Akciju sabiedrības "Augstsprieguma tīkls" senioru grupas jauktais koris "VOLTA"

Kolektīva kontaktinformācija

Nozare:

Mākslinieciskie kolektīvi >> Koris >> jauktais
Mākslinieciskie kolektīvi >> Koris >> senioru

Adrese:

Dārzciema iela 86, Rīga, LV-1073

Vadītājs:

Ivo Kempels

Kontaktpersona:

Ivo Kempels

Tālrunis:

29492795

Kolektīva piederība

Dibināšanas gads:

1966

Statuss:

Patstāvīgs kolektīvs

Piederība:

Akciju sabiedrības "Augstsprieguma tīkls"

Kolektīva raksturojums

Sākums:

Koris dibināts 1966. gadā, kad diriģents Eduards Muižarājs pulcēja AST dziedošos dalībniekus. Koris dzied nozaru svētkos, piedalās gadskārtu un ieražu koncertos Latvijā. Vēlāk 70. gados pirmie koncertbraucieni uz Lietuvu un Igauniju. 1974. gadā vadību pārņem Ivars Davidovičs, bet 1979. gadā Sarma Puķīte. Diriģente enerģiski saliedē kora dalībniekus. Paplašinās koncertdarbība Baltijā, kā arī divreiz koris viesojas Sanktpēterburgā (toreiz Ļeņingradā). Atmodas laika emocionālajā pacēlumā koris S.Vonsovičas (Puķītes) vadībā apgūst 30 obligātās dziesmas un pirmo reizi piedalās 20. Vispārējos latviešu dziesmu svētkos 1990. gadā. 1990.gadā kora vadību pārņem diriģenti Ivo Kempels un Edgars Znutiņš. Koris regulāri sāk piedalīties Rīgas pilsētas, kā arī Latvijas mēroga pašdarbības skatēs un dziesmu dienās (1991. gadā I. Zīles un A. Jurjāna koncerts-konkurss, 1993. gadā E. Melngaiļa 120. gadu jubilejas koncerts. Kopš 1993. gada I. Kempelam palīdz diriģēt I. Martinsone un B. Mūrmane Kopš 1994. gada regulāra dalība Jāzepa Vītola dziesmu dienās Gaujienā). Sākot ar 1990. gadu koris piedalās visos Vispārējos latviešu dziesmu svētkos . Spilgtā atmiņā ir 2001. gada dziesmu svētki Rīgai 800. Pirmais starptautiskais festivāls kora vēsturē bija dalība 2007. gadā festivālā „Mūzikas iedvesmas lauks” Rīgā un Secē. No 1999.gada kolektīva otra diriģente un kormeistare ir Linda Tirziņa.

Misija:

55 adu garumā koris pilda mūzikas un kora dziedāšanas tradīciju popularizēšanas misiju Rīgā un Latvijā kopumā, kolektīvā dzied ģimenes, kas nodod šo mīlestību uz mūziku un kora dziedāšanu bērniem un mazbērniem, kuri turpina šo tradīciju un dzied Latvijas kolektīvos.

Darbība:

No 1990.gada piedalās visos dziesmu svētkos. Piedalās Līgo iedziedāšanas pasākumos Doma laukumā, Ziemassvētku ieskaņas koncertos, I.Teterovska iniciētos publiskos pasākumos un koncertos senioru grupā un koru draudzības koncertos. Korim gadu gaitā ir izveidojusies radoša sadarbība ar Madonas, Īslīces, Suntažu un Līgatnes jauktiem koriem. Kopš pievienošanās senioru grupai cieša sadarbība ar šiem kolektīviem, regulāri tiek rīkotas radošas tikšanās VEF Kultūras pilī, Mārupes kultūras namā.

Nodarbības notiek:

Otrdienās un Ceturtdienās 16.30 - 19.00

Pārskata periods
2020
Statistikas dati tiek ielādēti!

Kolektīvs pārskata periodā

Dziesmu svētku kustības dalībnieks:

Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku koprepertuāra kolektīvs:

Vecuma grupa:

Senioru

Dzimuma grupa:

Jauktie

Dalībnieku skaits:

22

Kolektīva dalībnieki 2020.gadā:
Dalībnieku vecums Vīrieši Sievietes
PAVISAM 5 17
45-61 gads 2 2
62 un vairāk gadi 3 15