Kolektīva kontaktinformācija

Nozare:

Mākslinieciskie kolektīvi >> Vokālais ansamblis >> bērnu
Mākslinieciskie kolektīvi >> Modernā mūzika >> vokālā

Adrese:

Lielā iela 19/21, Talsi, Talsu nov., LV-3201

Vadītājs:

Kristīne Kristberga

Kontaktpersona:

Kristīne Kristberga

Tālrunis:

28642222

Kolektīva piederība

Dibināšanas gads:

2001

Statuss:

Kultūras centra kolektīvs

Institūcija:

Talsu tautas nams

Kolektīva raksturojums

Sākums:

Talsu bērnu un jauniešu vokālā studija TONIS Vokālā studija TONIS dibināta 2000.gada septembrī. Vokālās studijas vadītāja un vokālais pedagogs bija tolaik 18 gadus jaunā dziedātāja Kristīne Broka, kura tikko bija beigusi vidusskolu un paralēli uzsākusi apgūt pedagoģijas zinības Latvijas Universitātē. Sākotnēji tā bija Talsu 2.vidusskolas vokālā studija, kur dziedāja skolas dažādu vecumu bērni un jaunieši, taču 2002.gadā vokālā studija paralēli skolai sāka darboties Talsu PII Saulīte un Talsu rajona bērnu un jauniešu centrā. Tā kā pirmajos gados vokālajā studijā dziedāja pārsvarā mazi bērni, tad vokālās studijas nosaukums tolaik bija RIKIKĪ, taču ejot laikam un pieaugt audzēkņu skaitam un vecumam, vokālā studija mainīja nosaukumu un turpmāk tas ieguva vārdu- TONIS.

Misija:

No 2008.gada vokālā studija savu mājvietu radusi Talsu tautas nama telpās un tajā dzied Talsu novada bērni un jaunieši no dažādām novada pirmsskolas izglītības iestādēm un skolām vecumā no 4-19 gadiem. Vokālajā studijā jaunieši dzied 3 vecuma grupās. Audzēkņi apgūstot klasiskās dziedāšanas pamatus, repertuārā izvēlas dziedāt populārās, jeb estrādes mūzikas žanra dziesmas. Ikdienā darbs notiek ar klavieru pavadījumu, vēlāk ar fonogrammām un mikrofonu. Talantīgākie bērni padziļināti mācās solo dziedāšanu un tiek gatavoti konkursiem visā Latvijā. Solistu rezultāti ir ļoti augsti un nes godu Talsiem, kura visā Latvijā pazīstama kā daudzu populāru vokālistu dzimtā pilsēta. Ar mūsu talantīgajiem bērniem Latvijas konkursos rēķinās un pat starptautisku konkursu žūrijas atzīst mūsu bērnu augsto snieguma līmeni, jo katrā konkursā tiek iegūta kāda godalgota vieta.

Darbība:

Vokālās studijas dalībnieku repertuārā regulāri tiek izmantotas Talsu komponistes Daigas Rūtenbergas komponētās dziesmas, un nu jau vairākus gadus bērniem dziesmas komponē pati vokālās studijas vadītāja Kristīne Broka Kristberga. Visus šos gadus dziesmu pavadījumus radījis aranžētājs Atis Freibergs, kā arī regulāri notiek sadarbība ar Raimondu Tigulu un koncertmeistari Ilzi Vaici. Bērniem un jauniešiem radīta lieliska iespēja ierakstīt savas dziesmas skaņu ierakstu studijā FA. Katra mācību gada nobeigumā tiek izdots vokālās studijas CD „Kājām gaisā", kurš nu jau tiek izdots kā dubultdisks un kā tradīcija kļuvusi to nosvinēt Latvijas popgrupu festivālā „Nošu bānītis" Stendē. TONIS regulāri piedalās Talsu pilsētas pasākumos, gatavojot arvien jaunas programmas un dziedot dažādos gadskārtu un valsts godos. Notiek aktīva darba plānošana un koncertēšana novadā, par tradīciju kļuvis koncerts Ziemassvētkos, kā arī solistu grupa 2014.gadā sākusi koncertturneju pa visu Latviju, un pat ārpus tās robežām uzstājoties ar Kristīnes Brokas Kristbergas oriģināldziesmu koncertuzvedumu „Bērnības soma". TONIS ik gadu sniedz koncertu Latvijas bērnu festivālā Ķīpsalas izstāšu hallē Rīgā, Lido atpūtas centrā Rīgā, kā arī spēcīgākie bērni pārstāvējuši Talsus Turcijā un dziedājuši uz prāmja braucienā uz Zviedriju. Bērniem katru gadu tiek šūti jauni skatuves tērpi, notiek fotosesijas, tiek domāts par katras grupas vizuālo tēlu, kā arī jauniešiem kustību konsultācijas sniedz horeogrāfs. Liels panākums 2013.gadā bija iekļūt Latvijas TV konkursa Balss Pavēlnieks finālā gan starp 10 spēcīgākajiem Latvijas solistiem, gan grupām.

Nodarbības notiek:

No 2009. gada vokālās studijas vadītāja Kristīne Talsos organizē Latvijas novadu jauno vokālistu konkursu „Talsi uzdod toni", kas jaunajiem Talsu dziedātājiem sniedz iespēju redzēt Latvijas bērnu vokālās mākslas līmeni, jo konkursā piedalās vadošie Latvijas pedagogu audzēkņi no visas republikas. Konkurss ir kā motivācija Talsu jaunajiem dziedātājiem turpināt iesākto darbu, kā arī mācību gada atskaites punkts, jo tas tiek organizēts mācību gada noslēgumā jūnijā. Esam priecīgi par katru doto uzstāšanos, jo tā dod pieredzi un prieku, taču tai jābūt labi organizētai un apskaņotai. Paldies jāsaka bērnu vecākiem, kuri vēlas savu bērnu dziedāšanas talantu attīstīt un izkopt. Tikai regulāras nodarbības, liels darbs un neatlaidība ar laiku nes panākumus. Mēģinājumi: pirmdienās, otrdienās un trešdienās

Informācija citās internetvietnēs:
www vietne
Talsu tautas nams
Pārskata periods
2014
Statistikas dati tiek ielādēti!

Kolektīvs pārskata periodā

Vecuma grupa:

Bērnu un jauniešu

Dzimuma grupa:

Jauktie

Dalībnieku skaits:

15

Kolektīva dalībnieki 2014.gadā:
Dalībnieku vecums Vīrieši Sievietes
PAVISAM 2 13
līdz 13 gadiem 2 7
14-24 gadi 6