Kontaktinformācija

Adrese:

Elizabetes iela 14, Rīga, LV-1010

Vadītājs/ direktors:

Ilze Žeivate

Kontaktinformācija:
Amats Kontaktpersona Tālrunis Mobilais tālrunis Epasts
29482098 @
Informācija citās tīmekļvietnēs:
Tīmekļvietne
makslaxogalerija.lv

Apraksts

Dibināšanas gads:

1999

Sākums:

"Māksla XO" galerija savu darbību uzsāka 1999. gadā, atverot izstāžu zāli Rīgas vecpilsētā - Konventa sētā. 2010. gada 17. septembrī "Māksla XO" galerija pārgāja uz jaunām izstāžu telpām Rīgas vēsturiskajā bulvāru lokā - Elizabetes ielā 14 - arhitekta Teodora Hermanovska 1930. gadā projektētajā ēkā. Jaunās telpas veido divas plašas ekspozīciju zāles ( 80 m2 un 50 m2), kurās rīkot personālizstādes, grupu izstādes un multi-mediālus projektus, kas iepazīstina ar latviešu un ārzemju mākslinieku darbiem.

Misija:

Galerijas darbības pamatprincipi balstās uz ideju atrast tās īpašo vietu un nozīmi starptautiskajā mākslas pasaulē, piedāvājot spēcīgu, radošu un daudzpusīgu Latvijas mūsdienu un laikmetīgās mākslas paaudzi.

Darbība:

Kopš 1999. gada "Māksla XO" galerija ir attīstījusi labi pārdomātu izstāžu programmu, kas ietver galerijas pārstāvēto mākslinieku personālizstādes un ikgadējus galerijas projektus - grupu izstādes. Katru gadu galerijas telpās un ārpus tām tiek sarīkotas 12 līdz 18 izstādes, kas šobrīd jau tuvojas diviem simtiem. Paralēli tam galerija iesaistās vietējos un ārzemju mākslas projektos, kā arī sadarbībā ar ārzemju mākslas muzejiem un fondiem rīko izstādes un izvērstus projektus starptautiski atzītiem un populāriem māksliniekiem. Rūpīgi izvērtējot laikmetīgās mākslas tendences Latvijā, „Māksla XO" galerija pārstāv arī visjaunāko latviešu mākslinieku paaudzi, kurai piemīt ļoti izteikts savs mākslinieciskais redzējums kā sava laika īstenības apjēgums - Otto Zitmanis, Harijs Brants, Andris Eglītis, Andris Vītoliņš, Anna Heinrihsone, Vineta Kaulača, Kristīne Keire, Gita Okonova - Treice, Neonilla Medvedeva, Ginters Krumholcs.