Rēzeknes pilsētas Nacionālo biedrību kultūras nama ukraiņu ansamblis "Vodograj"

Kolektīva kontaktinformācija

Nozare:

Mākslinieciskie kolektīvi >> Mazākumtautību kolektīvs >> mūzikas

Adrese:

Atbrīvošanas aleja 97, Rēzekne, LV-4601

Vadītājs:

Tatjana Orlova

Kontaktpersona:

Valentīna Zakačura

Tālrunis:

26374878

Kolektīva piederība

Dibināšanas gads:

1999

Statuss:

Kultūras centra kolektīvs

Piederība:

Nacionālo biedrību kultūras nams

Kolektīva raksturojums

Sākums:

1997.gadā nodibināta Rēzeknes ukraiņu biedrība "Vodograj", un, tā kā ukraiņu tauta ir dziedoša tauta, tad 1999.gadā tika izveidots arī ansamblis ar identisku nosaukumu – „Vodograj”. Kolektīva vadītāja pašlaik ir Tatjana Orlova

Misija:

Saglabāt un attīstīt ukraiņu etnisko kultūru

Darbība:

Ansamblim ir trīs nacionālo kostīmu veidi. Tas piedalījies pilsētas, reģionālajos un Latvijas skatēs-konkursos, kā arī Rēzeknes pilsētas un novada svētku pasākumos (Strūžānos, Dricānos, Feimaņos, Maltā), Ludzas pilsētas svētkos. Piedalījies festivālā "Baltijas trembita” (Tallina, Igaunija), kur kļuva par diplomandu. Piedalījies Ziemassvētku un Masļeņicas pasākumos Rēzeknē, Rīgā, Jēkabpilī, Vangažos un Preiļos, kā arī ukraiņu rakstnieka Tarasa Ševčenko jubilejas koncertā.Ansamblis „Vodograj” ir pastāvīgs festivāla „Červonakalina” dalībnieks. Piedalījies 7. un 8. Starptautiskajā mazākumtautību mūzikas festivālā „Latgales vainags”. 2013. gadā „Vodograj” irpiedalījies XXV vispārējos latviešu Dziesmu un XV Dēju svētkos Vērmanes dārzā. Šajā pašā gadā Baltkrievijā kolektīvs saņēma pateicību par piedalīšanos Mioru pilsētas svētkos. 2014. gadā ukraiņu biedrības ansamblis piedalījās VII starptautiskajā etnofestivālā„Gosti” Rēzeknē. Jāpiemin, ka ansamblis savas uzstāšanās laikā ik reizi visus klātesošos cienā ar gardiem ukraiņu virtuves ēdieniem.

Nodarbības notiek:

trešdien, piektdien no plkst. 12.00 līdz 14.30.00

Informācija citās internetvietnēs:
Pārskata periods
2014
Statistikas dati tiek ielādēti!

Kolektīvs pārskata periodā

Dziesmu svētku kustības dalībnieks:

Mazākumtautību kolektīvs:

Tautība:

Ukraiņu

Vecuma grupa:

Pieaugušo

Dzimuma grupa:

Jauktie

Dalībnieku skaits:

12

Kolektīva dalībnieki 2014.gadā:
Dalībnieku vecums Vīrieši Sievietes
PAVISAM 2 10
25-44 gadi 3
45-61 gads 1 7
62 un vairāk gadi 1
Papildus informācija par kolektīva darbību:

Ansamblim ir trīs nacionālo kostīmu veidi. Tas piedalījies pilsētas, reģionālajos un vislatvijas skatēs-konkursos, kā arī Rēzeknes pilsētas un rajona svētku pasākumos (Strūžānos, Dricānos, Feimaņos, Maltā). Jau piekto gadu piedalās Ukrainas neatkarības dienai par godu rīkotajos svētkos Rīgā. Piedalījies festivālā "Baltijas trembita” (Igaunija–Tallina), kur kļuva par diplomandu. Piedalījies Ziemassvētku un Masļeņicas pasākumos Rēzeknē, Rīgā, Jēkabpilī, Vangažos un Preiļos, kā arī ukraiņu rakstnieka Tarasa Ševčenko jubilejas koncertā. 2014.gadā Rēzeknē notika kārtējais - V Latvijā dzīvojošo ukraiņu festivāls "Sarkanais irbenais", kuru organizējaRēzeknes pilsētas Nacionālo biedrību kultūras nams sadarbībā ar Ukraiņu kultūrizglības biedrību "Vodograj". Festivalā piedalījas vairāk nekā 200dalībnieku no Latvijas ukraiņu biedrībām, kā arī vieskolektīvi no Ukrainas.

Izrādes, koncerti

Kolektīva REPERTUĀRS:
Autors Nosaukums Papildu informācija
A.Mihailjuk Čeremina
ukraiņu tautas dziesma Salo
ukraiņu tautas dziesma Gusi-lebedi
ukraiņu tautas dziesma Ty do mene ne hody
Oleksandrs Kostjuk Ridnja, moja ridnja
ukraiņu tautas dziesma Perše kohannja