Auces novada Kultūras centra jauktais koris "Auce"

Kolektīva kontaktinformācija

Adrese:

Ausmas iela 3, Auce, Dobeles nov., LV-3708

Vadītājs:

Jānis Zirnis

Kontaktpersona:

Aivis Antonovs

Tālrunis:

25271815

Kolektīva piederība

Dibināšanas gads:

1989

Statuss:

Kultūras centra kolektīvs

Kolektīva raksturojums

Sākums:

Auces novada Kultūras centra jaukto kori 1989. gadā izveidoja Ruta Januze pēc viņas draudzeņu, kuras ļoti vēlējās dziedāt Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos, iniciatīvas. Tolaik “Lauktehnikas” pārvaldnieks piekrita, ka koris varētu pastāvēt pie šī uzņēmuma. Tā kā dziedātgribētāju vēl bijis maz, Ruta ar “Lauktehnikas” kluba vadītāju devās aģitācijas gājienā pa uzņēmuma cehiem, kur strādāja daudz vīru. Pamazām dažus pierunāja, viņiem sekoja citi dziedātgribētāji. Tā tika izveidots “Lauktehnikas” rajona apvienības jauktais koris, kas laika gaitā pārtapa par Auces kultūras nama un vēlāk - Auces novada Kultūras centra jaukto kori “Auce”. Sākums bija grūts, jo gada laikā bija jāapgūst visas dziesmas, ko citi kori jau zināja. Tieši tāpēc vislielāko gandarījumu korim sniedza dalība tā pirmajos – XX Vispārējos latviešu dziesmu un X deju svētkos 1990. gadā. Ruta Januze kori godam vadīja 20 gadus. Pēc dažu gadu pārtraukuma, 2012. gadā, profesora un Dziesmu svētku virsdiriģenta Jāņa Zirņa iedvesmoti, kora dalībnieki atkal sanāca kopā. Sāka ar vieglāku repertuāru, to pamazām padarot sarežģītāku. Zirņa latiņa ir augsta!

Misija:

Saglabāt jaukto koru un dziesmusvētku tradīcijas, popularizēt koru mūziku. Kopt dziedātprasmi kā nacionālo vērtību, radoši un lietderīgi pavadīt brīvo laiku.

Darbība:

Kopš savas darbības sākuma koris ir piedalījies visos Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos. Skanīgas dziesmas dziedātas Norvēģijā, Dānijā un Lietuvā. Kuplināti pasākumi Aucē, Dobelē, Bauskā, Alojā, Staļģenē, Ērgļos, Vidrižos un daudz kur citur. Ar pacilājumu koris atceras dalību “Rīgai 800” un “Pasaules Koru olimpiādē” 2014. gadā. Piedaloties starpnovadu un valsts mēroga koru skatēs, starptautiskajos festivālos ik gadu uzrādīti augsti rezultāti, piemēram, 2016. gadā – sudraba godalga sakrālās koru mūzikas festivālā Kauņā (Lietuva), 2018., 2019. gadā – I.pakāpe. Koris regulāri piedalās sadraudzības koncertos, īpaši sadziedoties ar citiem J.Zirņa vadītajiem koriem – Rīgas Latviešu biedrības sieviešu kori “Ausma” un Ogres novada Kultūras centra jaukto kori “Ogre”. 2019. gada 7. decembrī Auces novada Kultūras centrā pulcējās jauktā kora “Auce” draugi, lai kopā ar kora dziedātājiem svinētu kora 30. gadadienu krāšņā jubilejas koncertā “Četri…”. Kaut arī no pašiem pirmsākumiem korī dzied tikai daži, viņu entuziasms un dziesmas mīlestība ir mērojama 27, 29 un pat 30 gadu garumā. “Pat pa ceļu ejot, es dziedu!” stāsta kāda koriste. To kopības sajūtu dziedot, nevar ar vārdiem aprakstīt. Te ir kāda maģija, kas neredzamām saitēm vieno kori, vienu no sarežģītākajiem mūzikas instrumentiem, kur katra balss un katrs dziedātājs ir tik svarīgs. “Esmu korī iekšā!” stāsta cita koriste. Būt par kora dalībnieku ir īpaša sajūta, jo tā ir vieta, kur satikt domubiedrus, labi pavadīt laiku un apgūt jaunas prasmes kora mākslā. Katrs, kurš sevi grib sajust kā daļiņa no Latvijas dziedošās saimes, ir laipni gaidīts korī! Koristi cītīgi strādā, mācās, koncertē, atpūšas, sniedz prieku un daudz pozitīvu emociju sev un citiem, jo viņus vieno skaistākā - mūzikas valoda!

Nodarbības notiek:

Auces novada Kultūras centrā, pirmdienās plkst. 19.00-22.00 un ceturtdienās plkst. 19.00-22.00

Informācija citās tīmekļvietnēs:
Pārskata periods
2020
Statistikas dati tiek ielādēti!

Kolektīvs pārskata periodā

Dziesmu svētku kustības dalībnieks:

Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku koprepertuāra kolektīvs:

Vecuma grupa:

Pieaugušo

Dzimuma grupa:

Jauktie

Dalībnieku skaits:

30