Cēsu Kultūras centra tautas deju kolektīvs "Randiņa Studija"

Kolektīva kontaktinformācija

Adrese:

Raunas iela 12, Cēsis, Cēsu nov., LV-4101

Vadītājs:

Sandra Bārtniece

E-pasts:

@

Kolektīva piederība

Dibināšanas gads:

1999

Statuss:

Kultūras centra kolektīvs

Institūcija:

Cēsu Kultūras centrs

Kolektīva raksturojums

Sākums:

Tautas deju kolektīvs „Randiņš” dibināts 1999. gada rudenī Cēsīs, kad Sandra Bārtniece uzņēmās vadīt deju kolektīvu, kurā bija dejotāji no Cēsu pilsētas ģimnāzijas.

Darbība:

Uzsākot katru jauno deju sezonu rudenī, patstāvīgi tiek iestudētas plašas koncertprogrammas, kurās blakus latviešu etnogrāfiskajai un skatuviskajai dejai ir arī daudz jaunrades un oriģinālhoreogrāfijas, kā arī cittautu deju iestudējumi un deju uzvedumi. Jaunrades darba panākumi atzīti arī valsts mērogā – jaunrades deju konkursā „Mēs un deja”. Vienlaikus ar jaunrades darba un meistarības pilnveidošanu, kolektīvs cenšas veicināt arī latviešu tautas dejas tradīcijas mantojuma apguvi, kā arī tautas tērpa tradīciju kopšanu un valkāšanu. Deju kolektīvs 2003. gadā tika uzaicināts piedalīties Latviešu tautastērpa izstādes atklāšanā Madridē (Spānijā), tā uzskatāmi parādot jauniešu interesi par latviešu tautas deju un tautas tērpu valkāšanas tradīcijām. TDK "Randiņš studija" vislielākā vertība ir dejotāji ar radošas enerģijas pilnu dejas soli un uzmundrinošo acu skatienu grūtajā darba procesā. TDK "Randiņš studija" ir radošu iespēju pilns un gatavs ieguldīt arī turpmāk nopietnu darbu latviešu tautas dejas vērtības apzināšanā un popularizēšanā ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām.

Pārskata periods
2021
Statistikas dati tiek ielādēti!

Kolektīvs pārskata periodā

Dziesmu svētku kustības dalībnieks:

Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku koprepertuāra kolektīvs:

Vecuma grupa:

Bērnu un jauniešu

Dzimuma grupa:

Jauktie

Dalībnieku skaits:

21

Papildu informācija par kolektīva darbību:

Kā jau visus dejo kolektīvus, arī TDK "Randiņa studija" darbību un mēģinājuma procesu ieteksmēja Covid-19 pandēmija. Mēģinaājuma process tika organizēts ārtelpā un attālināti ZOOM platformā. Taču, deju kolektīvi spēja ļoti labi sagatavoties un piedalīties e-svētkos "Svētki ir tur, kur esam mēs". Kolektīvs piedalījās Pieci.lv projekta "No saullēkta līdz saulrietam Vidzemē".