Rīga, RPKIA Kultūras un atpūtas centra "Imanta" folkloras kopa "Vilki"

Kolektīva kontaktinformācija

Adrese:

Anniņmuižas bulvāris 29, Rīga, LV-1067

Vadītājs:

Edgars Lipors

Tālrunis:

29177214

E-pasts:

@

Kolektīva piederība

Dibināšanas gads:

1992

Statuss:

Kultūras centra kolektīvs

Kolektīva raksturojums

Sākums:

Kopas sastāvā patreiz darbojas 6 vīri, kuriem tuva karavīra dzīvesziņa. Katrs no kopas dalībniekiem pieprot arī kādu no senajiem arodiem - apstrādā koku, ādu, gatavo senos mūzikas instrumentus, kaļ 10. - 13. gs. rotas. Arī liela daļa no mūsu tērpiem ir pašu roku gatavoti - šūti krekli, vamži, ādas apavi, kaltas rotas. Tas viss izgatavots, pētot arheoloģiskajos izrakumos Latvijā atrastos 10. - 13. gs. tērpu fragmentus un etnogrāfiskos materiālus. Senie mūzikas instrumenti, kurus izmantojam, ir mūsu gatavoti. Karavīrs nav atrauts no ikdienas dzīves rituma, tādēļ mūsu repertuārā ir dziesmas kuras aptver cilvēka dzīvi no šūpuļa līdz kapam, latviešu godu, gadskārtu svētku dziesmas u.t.t.. Bieži savas zināšanas pielietojam ievadot dzīvē jaunlaulātos(vedības), vadot krustabas, vai pavadot pēdējā gaitā (bedības), svinot gadskārtu svētkus un mācot to darīt citiem. Par svarīgāko mūsu darbības mērķi uzskatām, popularizēt un nodot nākamajām paaudzēm mūsu bagāto kultūras mantojumu, jo īpaši noklusēto krāšņo un bagātīgo karavīru dziesmu klāstu. Lai to realizētu bieži uzstājamies skolās un armijas daļās. Skolās jaunākajai paaudzei stāstām par mūsu saknēm, par seno karavīru apģērbu, bruņojumu, par mūzikas instrumentiem, par 20. gadsimta latviešu brīvības cīnītājiem viņu patriotismu, nacionālo garu un pašaizliedzību cīņās par mūsu zemes brīvību. Tās nav sausas lekcijas, bet karavīra ceļa ilustrācija ar dziesmām, rituāliem un reāliem stāstiem no kara gaitām. Festivālos un koncertos ārpus Latvijas demonstrējam latviešu folkloras skanējuma daudzveidību, mūzikas instrumentu dažādību, to izmantošanu dziesmās, dejās, rotaļās un senajos rituālos.

Misija:

Kolektīva darbības misija - apkopot, izzināt un popularizēt latviešu karavīru dzīvesziņu no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Dziesmas, mūzika, rituāli. Teicēju un karavīru stāstu audio un video arhivēšana. Patriotisma veicināšana sabiedrībā.

Darbība:

Dziesmas, mūzika, rituāli. Tradicionālo latviešu vīru dziesmu apguve, ierakstīšana un izdošana. Teicēju un karavīru stāstu audio un video arhivēšana. Patriotisma veicināšana sabiedrībā. Koncertu un lielu sarīkojumu organizēšana. Koncertlekciju sniegšana skolās un citur, patriotisku sarīkojumu organizēšana. Patriotisku grāmatu un rakstu publicēšana. Latviešu karavīru videoarhivēšana.

Nodarbības notiek:

Trešdienās 19.00 - 22.00 un Sestdienās 18.00 - 21.00 Latvijas Okupācijas muzejā, Rīgā.

Informācija citās tīmekļvietnēs:
Pārskata periods
2023
Statistikas dati tiek ielādēti!

Kolektīvs pārskata periodā

Dziesmu svētku kustības dalībnieks:

Vecuma grupa:

Vidējās paaudzes

Dzimuma grupa:

Vīru

Dalībnieku skaits:

6