Babītes Kultūrizglītības centra filiāle "Vietvalži"

Kontaktinformācija

Adrese:

"Vietvalži", Spuņciems, Salas pag., Mārupes nov., LV-2105

Vadītājs/ direktors:

Biruta Grīnfelde

Kontaktinformācija:
Amats Kontaktpersona Tālrunis Mobilais tālrunis Epasts
Administratore Marita Bērze 29155893
Izstāžu zāles vadītāja Dace Ulpe 20387272 @
Kultūras pasākumu organizatore Sabīne Upeniece-Pika 20001958 @
Informācija citās tīmekļvietnēs:

Padotība/piederība

Juridiskais statuss:

Pašvaldības iestāde

Apraksts

Dibināšanas gads:

2017

Sākums:

Kultūrizglītības centrs Salas pagastā atrodas klusā vietā, bijušajā Salas pagasta valdes jeb pagastmājas ēkā.

Misija:

Organizējot un piedāvājot daudzveidīgus un kvalitatīvus kultūras pakalpojumus, uzturēt un kopt Latvijas kultūras daudzveidību, jo sevišķi sekmējot nacionālo un vietējo kultūras vērtību un tradīciju saglabāšanu, veidot labvēlīgu vidi jaunradei, sociālajai līdzdalībai un radošajai ekonomikai.

Darbība:

Kultūrizglītības centra filiāle “Vietvalži” ir vieta, kur var izzināt Salas pagasta vēsturi, kavēties Latvijā iemīļota teātra un filmu zvaigznes Eduarda Pāvula dzīves mirkļos pastāvīgā, interaktīvā ekspozīcijā, apmeklēt vai organizēt pasākumus, iznomājot telpas svinībām vai konferencēm. Kā arī, KIC filiāle "Vietvalži" ir oficiālā laulību ceremonijas vieta novada dzimtsarakstu nodaļai.

Pārskata periods
2023
Statistikas dati tiek ielādēti!

Pakalpojumi

Bezmaksas pakalpojumi:
Nr. Pakalpojums Pieejamība
1. Kultūras pasākumu organizēšana visai ģimenei. Tradicionālās kultūras vērtību saglabāšana
2. Amatiermākslas kolektīvu nodarbības. Kolektīvi gatavojas skatēm, piedalās festivālos un veido koncertus. Ikvienam ir iespēja pievienoties amatiermākslas kolektīviem sazinoties ar konkrētā kolektīva vadītāju vai kontaktpersonu. Papildu informāciju variet saņemt šeit: https://www.marupe.lv/lv/kultura/kolektivi/kolektivi-salas-pagasta Filiālē pieejami šādi kolektīvi: -Amatierteātris "Kalambūrs"; -Mūsdienu deju grupa "Platīns"; -Popgrupas "Pīlādzīši" un "Cool kids"; -Senioru deju kopa "Gāte".
3. Izstāžu organizēšana 2.stāva izstāžu zālē "Radošo prasmju telpa" Pieejami 11 molberti, 4 izgaismotas stikla vitrīnas. Mākslas, vēstures un kultūras izstādes. Par savas izstādes izvietošanu sazināties ar izstāžu zāles vadītāju Daci Ulpi - 67914921, 20387272, dace.ulpe@marupe.lv
4. Eduarda Pāvula memoriālās izstādes un Salas pagasta vēstures ekspozīcijas apmeklējums Izstādes ir apskatāmas : no Otrdienas līdz Sestdienai 10:00 – 18:00 Pasākumu laikā iespējamas izmaiņas darba laikā.
4.1. Eduardam Pāvulam veltīta memoriālā izstāde Izstāde veidota, sakausējot trīs elementus: personību, veikumu teātrī un kino, vienlaikus parādot, ka šie trīs veido vienu – Aktieri. Paralēli bagātīgajam fotogrāfiju, dokumentu un priekšmetu klāstam, izstādei veidots arī digitāls risinājums (veidojis Jānis Jankevics), kurā apmeklētāji varēs iepazīties ar E.Pāvula biogrāfijas faktiem, radošo darbību, kā arī dzirdēt aktiera ieskaņoto Aleksandra Čaka poēmas “Mūžības skartie” fragmentu. Izstādes telpa (iekārtojusi māksliniece Lilija Dinere) ir uzskatāma par atsevišķu mākslas darbu, kas palīdzēs iejusties mazliet maģiskajā radošas personības dvēseles atmosfērā. Īpaši interesants objekts ir tēlniecības darbs “Pāvulu dzimtas koks” (tēlnieki – Roberts Diners, Andris Loss), kas arī izstādīts šajā pašā telpā.
4.2. Izstāde par Salas pagasta vēsturi Ieskats Salas pagasta iedzīvotāju sadzīvē un saimniecībā: dzīvojamās telpas interjera fragments, sadzīves priekšmeti, dokumenti, grāmatas u.c. vēstures liecības.
4.3. Digitālā ekspozīcija "Burvju spogulis" Moderna interaktīva digitālā prezentācija, kas iepazīstina ar 5000 gadus garo Salas pagasta vēsturi - no akmens laikmeta līdz mūsdienām un pašas kultūrizglītības centra filiāles ēkas vēsturi.
.
5. Mākslas projekta "Leģendu sargi" āra skulptūras Skulptūrās atainoti ne tikai nostāsti par Salas pagastu, bet arī leģendas par tautā mīlēto aktieri Eduardu Pāvulu. Skulptūru autore ir Sabīne Upeniece-Pika, leģendu materiālus apkopoja Dace Ulpe. Skulptūras izvietotas KIC "Vietvalži" skvērā un ir brīvi pieejamas apskatei jebkurā laikā.
Maksas pakalpojumi:
Nr. Pakalpojums Pieejamība
1. Tiek organizēti maksas pasākumi: Koncerti, izrādes, kinoizrādes Ieejas biļetes uz maksas pasākumiem noteiktas ar domes lēmumu.
2. Kultūrizglītības centra filiāles Salas pagastā "Vietvalži" iznomājamās telpas : Telpu īres noteiktas ar domes lēmumu :
2.1. Lielā zāle - 100 vietas Telpa nr.1 Lielā zāle (100 vietas) - 20.00 EUR/Stundā +PVN
2.2. Telpa nr. 2- ( 2. stāvā)- Spoguļzāle- zāle ar vienu spoguļu sienu dejošanai Telpa nr. 2 Spoguļzāle (2. stāvā)- zāle ar vienu spoguļu sienu dejošanai- 4.00 EUR/Stundā +PVN
2.3 Telpa nr. 3- ( 2. stāvā)- Mazā konferenču zāle Telpa nr. 3 ( 2. stāvā)- Mazā konferenču zāle 4.00 EUR/Stundā +PVN
.
3. Izstāžu zāles apmeklējums: Ieejas biļetes noteiktas ar domes lēmumu. Izstāžu zāles apmeklējums- bez maksas. Gida pakalpojumi: 10€. Grupu lielums: 4 – 30 cilvēki.
3.1. Eduardam Pāvulam veltīta memoriālā izstāde Izstāde veidota, sakausējot trīs elementus: personību, veikumu teātrī un kino, vienlaikus parādot, ka šie trīs veido vienu – Aktieri. Paralēli bagātīgajam fotogrāfiju, dokumentu un priekšmetu klāstam, izstādei veidots arī digitāls risinājums (veidojis Jānis Jankevics), kurā apmeklētāji varēs iepazīties ar E.Pāvula biogrāfijas faktiem, radošo darbību, kā arī dzirdēt aktiera ieskaņoto Aleksandra Čaka poēmas “Mūžības skartie” fragmentu. Izstādes telpa (iekārtojusi māksliniece Lilija Dinere) ir uzskatāma par atsevišķu mākslas darbu, kas palīdzēs iejusties mazliet maģiskajā radošas personības dvēseles atmosfērā. Īpaši interesants objekts ir tēlniecības darbs “Pāvulu dzimtas koks” (tēlnieki – Roberts Diners, Andris Loss), kas arī izstādīts šajā pašā telpā.
3.2. Izstāde par Salas pagasta vēsturi Ieskats Salas pagasta iedzīvotāju sadzīvē un saimniecībā: dzīvojamās telpas interjera fragments, sadzīves priekšmeti, dokumenti, grāmatas u.c. vēstures liecības.
3.3. Digitālā ekspozīcija "Burvju spogulis" Moderna interaktīva digitālā prezentācija, kas iepazīstina ar 5000 gadus garo Salas pagasta vēsturi - no akmens laikmeta līdz mūsdienām.
.
Informācija par pakalpojumiem tīmekļvietnē:

ĒKAS

Ēkas:
Nosaukums Adrese Īpašuma forma Uzcelšanas gads Kultūras pieminekļa nr. Galvenā ēka
"Vietvalži" "Vietvalži", Spuņciems, Salas pag. Pašvaldības īpašums 2017
Papildu informācija par ēkām:

Ir pieejama autostāvvieta, pie ēkas izveidots neliels parks ar brīvu pieeju parkā izvietotajām mākslas projekta "Leģendu sargi" skulptūrām.

Telpas

Zāļu skaits:

3

Grimmētavu skaits:

1

Nodarbību telpu skaits:

1

Infrastruktūras raksturojums

Zāļu raksturojums:
Nosaukums Platība (m2) Vietu skaits Tehniskais stāvoklis Zāles akustika Gaismas aparatūra Skaņas aparatūra
Lielā zāle 166 100 Ļoti labs Teicama Stacionāra Stacionāra
Izstāžu zāle 60 60 Ļoti labs Mobila Mobila
Radošo prasmju telpa- vieta izstādēm 25 20 Labs Mobila
Mazā konferenču zāle 35 20 Labs Mobila
Skatuves:
Vietas nosaukums Skatuves platība (m2) Skatuves stāvoklis Priekškars Kulises
Lielā zāle 56 Ļoti labs
Iespējamas norises:

Teātra izrādes
Kamermūzikas koncerti
Deju vakari
Konferences, semināri
Kino seansi
Mākslas izstādes
Izstādes pārdošanas