Carnikavas novada bērnu tautas deju kolektīvs "Dālderītis"

Kolektīva kontaktinformācija

Nozare:

Mākslinieciskie kolektīvi >> Tautas deju kolektīvs >> bērnu

Adrese:

Jūras iela 1A, Carnikava, Carnikavas nov., LV-2163

Vadītājs:

Jānis un Anita Precinieki

Tālrunis:

26071337

Kolektīva piederība

Dibināšanas gads:

2000

Statuss:

Kultūras centra kolektīvs

Kolektīva raksturojums

Sākums:

Jānis un Anita Precinieki par deju kolektīva „Dālderītis" vadītājiem kļuva 2005. gada septembrī, to pārņemot no kolektīva iepriekšējās vadītājas Intas Virzas. No vienas mazas deju grupiņas „Dālderītis" ir izaudzis par deju kolektīvu, kurā dejo bērni četrās dažādās vecuma grupās. Mazo dejotāju kopskaits „Dālderītī" ir ap 120. Bērni divas reizes nedēļā apgūst tautas dejas pamatus, prasmi kontaktēties vienaudžu vidū un regulāri uzstājas pašmāju pasākumos, pulcējot prāvu pulku skatītāju. „Dālderītis" regulāri uzstājas novada svētkos. Deju kolektīvs paspējis savas prasmes demonstrēt arī citviet Latvijā un pat Eiropā. Ar prieku „Dālderītis" piedalās dažādos mazos un lielos projektos ar saviem sadraudzības kolektīviem „Abi Divi" (Carnikava) un „Oļi" (Olaine), kas paplašina dejotāju redzesloku un attīsta prasmes. Katru gadu deju kolektīva repertuārs tiek papildināts ar vismaz 10 jaunām dejām, kuru vidū ir gan obligātais repertuārs, gan jaunas dejas, kuras veido kolektīva vadītāji – Jānis un Anita Precinieki. „Dālderītis" Carnikavas novadā ir ieviesis arī skaistu tradīciju – Bērnu un jauniešu deju festivālu, kas katru otro gadu notiek maijā. Kolektīvs lepojas, ka, piedaloties Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos 2010. gadā, „Dālderītis" savā vecuma grupā (1. – 4. klase) ieguva I pakāpi, bet Latvijas mērogā – 4.pozīciju. XI Skolu jaunatnes Dziesmu un Deju svētkos 2015.gadā bērnu deju kolektīva "Dālderītis" 2 grupas ieguva 1.pakāpes diplomus skatēs un piedalījās deju lieluzvedumā "Līdz varavīksnei tikt" Daugavas stadionā.

Pārskata periods
2015
Statistikas dati tiek ielādēti!

Kolektīvs pārskata periodā

Dziesmu svētku kustības dalībnieks:

Vecuma grupa:

Bērnu

Dzimuma grupa:

Jauktie

Dalībnieku skaits:

78

Kolektīva dalībnieki 2015.gadā:
Dalībnieku vecums Vīrieši Sievietes
PAVISAM 32 46
līdz 13 gadiem 26 34
14-24 gadi 6 12

Iegūtās atzinības

Atzinības 2015.gadā:
Norises laiks Konkurss / pasākums Atzinība / vieta Ieguvējs
11.03.2015. XI Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un Deju svētku Novadu/pilsētu tautas deju kolektīvu atlases skate 1.pakāpe Pirmsskolas deju kolektīvs "Dālderītis"
11.03.2015. XI Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un Deju svētku Novadu/pilsētu tautas deju kolektīvu atlases skate 1.pakāpe 5.-9.klašu C grupas deju kolektīvs "Dālderītis"