Kolektīva kontaktinformācija

Nozare:

Mākslinieciskie kolektīvi >> Amatierteātris >> amatierteātris

Adrese:

Grantiņi, Dursupe, Balgales pag., Talsu nov., LV-3287

Vadītājs:

Reinis Boters

Kontaktpersona:

Reinis Boters

Tālrunis:

28652385

Kolektīva piederība

Dibināšanas gads:

2001

Statuss:

Kultūras centra kolektīvs

Piederība:

Balgales sporta un brīvā laika pavadīšanas centrs

Kolektīva raksturojums

Sākums:

Balgales amatierteātris ar lielākiem un mazākiem pārtraukumiem darbojas jau no 1948.gada. Tam ir sena un bagāta vēsture, kā arī talantīgi bijušie un esošie aktieri un režisori Pēdējos 10. gadus amatierteātra kolektīvu vadījušas režisores Regīna Znotiņa, Dina Bērziņa un Jolanta Skujeniece. Pšlaik kolektīvu vada jauns, enerģisks, talantīgs aktieris, režisors - Reinis Boters

Misija:

Popularizēt amatierteātru kustību Latvijā.

Darbība:

Katru gadu iestudēta jauna izrāde, ar kuru amatierteātris piedalās agrākajā Talsu rajona, tagad novada amatierteātru skatē un Teātra svētkos. Tāpat gada laikā sagatavoti vairāki skeči un nelieli uzvedumi Jaunā gada un Līgo pasākumiem. Kolektīvs piedalījies arī vairākos Zentenes kultūras nama rīkotajos teātra festivālos, kā arī ikgadējā Talsu novada amatierteātru festivālā „Meteņu laikā”. Izrādot visdažādākās izrādes teātra kolektīvs viesojies Pļavu, Ķūļciema, Spāres, Vandzenes, Zentenes, Kolkas, Mērsraga, Laucienes, Smārdes, Lībagu un Virbu tautas namos. 2015 gada Talsu novada skatē Balgales amatierteātris skatē ieguva augstāko pakāpi, režisors Reinis Boters tika atzīts par labāko režisoru un Aivars Eņģelis tika nominēts kā labākais aktieris. Iegūstot augstāko pakāpi, Balgales amatierteātris tiek izvirzīts dalībai reģionālajai atlases skatei Latvijas amatierteātru iestudējumu parādē „Gada izrāde 2015” Šobrīd kolektīvā darbojas 9 dalībnieki. Amatierteātris iestudē gan latviešu, gan ārzemju dramaturgu lugas un viencēlienus.

Nodarbības notiek:

Nodarbības notiek otrdienās no plkst. 19:00 - 21:00

Pārskata periods
2016
Statistikas dati tiek ielādēti!

Iegūtās atzinības

Atzinības 2017.gadā:
Norises laiks Konkurss / pasākums Atzinība / vieta Ieguvējs
7.05.2017 Talsu novada amatierteātra skate A pakāpē Balgales amatierteātris ar iestudējumu “Hronika” aizgājušo laiku fragments vienā cēlienā, tika izvirzīts dalībai skatē “Gada izrāde 2017”. Reini Boteru žūrija atzina par labāko režisoru, savukārt aktieri saņēma atzinību kā vienotākais aktieru ansamblis.