams par vienu no spilgtākajiem kora kolektīviem Tukuma novadā. Diriģents Rūdolfs Bacāns (1987) savas muzikālās gaitas sācis 1994. gadā Rīgas Doma kora skolā. No 1997. gada līdz 2007. gadam daudzviet pasaulē aktīvi koncertējis ar Rīgas Doma zēnu kori. Rūdolfs Bacāns ieguvis bakalaura grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā kordiriģēšanā un maģistra grādu Sergeja Jēgera senās mūzikas dziedāšanas klasē. Baroka kora Collegium Choro Musici un Valsts Akadēmiskā kora "Latvija" mākslinieks. Tumes jauktajā korī strādā kopš 2010. gada sezonas Vokālā pedagoģe un soliste  Ritma Zāģere – nu jau daudzus gadus saistījusi savu māksliniecisko darbību ar kori. Absolvējusi JVLMA vokālo nodaļu. Strādājusi par vokālo pedagoģi E. Dārziņa mūzikas vidusskolā, VAK “Latvija”. Šobrīd ir Tukuma 2. pamatskolas kora diriģente , sieviešu kora “Noktirne” kormeistare, Skolotāju kora „Vanema” vokālā pedagoģe. Sanita Apine - mūsu korī ir kormeistare un otrā diriģente. Strādā Tukuma 2. pamatskolā par mūzikas skolotāju, izpilda ērģelnieces pienākumus Sātu ev. lut. baznīcā Kopš 2022. gada sākuma kori vada diriģente Marta Ozola un vokālā pedagoģe/koncertmeistare Ritma Zāģere.